ارزهای دیجیتال

3 کارشناس قیمت بیت کوین را قبول می کنند، آیا 19000 دلار متوقف می شود یا شکسته می شود؟

قیمت بیت کوین پس از تجربه رد شدن از 20000 دلار، در بازه های زمانی پایین به سمتی حرکت کرده است. ارز دیجیتال شماره یک از نظر ارزش بازار، از شتاب صعودی «ادغام» اتریوم سود می‌برد، اما با از بین رفتن این عامل، به نظر می‌رسد خرس‌ها دوباره کنترل می‌شوند.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت‌کوین با کاهش ۱۴ درصدی در هفته گذشته و حرکت جانبی در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۹۲۰۰ دلار معامله می‌شود. کریپتوکارنسی در آخر هفته به زیر یک منطقه حمایت بحرانی در حدود 18500 دلار سقوط کرد که دلایل نزولی با مهمات جدید برای پیش‌بینی پایین‌ترین قیمت سالانه ارائه کرد.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: بیTCUSDT Tradingview

آخرین خط دفاع برای قیمت بیت کوین؟

قیمت بیت کوین از اواخر سال 2021 به سمت پایین روند که به بالاترین حد خود در 69000 دلار رسید. در ماه های بعد، بیت کوین بیش از 80 درصد از ارزش خود را از دست داد و به پایین ترین سطح سالانه 17600 دلار سقوط کرد.

کریپتوکارنسی از این پایین‌ها جهش کرد و در کوتاه‌مدت در حدود 18600 دلار پایین آمد. در روزهای اخیر، قیمت بیت کوین به 18200 دلار کاهش یافت که می تواند نشان دهد که خرس ها به اندازه کافی حرکت کرده اند تا قیمت را به پایین ترین حد سالانه و احتمالاً جدید به زیر 17000 دلار برسانند.

در یک پست «ادغام» بازار کریپتو، به نظر می‌رسد که عوامل کلان بیشترین تأثیر را در طبقه دارایی‌های نوپا و بازارهای مالی سنتی دارند. بیت کوین از زمان شروع حرکت قیمت نزولی خود، همبستگی بالایی با شاخص های اصلی سهام نشان داده است.

به گفته جاش راگر، تحلیلگر، شاخص S&P 500 «پایین‌تر می‌خواهد» و می‌تواند قیمت بیت‌کوین را با خود بکشاند. همانطور که گفته شد، ارز دیجیتال در یک منطقه حمایت بحرانی قرار دارد و شکستن آن به زیر سطح فعلی می‌تواند در را برای یک حرکت جدید باز کند. راجر توصیه شده معامله گران در دلار آمریکا ثابت می مانند زیرا بازار در جهتی تصمیم می گیرد:

این نمودار سهام است، آن را خارج از سطح بالا رد کرد و به نظر می رسد پایین تر می خواهد. بیت کوین برای پنجمین بار در سطح حمایت نزدیک به 18 تا 19 هزار دلار است. در حال حاضر آنقدرها خوب به نظر نمی رسد، اما شاید دوباره جهش پیدا کنیم… من در حال حاضر صاف هستم و این موضوع را زیر نظر خواهم داشت.

نمودار 1 بیت کوین بیت کوین BTCUSDT
S&P 500 به سمت حمایت حیاتی حرکت می کند. منبع: جاش راجر از طریق توییتر

فدرال رزرو آمریکا آماده تأثیرگذاری بر قیمت بیت کوین است

به گفته جاستین بنت، در بازه های زمانی پایین، به نظر می رسد بازار به سمت استخرهای نقدینگی ایجاد شده توسط معامله گران اهرمی جذب می شود. بیش از 1 میلیارد دلار بیت کوین وجود داشت که مدت هاست در حدود 18850 دلار سهام در اختیار داشت که به نظر می رسد حمایت اصلی برای عملکرد فعلی قیمت ارز دیجیتال باشد.

به نظر می رسد این وضعیت موجود در مسیر اختلال قرار دارد زیرا فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) را فردا برگزار می کند. در آنجا، مؤسسه مالی موضع خود را در مورد تورم فعلی و افزایش احتمالی نرخ بهره بالاتر از 75 واحد پایه (bps) اعلام خواهد کرد.

الکس کروگر اقتصاددان است هدف گیری اگر فدرال رزرو در حد انتظارات بازار باقی بماند، یک حرکت کوتاه مدت قیمت بالقوه نزولی و به دنبال آن حرکات جانبی بیشتری خواهد داشت. اگر غافلگیری وجود داشته باشد و موسسه مالی به بالای 100 bps برسد، بازار ارز دیجیتال ممکن است به نزولی واکنش نشان دهد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا