ارزهای دیجیتال

3 الگوی نمودار صعودی که به شما کمک می کند تاجر بهتری شوید

تجارت کریپتو در بازار خرسی یکی از سخت ترین زمان ها برای اکثر معامله گران از جمله معامله گران پیشرفته است، اما به قول معروف، بازار خرسی بهترین معامله گران را تولید می کند و میلیونرها متولد می شوند. تجارت بدون مهارت های مناسب و اجرای استراتژی خود (الگوهای نمودار صعودی) شبیه به ریسک است که می تواند به قیمت جان شما تمام شود، اما در این مورد، سبد معاملاتی شما.

داشتن طرز فکر مناسب، صبر و استراتژی های معاملاتی مانند الگوهای نمودار، شاخص ها و ساختارهای بازار به شما برتری نسبت به سرمایه گذاران و موسسات بزرگ می دهد. اکثر معامله گران و سرمایه گذاران به دنبال استراتژی هایی با بیشترین سود و نتایج هستند تا پتانسیل درآمد خود را به حداکثر برسانند. هنگامی که بیشتر استراتژی های تحلیل تکنیکال به درستی مورد استفاده قرار گیرند، موفقیت عظیمی را به همراه خواهند داشت. بیایید ببینیم چگونه می توانید از سه الگوی نمودار صعودی برای افزایش شانس خود برای شکست در بازار و کسب سود ثابت استفاده کنید. ما همچنین نحوه استفاده از این الگوهای نمودار صعودی را به عنوان یک استراتژی معاملاتی بررسی خواهیم کرد.

سقوط گوه به عنوان الگوی نمودار صعودی

قیمت MKR از یک گوه در حال سقوط می شکند | منبع: MKRUSDT در Tradingview.com

گوه سقوط یک الگوی معکوس روند است که از دو خط همگرا، خط همگرای بالا و پایین تشکیل شده است. این الگوی نمودار گاهی در یک روند صعودی رخ می دهد که نشان دهنده تثبیت جزئی یک روند صعودی قبل از ادامه قیمت در جهت روند صعودی است.

الگوی گوه سقوط به اندازه سایر الگوها رایج نیست. با این حال، هنگامی که شناسایی شد، برای معامله گران این است که در هنگام باز کردن یک موقعیت خرید در یک شکست موفق، یک استراتژی خوب است. نحوه تشخیص الگوی گوه در حال سقوط;

 • به دنبال آن یک عمل قیمت انجام می شود که به طور موقت در یک روند نزولی مبادله می شود و بالا و پایین های نوسانی را تشکیل می دهد (بالاهای پایین و پایین تر).
 • آنها توسط دو خط روند (بالا و پایین) که همگرا هستند.
 • وجود دارد کاهش حجم با پیشرفت کانال، با خروج از کانال با حجم قوی توسط خریداران که روند را از یک روند نزولی به یک روند صعودی تغییر می دهد.

مثلث صعودی به عنوان الگوی نمودار صعودی

1666141730 555 3 الگوی نمودار صعودی که به شما کمک می کند
قیمت BNB از یک مثلث صعودی خارج می شود | منبع: BNBUSDT در Tradingview.com

مثلث صعودی یک الگوی ادامه صعودی است که از یک خط روند پایین تر صعودی و یک خط روند بالایی صاف که به عنوان پشتیبان عمل می کند، تشکیل شده است. این الگو به معامله‌گر می‌گوید که خریداران در سفارش‌های خود تهاجمی‌تر از فروشندگان هستند، با تشکیل سطوح پایین‌تر در مثلث و به دنبال آن یک شکست احتمالی از این کانال در جهت روند.

با توجه به اینکه این استراتژی چقدر می تواند موفقیت آمیز باشد، شکست و بسته شدن در جهت روند، نشانه خرید بالقوه معامله گر است. نحوه شناسایی این الگو؛

 • این الگو در یک روند صعودی رخ می دهد، بنابراین معامله گران باید به دنبال افزایش قیمت باشند.
 • بازار وارد فاز تجمیع می شود.
 • یک خط روند پایین تر رو به افزایش ظاهر می شود که نشان دهنده نوسان بالا است.
 • خط روند بالایی به عنوان پشتیبان قیمت عمل می کند.
 • ادامه روند با شکست احتمالی خط روند بالا.

مستطیل صعودی

الگوی نمودار مستطیل صعودی در طول یک روند صعودی رخ می دهد و نشان می دهد که روند فعلی ادامه خواهد داشت. تشخیص این الگو نسبتاً ساده تر از الگوهای دیگر است و سیگنال قابل اعتمادی برای پیوستن به روند بازار ارائه می دهد. نحوه شناسایی این الگو؛

 • یک روند صعودی و به دنبال آن تثبیت قیمت را شناسایی کنید.
 • خطوط حمایت و مقاومت خود را ترسیم کنید.
 • منتظر بمانید و بالای کانال ببندید تا سفارش خرید را وارد کنید.
Featured Image From NBTC, Charts From Tradingview 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا