ارزهای دیجیتال

2022 برای Crypto بد بود، 2023 بهتر خواهد بود؟

شکی نیست که سال 2022 سال بدی برای دنیای ارزهای دیجیتال و آنهایی بود که به هر شکل یا شکلی با این صنعت مرتبط هستند.

چه ارز مجازی داشته باشید به این دلیل که دوست داشتید از آن به عنوان یک گزینه ترجیحی در کازینو بیت کوین برای انجام بازی های قمار مورد علاقه خود استفاده کنید، برای آینده به عنوان یک سرمایه گذاری بالقوه، یا صرفاً به این دلیل که به موضوع خشم علاقه مند بودید، همه این کار را انجام داده اند. زمانی تحت تأثیر اخباری قرار گرفت که به طور مداوم فاش شده بود.

چرا سال 2022 سال بدی برای ارزهای دیجیتال بود؟

به طور طبیعی، هنگامی که به این فکر می کنیم که چرا ممکن است چیزی برای ارز دیجیتال بد بوده باشد، بسیاری بلافاصله به قیمت آن فکر می کنند. در واقع، یکی از بزرگترین چیزها در مورد ارز مجازی این واقعیت است که بسیار نوسان است و ارزش آن می تواند در مقادیر زیادی نوسان کند.

ما این را در نیمه اول سال شاهد بودیم، زیرا بیت کوین و اتریوم هر دو بیش از 50 درصد از بالاترین رکورد خود که در مراحل پایانی سال 2021 تجربه شده بود، سقوط کردند. تخمین زده شده است که حدود 2 تریلیون دلار از ارزش خود از آن زمان تا کنون از دست رفته است.

به طور طبیعی، با در نظر گرفتن این موضوع، درک اینکه چرا سال 2022 به عنوان سال بدی برای بخش ارزهای دیجیتال توصیف شده است، بسیار آسان می شود. علاوه بر این، این واقعیت که بیت کوین سه ماهه بدتر خود را در بیش از یک دهه تجربه کرده بود، کمکی به آن نکرده است. بر اساس ارقام، حدود 58 درصد از این ارزش را در سه ماهه دوم سال جاری از دست داده است. عملکرد بدتر خود را برای یک چهارم از سال 2011 نشان می دهد.

دلایلی که به کاهش نسبت داده می شود عبارتند از:

  • فشارهای کلان اقتصادی – فدرال رزرو آمریکا با سیاست پولی خود تهاجمی بود
  • سقوط TerraUSD
  • سلسیوس تصمیم گرفت برداشت ها را متوقف کند
  • سه پیکان سرمایه منحل شد
  • استدلال CoinFlex-Bitcoin Jesus

آیا سال 2023 سال بهتری برای ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

با توجه به تمام مشکلاتی که ارزهای دیجیتال و صنعت در طول سال جاری با آن روبرو شده اند، بسیاری از افراد این سوال را خواهند داشت که آیا سال آینده ممکن است شاهد بازگشت به روزهای اوج و شکوهی باشد که ارز مجازی شناخته شده است یا خیر.

در حال حاضر خوش‌بینی‌های زیادی پیرامون دارندگان بیت‌کوین وجود دارد، به‌طوری‌که میانگین دارندگان کریپتو انتظار دارند تا زمان آغاز سال 2023، سکه به سطوح بیش از 38000 دلار برسد. یک نظرسنجی نشان داد که دارندگان در حال حاضر نسبت به عموم مردم نسبت به ارزش‌های بالقوه قیمتی که می‌توان به آن دست یافت، خوش‌بین‌تر هستند، و بسیاری از آنها به طور مداوم پیش‌بینی می‌کنند که این قیمت بالاتر از مقدار پیش‌بینی‌شده خواهد بود.

البته، به راحتی می توان پیشنهاد کرد که اطمینان به اینکه قیمت بتواند به همان میزان پیش بینی شده بازگردد، به این دلیل است که افراد مورد بررسی در حال حاضر خودشان سکه را در اختیار دارند. با این حال، می‌توان آن‌ها را نیز در این زمینه متخصص دانست و در تحلیل آن بیشتر از عموم مردم نسبت به کسانی که ممکن است در موضوع ارزهای دیجیتال تحصیلات کافی نداشته باشند، اطلاعات دارند.

در واقع، موضوع ارز دیجیتال یکی از موضوعاتی است که هر سال که می گذرد همچنان مطرح می شود و تعداد بیشتری از آن و جایگاه آن در جهان پذیرفته می شوند، شاید به همین دلیل است که سال 2023 نیز می تواند سال خوبی برای آن باشد. علاقه بیشتر احتمالاً به این معنی است که افراد بیشتری شروع به یادگیری بیشتر در مورد نحوه کارکرد و عملکرد آن می کنند، که می تواند علاقه را بیش از حد قابل توجه کند که توسط دیگران نادیده گرفته شود، بنابراین به طور بالقوه تأثیر منفی بر قیمت بیت کوین و سایر موارد خواهد داشت. دارایی های مجازی در سال آینده

افکار نهایی

اگر چیزی در مورد ارز دیجیتال می‌دانید، احتمالاً این واقعیت است که دارایی‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین و اتریوم بسیار سوداگرانه هستند و قیمت سکه‌ها می‌تواند در هر نرخی به شدت نوسان کند.

نمی توان انکار کرد که سال 2022 تقریباً برای ارز مجازی فاجعه بار بوده است، زیرا قیمت آن برای بسیاری بیش از 50 درصد کاهش یافته است، با این وجود، به نظر می رسد هنوز در برخی از سه ماهه ها اطمینان وجود دارد که سال 2023 می تواند سالی باشد که باید منتظر آن باشیم، به خصوص. بسیاری پیش‌بینی می‌کنند که بیت‌کوین می‌تواند تا زمان ژانویه به بیش از 38000 دلار برسد.

Image by Sergei Tokmakov, Esq. Terms.Law from Pixabay

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا