ارزهای دیجیتال

یافته‌های جدید نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی علاقه بیشتری به اتریوم دارند

با نزدیک شدن به راه اندازی ارتقای اتریوم، Merge که مدت ها در انتظار آن بودیم، سرمایه گذاری سازمانی افزایش یافته است. محصولات اتریوم بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران بزرگ قرار گرفته اند.

اگرچه هیچ دوره مشخصی برای ادغام وجود ندارد، اکثر توسعه دهندگان ارتقاء را تا 19 سپتامبر پیش بینی می کنند. با این حال، بیشتر مشتقات اتریوم با فاش شدن جزئیات مرحله نهایی، معاملات سرمایه گذاری بیشتری دریافت می کنند.

جیمز باترفیل، رئیس تحقیقات CoinShares، اظهار داشت که احساسات سرمایه گذاران برای محصولات اتریوم در حال تغییر است. باترفیل این موضوع را در آخرین ویرایش گزارش هفتگی جریان صندوق دارایی دیجیتال اعلام کرد. وی خاطرنشان کرد: شدت و تمایل ناگهانی سرمایه گذاران ناشی از رویکرد Merge است.

بر اساس این گزارش، اکثر سرمایه گذاران نهادی سرمایه گذاری ترجیحی در محصولات اتریوم انجام می دهند. از این رو، آنها به دلیل اعتقاد به امکان بزرگ شبکه اتریوم، سرمایه‌های بیشتری را جذب می‌کنند.

ETH روند صعودی ثابتی را در نمودار حفظ می کند منبع: ETHUSDT در TradingView

از نظر آنها، ارتقاء دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان تاثیر مثبت و سودآورتری ایجاد می کند. با توجه به تغییر در احساسات، این گزارش اشاره کرد که اتریوم جریان ورودی بیشتری به مبلغ حدود 16 میلیون دلار داشته است. این منجر به یک الگوی هفت هفته ای از جریان ورودی شد که تا 159 میلیون دلار انباشته شد.

بنابراین، Butterfill گزارش می دهد که تغییر در احساسات سرمایه گذاران به وضوح بیشتر با زمان ادغام نشان می دهد. این انتقال مورد نظر را برای شبکه اتریوم ایجاد می کند که از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) می رود.

بلاک چین اتریوم با مکانیزم اجماع PoW برای اعتبارسنجی تراکنش و امنیت شبکه خود کار می کند.

متأسفانه، این شامل استفاده از فرآیند استخراج است که انرژی یا برق بیشتری مصرف می کند. اما ادغام سیستم عملیات بلاک چین را متحول می کند. اول، شروع به استفاده از فرآیند استیکینگ با انرژی کارآمدتر می کند که مستلزم شرط بندی توکن های ETH است.

طرح ادغام اتریوم یک برنامه سخت بوده است

طرح شیفت چند ماهه به تعویق افتاده است. اما با نزدیک شدن به تاریخ عرضه، طرفداران اتریوم فصل مملو از سرگرمی خود را سپری می کنند. این سفر چندین مسیر ناهموار را طی کرده است که شامل تغییرات در نقشه‌های راه، اصطلاحات مبهم، و در نهایت، مخالفت اخیر با ادغام می‌شود.

از طرف بنیانگذار آن، ویتالیک بوترین، او مدام تمام هارد فورک های ممکن را برای انتقال اعلام می کرد. این اقدام یک مزیت عالی برای هر بلاک چین PoW است که ممکن است در آینده تغییری را انتخاب کند.

با این حال، برخی از شخصیت های برجسته در این صنعت اهمیتی برای هارد فورک ندارند. به عنوان مثال، جاستین سان، موسس Tron، متعهد شد که هر دو ETH و توکن ETHw را در صرافی Poloniex خود فهرست کند. همچنین، BitMEX پشتیبانی خود را از هر فورک ETHPoW فاش کرد.

هنگامی که در نهایت اتفاق افتاد، شبکه اصلی اتریوم و زنجیره Beacon Ethereum 2.0 را برای انتقال کامل به PoS پیوند خواهد داد. از این رو، اتریوم 2.0 کارایی و امنیت بیشتری را در اجرای تراکنش های خود دریافت می کند.

همچنین، کاهش شدید انتشار کربن به محیط زیست تا بیش از 99٪ با کارآمد شدن شبکه در مصرف انرژی وجود خواهد داشت. این یکی از انتقادات اصلی علیه اتریوم به عنوان یک شبکه PoW بود.

Featured image from Pixabay, Chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا