ارزهای دیجیتال

گزارش گلس‌نود نشان می‌دهد که بیت‌کوین و مشتقات اتریوم کشش عظیمی به دست آورده‌اند

به نظر می رسد زمستان سال 2022 ارز دیجیتال یکی از شدیدترین روندهای نزولی در تاریخ ارزهای دیجیتال باشد. به این ترتیب ارزش کل بازار کریپتو از ابتدای سال بیش از 50 درصد کاهش یافت. همچنین، با فروپاشی اکوسیستم Terra-LUNA، وضعیت در بازار کریپتو بدتر شد.

با این حال، بازار کریپتو در نیمه اول سال اندکی از آسیب های روانی خود در حال بهبود است. قیمت بیت کوین با وجود بی ثباتی و نوسانات هفته به طور ناگهانی در حال افزایش است.

بر اساس داده‌های Glassnode، یک شرکت تحلیلی بلاک چین، مشتقات ارزهای دیجیتال پیشرو در حال پیشرفت مثبت هستند. بیت کوین و مشتقات اتریوم با معاملات بیشتر معاملات آتی بیت کوین و دارندگان اتریوم بالاتر مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته اند.

رکورد Glassnode نشان می دهد که بازار مشتقات بیت کوین دارای یک سوگیری جهتی جزئی است. این بدان معناست که سرمایه گذاری در بازار با احتیاط بیشتری از سوی سرمایه گذاران انجام می شود. اما در طرف اتریوم، شواهدی از خوش بینی سرمایه گذاران وجود دارد.

این شبکه تقاضاهای بیشتری برای ETH در برابر برداشت های اندک از کیف پول ها ثبت می کند. این رویدادهای کلی برای اتریوم می تواند به دلیل ادغام آینده باشد.

با توجه به معیار بهره باز آینده (BTC) Glassnode، به نظر می رسد سرمایه گذاران اعتماد بیشتری به بازار مشتقات دارند. آنها در حال کنار گذاشتن وقایع و ترس ناشی از فروپاشی توکن های Terra-LUNA هستند. همچنین، اثر کاپیتولاسیون استخراج معدن مه و ژوئن به تدریج از بین می رود.

گلاسنود به افزایش ثبات در حجم معاملات آتی اشاره کرد. این سازمان یادآور شد که 12 ماه گذشته پس از فروش از ماه مه 2021 باعث کاهش ساختاری در حجم تجارت شد. با این حال، به نظر می رسد که در حال بازگشت است زیرا روزانه 33 دلار به فروش می رسد.

همچنین بازارهای آتی طی یک سال و نیم گذشته دچار تغییرات ساختاری شدند. این در ابتدای سال 2021 بود، زیرا قیمت بیت کوین در یک روند صعودی قرار داشت. با وجود اینکه اهرم در حال افزایش بود، اسپرد اساسی پایدار بود.

افزایش علاقه باز برای اتریوم نسبت به بیت کوین

در حال حاضر، مشتقات اتریوم بیشتر از بیت کوین مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است. به نظر می رسد این اولین بار در تاریخ ارزهای دیجیتال است که چنین چرخشی را بین دو دارایی پیشرو تجربه می کند. در حالی که مشتقات اتریوم حدود 6.6 میلیارد دلار در ETH ثبت می کنند، مشتقات بیت کوین 4.8 میلیارد دلار در BTC هستند.

بیت کوین به بالای 24000 دلار رسید | منبع: BTCUSDT در TradingView.com

علاوه بر این، نمایش برتر نشان می‌دهد که بهره باز گزینه‌های ETH تقریباً در ATH خود از نوامبر 2021 است. این زمانی بود که اتر به 4900 دلار رسید.

توضیح قابل قبول تر برای افزایش قیمت، تأثیر ادغام اتریوم آتی است. اکثر سرمایه گذاران روی قیمت های بین 2200 تا 5000 دلار شرط بندی های صعودی انجام می دهند.

Featured image from BBC, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا