ارزهای دیجیتال

گزارش، ماینرهای روسیه، ریگ های استخراج بیت کوین بیشتری را در سه ماهه چهارم خریداری کردند

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

بیت کوین و کل بازار کریپتو به دلیل چالش های زیادی که این صنعت را درگیر کرده است دچار خونریزی می شود. از سقوط Terra و افزایش مداوم نرخ بهره گرفته تا انفجار FTX، بازار یک ماه از روند مثبت قیمتی برخوردار نبوده است.

در حالی که سرمایه‌گذاران در مورد از دست دادن وجوه سرمایه‌گذاری گریه می‌کنند، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین برای سرپا ماندن تلاش می‌کنند. در نتیجه، قیمت بیت کوین حتی با افزایش هزینه های برق برای عملیات معدنچیان به کاهش خود ادامه داده است. اما در کمال تعجب، بسیاری از ماینرها در روسیه اکنون دکل های استخراج را خریداری می کنند.

چرا ماینرهای روسی ریگ های استخراج بیت کوین می خرند؟

بر اساس گزارش اخیر کومرسانت، بسیاری از ماینرها در روسیه در سه ماهه چهارم سال 2022 تعداد بیشتری از دکل های بیت کوین را تصاحب می کنند. علاوه بر این، محققان دریافتند که فروش دکل های ASIC در پایان سال به شدت افزایش یافته است. با توجه به سقوط مداوم دارایی های رمزنگاری شده در بازار، این شگفت آور است.

با نگاهی دقیق تر، مشخص شد که معدنچیان روسی از هزینه برق ارزان تری برخوردار هستند. علاوه بر این، این کشور برق مقرون به صرفه تری را برای بسیاری از مناطق فراهم می کند و شکوفایی خانواده ها و مشاغل در آن مکان ها را آسان تر می کند. بنابراین، در حالی که سایر ماینرها در کشورهایی با هزینه برق بالا با هم دست و پنجه نرم می کنند، همتایان روسی آنها دسترسی بیشتری به آن دارند.

یکی دیگر از دلایل جمع آوری بیشتر ریگ های استخراج رمزنگاری ASIC به دلیل پیشنهاد ارزان برای تجهیزات است. در نتیجه، قیمت‌های ASIC در کشور کاهش یافت و بسیاری از ماینرها را وادار کرد تا برای خرید بیشتر اقدام کنند.

دلیل دیگری که منجر به افزایش خرید دکل های استخراج شد، افزایش علاقه به ماینینگ کریپتو به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری بادوام بود. به گفته یکی از بنیانگذاران Xive دیدار بکبائوفاستخراج بیت کوین به دلیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری کمتر، تحریم‌ها و صلاحیت‌های فناوری بالا بسیاری از افراد در کشور جذاب شد.

ولگردی خرید پس از توافق وزارت دارایی فدراسیون روسیه (MiFin) و بانک روسیه (BoR) برای حمایت از استخراج کریپتو آغاز شد. اما آنها آن را در مناطقی با تخصیص انرژی بیشتر مجاز کردند، نه در مناطقی که منابع انرژی کمیاب دارند.

ثانیا، تنظیم کننده های روسیه لایحه ای را برای قانونی کردن استخراج معادن و فروش دارایی های استخراج شده در این کشور ارائه کردند. این لایحه در دومای دولتی روسیه، پارلمان پایین آمده است.

همچنین، ولادیسلاو آنتونی، تحلیلگر مالی اظهار داشت که قیمت پایین سکوهای ماینینگ ASIC که اکنون نزدیک به هزینه های تولید است، تشویق خوبی برای سرمایه گذاران جدید است. درآمدهای معدن در روسیه اخیراً افزایش یافته است، حتی با وجود اینکه قیمت بیت کوین به پایین ترین حد در دو سال اخیر رسیده است.

قیمت بیت کوین در Tradingview.com بالاتر از 17000 دلار BTCUSDT است

گزارش فروش فروشندگان سکوهای معدنی

یکی از توزیع کنندگان دکل های معدنی در روسیه، چیکوت، فروش بیشتری را در ماه های اکتبر و نوامبر به ثبت رساند. این با رکوردهای Q3 آنها متفاوت بود.

داده ها نشان می دهد که فروش چیکوت در سه ماهه اول تا سوم 65 درصد بیشتر از فروش سال 2021 بوده است. تا آگوست و اکتبر 2022، قیمت سخت افزار نزدیک به 20 درصد کاهش یافت و برای ماه های بعد ثابت ماند.

در نتیجه، چیکوت حتی در یک تراکنش 30 درصد افزایش خرید دکل های معدنی را ثبت کرد که متفاوت از رکوردهای اولیه سال 2022 است.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا