ارزهای دیجیتال

کوانت چگونگی حرکت نهنگ ها قبل و بعد از ادغام اتریوم را توضیح می دهد

یک کوانت توضیح داده است که چگونه حرکت نهنگ ها بین قبل و بعد از ادغام اتریوم به صورت زنده متفاوت بوده است.

نرخ های تامین مالی اتریوم درست قبل از ادغام به پایین ترین حد خود رسید

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شد، بسیاری از سرمایه گذاران ETH روی کاهش قیمت در حوالی تکمیل ادغام شرط بندی کردند.

شاخص مربوطه در اینجا “نرخ تامین مالی” است که کارمزد دوره ای را که معامله گران قراردادهای آتی دائمی بین یکدیگر مبادله می کنند را اندازه گیری می کند.

هنگامی که ارزش این معیار مثبت است، به این معنی است که سرمایه‌گذاران بلندمدت در حال حاضر حق بیمه‌ای را به دارندگان سهام کوتاه می‌پردازند تا موقعیت خود را حفظ کنند. چنین روندی نشان می دهد که در حال حاضر احساسات صعودی در بازار غالب است.

از سوی دیگر، مقادیر منفی این اندیکاتور نشان می‌دهد که در حال حاضر شلوارک‌ها بر لانگ‌ها غالب شده‌اند، زیرا اکثریت آنها احساس نزولی می‌کنند.

اکنون نموداری وجود دارد که روند نرخ های تامین مالی اتریوم را در چند روز گذشته نشان می دهد:

Looks like the metric had a deep red value not too long ago | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا می بینید، نرخ های تامین مالی اتریوم تنها چند روز قبل کاهش یافته بود و درست با رسیدن ادغام به یک اوج منفی جدید رسید.

این کوانت توضیح می‌دهد که این به این دلیل است که سرمایه‌گذاران فکر می‌کردند تبلیغات تبلیغاتی انتقال PoS قبلاً بر بازار تأثیر گذاشته است، و بنابراین آنها بر روی موقعیت‌های فروش شرط می‌بندند و معتقدند که قیمت در طول رویداد مورد انتظار کاهش می‌یابد.

اما فقط پس از ادغام، قیمت در واقع بهبود جزئی را شاهد بود. با مشاهده اینکه کاهشی که انتظارش را می‌کشیدند، این سهامداران کوتاه مدت به سرعت شروع به بستن موقعیت‌های خود کردند که منجر به افزایش شدید نرخ‌های سرمایه شد.

درست زمانی که این اتفاق افتاد، نهنگ هایی که منتظر بودند به داخل پریدند و ETH خود را رها کردند، که باعث شد قیمت به شدت پایین بیاید. این تحلیلگر خاطرنشان می کند که این نمایش نهنگ هایی است که تلاش می کنند به گونه ای حرکت کنند که بیشترین سود را برای آنها به همراه داشته باشد. کوانت می‌گوید: «برای خواندن این حرکات، باید از داده‌های زنجیره‌ای و نمودارها استفاده کنیم.

قیمت ETH

در زمان نگارش این مقاله، قیمت اتریوم در حدود 1.4 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 7 درصد کاهش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 24 درصد کاهش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت اتریوم

The value of the crypto seems to have been going down during the last few days | Source: ETHUSD on TradingView

اتریوم از زمان ادغام روند نزولی داشته است و در حال حاضر مشخص نیست چه زمانی ممکن است این ارز دیجیتال معکوس شود.

Featured image from Thomas Lipke on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا