ارزهای دیجیتال

کشش طولانی مدت ترس شدید در کریپتو چه زمانی به پایان می رسد؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

داده‌ها نشان می‌دهد که بازار کریپتو در اوایل هفته تقریباً از قلمرو ترس شدید فرار کرده است، اما این احساسات بار دیگر در چند روز گذشته کاهش یافته است.

شاخص ترس و طمع رمز ارز همچنان به “ترس شدید” اشاره می کند

طبق آخرین گزارش هفتگی Arcane Research، رگه فعلی ترس شدید، که اتفاقا طولانی‌ترین تا کنون است، در این هفته نمی‌تواند شکسته شود.

“شاخص ترس و طمع” شاخصی است که احساسات عمومی سرمایه گذاران را در بازار کریپتو اندازه گیری می کند.

این متریک از یک مقیاس عددی که از صفر تا صد اجرا می‌شود برای نمایش این احساس استفاده می‌کند. تمام مقادیر این شاخص بیشتر از پنجاه حاکی از طمع است، در حالی که مقادیر زیر آستانه نشان دهنده ترس است.

مطالب مرتبط | گزارش نانسن ادعا می‌کند که NFTها چگونه بازیابی رمزارز را پیش‌بینی کردند

مقادیر بیش از 75 و کمتر از 25 در هر انتهای محدوده به ترتیب نشان دهنده احساسات “طمع شدید” و “ترس شدید” است.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند شاخص ترس و طمع کریپتو را در سال گذشته نشان می دهد:

The value of the indicator seems to have slumped back down after a rise | Source: Arcane Research's The Weekly Update - Week 27, 2022

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، ترس و طمع کریپتو دو روز پیش، زمانی که گزارش منتشر شد، ارزش 16 داشت. به گفته alternative.me، ارزش امروز 18 است، کمی بیشتر از آن.

با این وجود، هر دو ارزش کاملاً در قلمرو ترس شدید قرار دارند، که به این معنی است که رکورد فعلی احساسات پایین برای 70 روز ادامه داشته است.

در طول هفته گذشته، به نظر می رسید که ارزش این اندیکاتور مقداری شتاب صعودی داشته باشد زیرا در آخر هفته برای مدت کوتاهی به 24 صعود کرد، که درست در لبه منطقه ترس شدید است.

مطالب مرتبط | گزارش منفی CPI باعث از دست دادن 15 میلیارد دلار ارزش بازار بیت کوین در 10 دقیقه می شود

با این حال، این بهبود در احساسات زیاد دوام نیاورد و شاخص بار دیگر به پایین سقوط کرد، قبل از اینکه طولانی‌ترین ترس شدید در تاریخ بازار کریپتو شکسته شود.

اگرچه، این گزارش خاطرنشان می کند که شاخص ممکن است به دلیل شرایط خاص در حال حاضر، ترس را بیش از حد نشان دهد. ارزش شاخص ترس و طمع به دو عامل اصلی، نوسانات و حجم معاملات بستگی دارد. حذف کارمزدهای معاملاتی بایننس از پلتفرم خود مطمئناً بر مقادیر این دو متریک و در نتیجه بر شاخص نیز تأثیر گذاشته است.

برای اینکه بازار کریپتو از این ترس شدید فرار کند، به اخبار مثبت و اقدامات قیمتی نیاز است تا سرمایه گذاران خوشبین تر شوند.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.7 هزار دلار شناور بود که در هفته گذشته 3 درصد کاهش داشت.

نمودار قیمت رمزارز بیت کوین

Looks like the value of the crypto has declined over the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Pierre Borthiry on Unsplash.com, charts from TradingView.com, Arcane Research

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا