ارزهای دیجیتال

2022: سال ترس از بازار کریپتو

داده ها نشان می دهد که سال 2022 سال ترس در بازار کریپتو بوده است، زیرا سرمایه گذاران حدود یازده ماه است که احساسات ضعیف خود را نشان می دهند.

شاخص ترس و طمع رمز ارز در حال حاضر در قلمرو “ترس شدید” قرار دارد

طبق آخرین گزارش هفتگی Arcane Research، بازار ارزهای دیجیتال به زودی می تواند یک سال کامل از احساسات ترسناک را به پایان برساند.

شاخص مربوطه در اینجا “شاخص ترس و طمع” است که به ما در مورد احساسات عمومی در بین سرمایه گذاران در بازار ارز دیجیتال می گوید.

این متریک از یک مقیاس عددی استفاده می کند که از صفر تا صد اجرا می شود تا این احساس را نشان دهد. همه مقادیر بیشتر از پنجاه دلالت بر خلق و خوی حریصانه دارند، در حالی که آنهایی که زیر آستانه هستند هوای ترسناک را نشان می دهند.

خارج از این دو احساس، دو زیر مجموعه نیز وجود دارد، “ترس شدید” و “طمع افراطی”. اینها در مقادیری به سمت انتهای محدوده رخ می دهند. یعنی بالای 75 برای اولی و زیر 25 برای دومی.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند شاخص ترس و طمع کریپتو را در سال گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have been moving sideways during recent weeks | Source: Arcane Research's The Weekly Update - Week 41, 2022

همانطور که در نمودار بالا می بینید، طلسم طولانی ترس برای اولین بار در اواسط نوامبر سال گذشته و با پایان یافتن روند گاو نر آغاز شد.

از آن زمان به بعد، به غیر از چند جهش طمع، شاخص ترس و حرص کریپتو زیر ارزش پنجاه باقی مانده است.

در طول این دوره، این معیار در واقع زمان زیادی را در قلمرو ترس شدید سپری کرده است، به این معنی که سرمایه‌گذاران در سال 2022 ذهنیت عمیقی داشته‌اند.

آخرین مقدار این اندیکاتور 22 بوده است، به این معنی که سرمایه گذاران در حال حاضر به شدت ترسیده اند. این تفاوت چندانی با هفته گذشته ندارد که مقدار 24 را مشاهده کرد.

متر زیر وضعیت بازار فعلی را در مقایسه با هفته گذشته و ماه گذشته نشان می دهد.

ترس شدید کریپتو

The fear and greed index points at extreme fear right now | Source: Arcane Research's The Weekly Update - Week 41, 2022

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.2 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 1 درصد افزایش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 1 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه در پنج روز گذشته را نشان می دهد.

نمودار قیمت رمزارز بیت کوین

Looks like the value of the crypto has continued to be stuck in a range over the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Hans-Jurgen Mager on Unsplash.com, charts from TradingView.com, Arcane Research

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا