ارزهای دیجیتال

🔴غول های رمزنگاری بیشتر در آستانه سقوط | این هفته در Crypto – 21 نوامبر 2022

السالوادور در حال خرید یک بیت کوین در روز است، Pantera Capital هدف قیمت بیت کوین خود را با یک جدول زمانی فاش می کند و حماسه FTX با گسترش شیوع در بازار کریپتو ادامه می یابد. این داستان ها و موارد دیگر در این هفته در کریپتو.

السالوادور DIP را می خرد

نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور اعلام کرد که کشورش در آینده قابل پیش بینی هر روز یک بیت کوین می خرد. در طول سال گذشته، بوکل در مورد سیاست خود مبنی بر خرید افت در زمان‌های بحران در بازارهای کریپتو صریح بوده است. کشور آمریکای مرکزی در حال حاضر دارای خزانه بیت کوین با بیش از 2000 بیت کوین به ارزش حدود 40 میلیون دلار است.

صندوق کریپتو روند صعودی بیت کوین را پیش بینی می کند

صندوق ارز دیجیتال Pantera Capital می‌گوید رویداد بعدی نصف شدن بیت‌کوین جرقه‌ای را برای افزایش قیمت خواهد داشت. اگر تاریخ تکرار شود، Pantera پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت‌کوین تا 36000 دلار در آستانه نصف شدن بعدی که انتظار می‌رود در مارس 2024 رخ دهد افزایش می‌یابد و پس از آن به روند صعودی خود تا بالاترین قیمت 149000 دلار ادامه می‌دهد.

حداقل 1 میلیارد دلار وجوه FTX مشتری از دست رفته است

حداقل یک میلیارد دلار از سرمایه مشتریان از FTX مفقود شده است. 10 میلیارد دلار از وجوه مشتریان به طور مخفیانه از FTX به شرکت بازرگانی گروه، Alameda Research منتقل شد و گزارش شده است که بخش بزرگی از آن ناپدید شده است. مدیر عامل تازه منصوب شده FTX، جان ری سوم، سام بنکمن-فرید را به دلیل فقدان کامل داده های قابل اعتماد و شکست کامل کنترل های شرکتی، داغدار کرد.

باهاما دارایی های دیجیتال FTX را مصادره کرد

کمیسیون اوراق بهادار باهاما اقدام به هدایت انتقال کلیه دارایی های دیجیتالی شرکت تابعه FTX در باهاما به کیف پول دیجیتالی تحت کنترل این کمیسیون برای حفظ امان کرده است. رگولاتور گفت که اقدامات نظارتی موقت فوری برای محافظت از منافع مشتریان و طلبکاران FTX ضروری است.

سرایت FTX به شرکت های بیشتری سرایت می کند

همانطور که سرایت FTX در بازار کریپتو گسترش می‌یابد، طبق گزارش‌ها، چندین پلتفرم وام دهی و کسب درآمد، برداشت را متوقف کردند. یکی از اولین کسانی که برداشت برای بازوی وام دهنده خود را متوقف کرد جنسیس بود. برخی گزارش‌ها ادعا می‌کنند که وام‌دهنده کریپتو BlockFi حتی پس از توقف برداشت‌ها، ورشکستگی را آغاز کرده است. SALT Lending همچنین قرار گرفتن در معرض FTX را پذیرفته و سپرده ها و برداشت ها را متوقف کرده است.

تخفیف در مقیاس خاکستری به سطوح رکورد افزایش می یابد

قیمت سهام Grayscale Bitcoin Trust اکنون به یک رکورد تخفیف در ارزش دارایی های اساسی آن کاهش یافته است. سرمایه گذاران GBTC از سال گذشته 83 درصد زیان را تجربه کرده اند که از افت 74 درصدی قیمت بیت کوین پیشی گرفته است. با این حال، برخی این را یک فرصت می‌دانند، زیرا Cathie Wood’s Ark Invest این هفته نزدیک به 3 میلیون دلار سهام به دست آورد.

چندین سلبریتی در دادخواست FTX نام برده می شوند

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX و افراد مشهوری از جمله تام برادی، ژیزل بوندشن، استفن کری، و شکیل اونیل به اتهام مشارکت در اعمال فریبکارانه در یک دادخواست دسته جمعی نام برده شده اند. این شکایت ادعا می کند که طرح کلاهبرداری FTX برای سوء استفاده از سرمایه گذاران ساده طراحی شده است. در نتیجه، مصرف کنندگان آمریکایی مجموعاً بیش از 11 میلیارد دلار خسارت متحمل شدند.

افزایش عمده در بازده سهام اتر

بازار مالی غیرمتمرکز در مواجهه با رسوایی FTX جذاب‌تر می‌شود و بازدهی اتر سهامدار به بالاترین سطح پس از ادغام می‌رسد. در حال حاضر کاربران خدمات سهامداری مانند Lido می‌توانند سالانه بیش از 10% دریافت کنند، در حالی که بازدهی به دست آمده از استراتژی‌های استقراض بازگشتی پرخطر به 25% رسیده است.

این چیزی است که این هفته در کریپتو اتفاق افتاد، هفته آینده شما را می بینیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا