ارزهای دیجیتال

گزارش منفی CPI باعث از دست دادن 15 میلیارد دلار ارزش بازار بیت کوین در 10 دقیقه می شود

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

برای ماه ژوئن 2022، اداره آمار کار ایالات متحده شاخص قیمت مصرف کننده خود را منتشر کرد. شاخص CPI منفی 9.1٪ بود، بزرگترین افزایش تورم در ایالات متحده در 40 سال گذشته. سیاست پولی فدرال رزرو توسط CPI تعیین می شود که یک شاخص قابل اعتماد برای تورم است.

گزارش منفی CPI باعث سقوط بیت کوین می شود

قبل از انتشار آمار تورم ایالات متحده در 12 ژوئیه، قیمت بیت کوین (BTC) در یک الگوی نگهداری ثابت قرار گرفت که در نهایت باعث افزایش نوسانات منفی شد.

بر اساس آخرین گزارش CPI در ماه ژوئن، تورم در ایالات متحده به 9.1٪ رسید که بالاترین سطح از نوامبر 1981 است. این خبر تنها به تسریع روند نزولی بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال کمک کرد.

پس از انتشار CPI، BTC در عرض ده دقیقه حدود 4 درصد کاهش می یابد. سنج های سنتی بازار مانند S&P 500، Dow Jones و NASDAQ همگی به شدت پایین تر هستند.

بر اساس داده های TradingView، بیت کوین در حال حاضر با قیمت 19180 دلار معامله می شود که 3.45 درصد در روز و 4.70 درصد در هفته گذشته کاهش یافته است و ارزش کل بازار آن 366 میلیارد دلار است. قابل ذکر است که دارایی دیجیتال پرچمدار 15 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داد و از 379.91 میلیارد دلار به 364.55 میلیارد دلار کاهش یافت.

Bitcoin market cap at $374 Billion. Source: TradingView

CPI برای ماه قبل نشان داد که تورم 8.6 درصد در سال نسبت به سال افزایش یافته است که بالاترین سطح از سال 1981 است.

کل صنعت کریپتو در نتیجه سیاست پولی سختگیرانه فدرال رزرو با رکود شدید مواجه شد. بدترین سه ماهه مالی ده سال گذشته برای بیت کوین تجربه شد.

مطالب مرتبط | سرمایه گذاران وال استریت انتظار دارند بیت کوین به 10000 دلار برسد، آیا این امکان پذیر است؟

این افشاگری ممکن است اثرات شدیدی برای بازارهای ارزهای دیجیتال داشته باشد، اگر CPI ماه گذشته هر شاخصی باشد.

با نزدیک شدن زمان انتشار آمار تورم، سرمایه گذاران نفس عمیقی کشیدند. بازارهای جهانی آرام بودند، اما همانطور که بسیاری از تحلیلگران برجسته تجارت کریپتو در ابتدای هفته اشاره کرده بودند، گفته می شود که یک اعلامیه – مثبت یا منفی – تاثیر قابل توجهی بر قیمت دارایی های دیجیتال خواهد داشت.

فدرال رزرو ایالات متحده تحت فشار بیشتری برای افزایش نرخ بهره در نتیجه آمار تورم قرار خواهد گرفت که بسیار بالاتر از حد انتظار بود.

فشار بیشتر

از آنجایی که بیت کوین تا کنون نتوانسته به عنوان یک محافظ تورم عمل کند، در سال جاری کاهش قابل توجهی از ارزش خود را تجربه کرده است و حدود 72 درصد کاهش یافته است. همراه با سایر دارایی های ریسک، بیت کوین به شدت تحت تاثیر سیاست های پولی فدرال رزرو قرار گرفته است، زیرا همیشه در محیطی با نرخ بهره پایین وجود داشته است.

با توجه به تعداد مشاغل قوی که در هفته گذشته گزارش شد، فدرال رزرو می تواند یک فرود نرم داشته باشد، بنابراین از رکود جلوگیری می کند و در عین حال نرخ بهره را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. علیرغم این واقعیت که نرخ بهره به شدت در حال افزایش بوده است، این مورد بود.

بنیانگذار Eight Global، میکال ون د پوپ، اظهار داشت که CPI تعیین خواهد کرد که آیا بیت کوین موفق است یا خیر. سطح حمایت 19.5 هزار دلار و سطح مقاومت 19.8 هزار دلار آزمون مهمی برای بیت کوین است. بسته به CPI، پیش بینی می شود که BTC کاهش قابل توجهی را تجربه کند.

مطالب مرتبط | Glassnode: بیت کوین LTH هایی که در طول سال های 2017-2020 خریده اند هنوز فروخته نمی شوند

Featured image from Shutterstock, charts from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا