ارزهای دیجیتال

گزارش مخازن تامین اتریوم را با 5500 ETH نشان می دهد، به چه معناست؟

اتریوم یکی از ارتقاهای تاریخی خود را در اواسط سپتامبر به پایان رساند. ادغام انتقال از Proof-of-Work (PoW) به Proof-of-Stake (PoS) را ایجاد کرد. متأسفانه، رویدادهای پس از ادغام، شرایط کاهش تورم را برای بلاک چین به ارمغان آورد.

همانطور که توسط برخی از کارشناسان ارزهای دیجیتال پیش‌بینی می‌شود، قیمت اتریوم پس از انتقال به PoS به شدت کاهش یافته است. همچنین، دینامیک عرضه ETH پس از ارتقا تغییر کرده است.

بر اساس داده های Ultrasound Money، مقدار روزانه ETH که وارد بازار می شود کاهش یافته است. علاوه بر این، داده ها نشان داد که رکورد کاهشی پس از ادغام حدود 90 درصد بوده است. این تغییر می تواند به این دلیل باشد که اتر دیگر استخراج نمی شود زیرا اکنون یک شبکه PoS است.

مکانیسم سوزاندن عرضه اتریوم را کاهش می دهد

مطالعه دقیق عرضه اتریوم نشان دهنده کاهش در پنج روز گذشته است. با چنین روندی، مجموع عرضه دومین دارایی بزرگ کریپتو از 8 اکتبر حدود 5500 ETH کاهش یافت.

این کاهش به مفهوم EIP-1559 و مکانیسم سوزاندن توکن مرتبط است. این تضمین می کند که درصدی از هزینه های پرداخت شده برای تراکنش های ETH سوزانده می شود.

قبل از انتقال به PoS، ماینرها حدود 13000 ETH از شبکه اتریوم به عنوان پاداش دریافت می کنند. این شبکه برای ایمن سازی اکوسیستم و پردازش تراکنش ها روزانه پرداخت هایی انجام می دهد. اما Merge توالی شبکه را تغییر داد.

شبکه اتریوم در حال حاضر یک پاداش روزانه حدود 1600 دلار اتریوم برای اعتبار سنجی ها صادر می کند. این به این دلیل است که هزینه های پایه برای پردازش تراکنش های ETH سوزانده می شود. با چنین عملی، اتریوم کاهش تورم خواهد داشت، به خصوص زمانی که استفاده افزایش یابد.

اعتبار تصویر: پول اولتراسوند

امروز، تقریباً 7525 ETH به عنوان یک عرضه توکن جدید پس از Merge وارد بازار شده است. اما در مقایسه با عملکرد آن به عنوان یک بلاک چین PoW، ارزش آن به حدود 340000 ETH می رسید.

 گزارش مخازن تامین اتریوم را با 5500 ETH نشان می دهد، به چه معناست؟
اتریوم ضربه بزرگ ETHUSDT را در Tradingview.com تجربه می کند

XEN Crypto Project ایفای نقش می کند

مکانیسم سوزاندن ETH باید توکن های بیشتری را از گردش خارج کند. بنیاد ETH محاسبه کرد که اگر قیمت گاز به 15 gwei برسد، ETH کاهش‌دهنده خواهد بود.

روز یکشنبه، XEN Crypto بر روی بلاک چین اتریوم راه اندازی شد. متأسفانه، پروژه آن به‌عنوان یک گازسوز جدید اتریوم عمل می‌کند و برخی از کاربران از قبل شروع به ضرب کریپتو XEN کرده‌اند. این فعالیت ناگهانی هزینه های گاز اتریوم را در آخر هفته افزایش داد.

از آنجایی که هر آدرس در شبکه اتریوم می تواند XEN را برش دهد، این امر باعث افزایش قیمت گاز اتریوم می شود. ضرب XEN برای فروش فوری یک انگیزه دارد. همچنین، کاربران تنها با قفل کردن توکن ها، مبالغ قابل توجهی دریافت می کنند. از این رو، سناریوی ایردراپ، همان هجوم طلا است. XEN را به عنوان طلا و اتر را به عنوان کلنگ برای استخراج خود قرار می دهد.

Etherscan نشان داد که برای تولید XEN در یک روز حدود 1470 ETH به عنوان هزینه گاز مصرف می شود. این مقدار تا 40 درصد از کل هزینه گاز در شبکه اتریوم را نشان می دهد. از این رو، عرضه ETH در حال کاهش است زیرا مقدار ETH سوزانده شده از آنچه سهامداران به عنوان پاداش به دست می آورند، مهم تر است.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا