ارزهای دیجیتال

کوین بیس عملکرد بازار کریپتو را مشابه سایر بازارهای سنتی نشان می دهد

سکه های کریپتو در طول سال ها رشد تصاعدی را نشان دادند و توجه به فضای کریپتو را جلب کردند. هیچ ارتباطی بین عملکرد کریپتو و سهام معمولی کالاهای مختلف وجود نداشت. با این حال، به نظر می رسد همه چیزهایی که از فعالیت ها و روند اخیر دارایی های دیجیتال در حال محو شدن است.

اقتصاددان ارشد Coinbase، یک صرافی رمزنگاری، تغییر در پروفایل ریسک دارایی‌های کریپتو را گزارش کرده است. بر اساس تحلیل و بررسی از Cesare Fracassi، عملکرد کریپتو شبیه به کالاهای سهام است. این بدان معناست که قیمت دارایی‌های کریپتو در حال حاضر روندی مشابه با سهامی مانند داروسازی، نفت و گاز، فناوری و غیره دارد.

مطلب پیشنهادی | Sandbox (SAND) در 24 ساعت یک انفجار با 12٪ افزایش می یابد

فراکاسی مشاهدات خود را در 6 ژوئیه از طریق یک پست وبلاگ ارائه کرد. وی تاکید کرد که همه گیری جهانی 2020 نشان دهنده افزایش همبستگی بین قیمت دارایی های دیجیتال و سهام است. فراکاسی در توضیح خود اشاره کرد که بازده بیت کوین شواهد مهم تری برای شباهت های این روند ارائه می دهد.

طبق استدلال او، میانگین بازده بیت کوین در دهه گذشته هیچ ارتباطی با عملکرد بازار سهام نشان نداده است. با این حال، این روند از شروع همه‌گیری کووید تغییر کرد.

در تحلیل فراکاسی، جنبش‌های فعلی بازار دارایی‌های کریپتو را همراهی می‌کند. از این رو، روند قیمت ارزهای دیجیتال و نمایه‌های ریسک دیگر از جریان درون سیستم مالی کلی جدا نیستند.

نوسانات کریپتو شباهت هایی را به سهام کالا نشان می دهد

فراکاسی در حمایت از توضیحات خود به گزارش ماه می کوین بیس اشاره کرد که روند نوسانات بیت کوین و اتر را برجسته می کند. طبق گزارش ماهانه بینش، دو ارز دیجیتال پیشرو دارای نوسان روزانه بین 4 تا 5 درصد هستند. چنین نوساناتی نشان دهنده شباهت به کالاهایی مانند گاز طبیعی و نفت است.

مطلب پیشنهادی | ATOM به بالاترین حد چند هفته ای می رسد، RSI روزانه الگوی صعودی را نشان می دهد

مشاهدات بیشتر نشان داد که فلزات گرانبهای طبیعی طلا و نقره دامنه نوسانات روزانه 1 تا 2 درصد را نشان دادند. این ارزش ها نسبت به بیت کوین، طلای دیجیتال، مشخصات ریسک بسیار کمتری دارند.

استدلال فراکاسی بیان کرد که دارایی های دیجیتال باید در معرض نیروهای کلان اقتصادی قابل دستیابی در سیستم مالی قرار گیرند. او استدلال کرد که چنین اقدامی باعث حرکت ارزهای دیجیتال می شود، زیرا آنها با سیستم عمومی در پروفایل های ریسک مرتبط هستند.

این اقتصاددان ارزش بازار و نوسانات را با مقایسه های اضافی توکن های رمزنگاری با کالاها تحلیل کرد. او اتریوم و لوسید (LCID)، تولیدکننده خودروهای الکتریکی، و مدرنا (MRNA)، یک شرکت داروسازی را به هم مرتبط کرد. از طرف بیت کوین، او آن را به تسلا (TSLA)، سازنده خودروهای الکتریکی مرتبط کرد.

اقتصاد دان ذکر شده که بازار خرس کریپتو فعلی به این شباهت ها کمک کرده است. اما، طبق تحلیل او، دو سوم به عوامل کلان مانند رکود اقتصادی معلق و تورم مرتبط است. یک سوم دیگر مربوط به چشم انداز ضعیف معمولی است که به ارزهای دیجیتال نسبت داده می شود.

جهش بازار ارزهای دیجیتال در نمودار روزانه | منبع: Crypto Total Market Cap در TradingView.com

برخی از کارشناسان و تحلیلگران این عقیده را دارند که نقش عوامل کلان در کاهش بازار کریپتو یک امتیاز مثبت برای صنعت است.

Featured image from BBC, chart from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا