ارزهای دیجیتال

گزارش نشان می دهد که دارایی های رمزنگاری با کاهش تورم، رشد ثابتی را ثبت می کنند

جدیدترین انتشار ایالات متحده در مورد نرخ تورم خود در ماه ژوئیه، دلیلی برای جشن گرفتن برای بسیاری، به ویژه بخش کریپتو ایجاد کرده است. بر اساس انتشارات وزارت کار، گزارش شاخص قیمت مشتری (CPI) در ماه جولای به 8.5 درصد کاهش یافت. این در برابر ارزش سال گذشته آن 9.1٪ بود.

با انتشار این گزارش، بسیاری از مردم توصیه های خود را برای دولت بایدن و شوک آنها بیان کرده اند. برخی اعتراف کردند که با توجه به برخی از عوامل حاکم در حال حاضر انتظار جهش تورم را داشتند. آنها اشاره کردند که انتظار می‌رود جنگ اوکراین و روسیه و افزایش قیمت کالاها نقش داشته باشد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به خبر عالی گزارش CPI واکنش نشان داد. وی در اظهار نظر از کاخ سفید اظهار داشت که اخبار نشان می دهد که اقتصاد در ماه جولای با تورم صفر درصدی کار کرده است.

پرزیدنت بایدن در ادامه خاطرنشان کرد که رویکرد آنها برای کنترل تورم نتایج مثبتی به همراه دارد. از این رو، او کنگره را تشویق کرد که قانون کاهش تورم را تصویب کند. این به ساختن اقتصادی کمک می کند که به کار سخت پاداش دهد.

در شش ماه گذشته، ایالات متحده ارزش تولید ناخالص داخلی منفی را برای دو سه ماهه سال گزارش کرده است. تورم نیز در این دوره افزایش یافت، همانطور که اقتصاد با قیمت بالا نشان داد.

این گزارش به کاهش ماهانه هزینه انرژی اشاره کرد که به 4.6 درصد رسید. این مقدار در تضاد با سال 2021 است که منحنی صعود را 32.9٪ نشان می دهد. در بخش هزینه های غذا، روند صعودی مستمر وجود دارد.

این گزارش افزایش 11 درصدی را برای ژوئیه و افزایش 10.9 درصدی را نسبت به سال قبل ثبت کرد. کارشناسان گزارش دادند که این مقدار به عنوان بالاترین افزایش از می 1979 است.

روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال | منبع: Crypto Total Market Cap در TradingView.com

قیمت بنزین ماهیانه 7.7 درصد کاهش یافت تا به رانندگان کمک کند. با این حال، 44 درصد بالاتر از مقدار سال 2021 باقی ماند.

بازار کریپتو یک روند صعودی را دنبال کرد

در یک توسعه جدید، بازار کریپتو در حال پیشرفت مثبت در قیمت و ارزش است. با این حال، فضای کریپتو به دلیل تأثیر زمستان کریپتو و سایر عوامل ترکیبی به هم ریخته است.

علاوه بر این، جو ژئوپلیتیکی و تأثیرات کلان کاملاً نامطلوب بوده است. در نتیجه، بیت کوین و اکثر دارایی‌های ارزهای دیجیتال در نیمه اول سال 2022 کاهش شدید قیمت را تجربه کردند.

در حالی که انتظار گزارش CPI جولای بود، بسیاری از ارزهای رمزپایه در 9 آگوست افت کردند. از طرفی، BTC با 4 درصد کاهش به 23100 دلار رسید. این حرکت نزولی ناگهانی پس از آن بود که از روز دوشنبه به سطح 24000 دلار رسید. برای اتریوم، افت به زیر 5 درصد رسید.

اما قیمت‌های بازار با افزایش دارایی‌ها در حال افزایش است. به عنوان مثال، در حالی که بیت کوین به بالای 24200 دلار رسیده است، اتریوم در زمان نگارش مقاله اندکی زیر 1900 دلار افزایش یافته است.

Featured image from Phemex, Chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا