ارزهای دیجیتال

یک بسته روزانه قرمز دیگر بیت کوین را زیر 23000 دلار قرار می دهد، آیا بازیابی انتظار می رود؟

بیت کوین پس از یک رشد فوق العاده در هفته گذشته شاهد بسته شدن روزانه قرمز دیگری بود. این در حال حاضر بسیاری از دستاوردهای بدست آمده در این دوره زمانی را از بین برده است و دارایی دیجیتال را بار دیگر به زیر 23000 دلار کاهش داده است. با پایان یافتن اخبار مربوط به رکود، این حرکت به سرعت از بین رفت. با توجه به عملکرد آن در سال جاری، قابلیت حیات آن به عنوان محافظ تورم بار دیگر زیر سوال رفته است.

آیا بیت کوین هنوز یک شرط خوب است؟

بیت کوین به عنوان یک محافظ تورم، یکی از نقاط فروش دارایی دیجیتال بوده است. این به دلیل عملکرد آن بر اساس سال به سال در مقایسه با سایر بازارهای مالی در بازه‌های زمانی مشابه است. از آنجایی که این بازارهای مالی، مانند بازار سهام، نتوانسته اند با نرخ تورم بالا همراهی کنند، سرمایه گذاران به طور طبیعی به سمت بیت کوین هجوم آورده اند زیرا بازده سالانه درصدهای تورم را بیشتر کرده است.

یعنی تا زمانی که یک بازار نزولی که در آن عملکرد بیت کوین به عنوان یک محافظ تورم شروع به لرزیدن کند. نمونه آن بازار نزولی است که در حال حاضر در بازار تجربه می شود. این کاهش باعث شده است که دارایی دیجیتال در این مدت حدود 44 درصد از ارزش خود را از دست بدهد و تورم همچنان به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته برسد. اما بر اساس ماه به ماه، بیت کوین از بازارهای برجسته ای مانند S&P بهتر عمل کرده است و به توانایی آن در ارائه بازدهی معقول حتی در بازار نزولی اعتبار می دهد.

BTC sees another red daily close | Source: BTCUSD on TradingView.com

بیت کوین در ماه گذشته بیش از 20 درصد رشد داشته است، در حالی که S&P تنها 8 درصد رشد داشته است. اما بر اساس سالانه، بازار به میزان قابل توجهی کمتر از بیت کوین با 5.8٪ کاهش می یابد. بنابراین، در حالی که بیت کوین نشان داده است که شرط خوبی برای پوشش ریسک در برابر تورم است، اما همچنان گزینه ای برای سرمایه گذارانی است که ریسک پذیری بالایی دارند.

احساسات بازار نقاط بازیابی

سقوط بازار کریپتو در ژوئن، احساسات بازار را عمیقاً به منطقه ترس شدید فرستاد. این وضعیت برای چند هفته ادامه خواهد داشت زیرا قیمت ارزهای رمزپایه در تلاش برای بازیابی ارزش از دست رفته خود بود. با این حال، زمانی که بیت کوین در ماه جولای شاهد بهبود سریع قیمت خود بود، به سرعت تغییر کرد.

بیت کوین یک بار دیگر آن را به بالای 24000 دلار رسانده بود و این بار دیگر ایمان را در قلب سرمایه گذاران برانگیخت. احساسات همراه با قیمت بهبود یافته بود و در پایان ماه به یک امتیاز بالا در شاخص ترس و طمع پایین تر از 30 رسیده بود. این امتیاز همچنان آن را در قلمرو ترس قرار می دهد، اما با این وجود، بهبود قابل توجهی در احساسات بود.

در حال حاضر، حتی با وجود کاهش، داده ها نشان می دهد که سرمایه گذاران همچنان احساسات مثبت خود را نسبت به دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین حفظ می کنند. یکی از چیزهایی که احساسات مثبت را هدایت می کند، انباشت است و انباشت منجر به بهبودی می شود. بیت کوین فقط باید بالای حمایت 22700 دلار بماند و با قیمت بالاتر بسته شود تا به بالای 23000 دلار بازگردد.

Featured image from Outlook India, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا