ارزهای دیجیتال

کاپیتولاسیون ماینر بیت کوین کاملاً تأثیر دارد، چه مدت ادامه خواهد داشت؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

سقوط صرافی کریپتو FTX باعث ایجاد یک رویداد تاریخی در بازار بیت کوین شده است. دیروز، داده های زنجیره ای موج دوم تسلیم ماینر بیت کوین را در یک چرخه نشان داد.

از لحاظ تاریخی، ماینرها تاثیر زیادی بر قیمت بیت کوین داشته اند. تسلیم ماینرها که اکنون اعلام شده است، فشار فروش بیشتری را بر قیمت بیت کوین وارد می کند، که نوامبر از نظر تاریخی بد را تجربه می کند و 21 درصد کاهش می یابد.

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که موج دوم تسلیم ماینرها در حال حاضر آغاز شده است، که حاکی از درد بیشتر برای قیمت BTC است. همانطور که تحلیلگر Dylan LeClair نوشت، نرخ هش بیت کوین در اینجا شروع به کج شدن کرده است.

استخراج کنندگان بیت کوین زیر آب

نرخ هش میانگین متحرک 7 روزه اکنون 13.7 درصد از بالاترین رکورد خود فاصله دارد. انتظار می‌رود سختی ماینینگ در یک هفته حدود 9-% تنظیم شود، که حداقل در کوتاه‌مدت مقداری از فشار را از ماینرها خارج خواهد کرد.

نرخ هش بیت کوین منبع: توییتر

با این وجود، حاشیه های ماینر از ژوئن، اولین رویداد تسلیم در این چرخه، به شدت کاهش یافته و همچنان ادامه دارد. با وجود این، نرخ هش هنوز به بالاترین حد خود تا همین اواخر افزایش یافته است.

این، افزایش سختی استخراج و سقوط قیمت مرتبط با FTX، قیمت هش را به پایین‌ترین سطح خود از اواخر سال 2020 رسانده است.

همانطور که چارلز ادواردز از سرمایه‌گذاری Capriole دیروز اشاره کرد، روبان‌های هش شروع کاپیتولاسیون را تایید کرده‌اند. ادواردز گفت: «به دلیل کلاهبرداری 10 میلیارد دلاری FTX و سقوط متعاقب آن، استخراج کنندگان بیت کوین اکنون در حال شکست هستند و نرخ هش رو به کاهش است.

روبان هش بیت کوین
روبان هش بیت کوین. منبع توییتر

در نمودار «تغییر موقعیت خالص ماینر بیت کوین»، مشاهده می شود که ماینرها در یک ماه گذشته فروش تهاجمی داشته اند.

همراه با کاهش نرخ هش و تلاقی باند هش امروزی، این نشان می‌دهد که ما واقعاً در مرحله تسلیم ماینر هستیم. گفت ویل کلمنته از تحقیقات بازتابی.

تغییر خالص ماینر بیت کوین
تغییر خالص ماینر بیت کوین. منبع: توییتر

کاپیتولاسیون ماینر چقدر طول می کشد؟

چیزی که باید در نظر داشت این است که تسلیم ماینر معمولا آخرین مرحله از بازار نزولی بیت کوین است. در چرخه 2018، هش ریت بیت کوین به افزایش قیمت ادامه داد، زیرا قیمت به مرز 6000 دلار رسید تا اینکه تسلیم نهایی ماینر به 3000 دلار رسید.

در چرخه فعلی، ماینرها قبلاً در ماه ژوئن تحت یک کاپیتولاسیون قرار گرفته اند. آنها در دو هفته گذشته دارایی خود را 4000 BTC، معادل حدود 68 میلیون دلار کاهش دادند.

قبل از آن، آنها فقط در سپتامبر 2022 روند انباشت خالص را آغاز کرده بودند و شرط می‌بندند که به پایین رسیده‌اند. با این حال آنها روی اسب اشتباهی شرط بندی کردند و اکنون به شدت مجازات می شوند.

از لحاظ تاریخی، تسلیم ماینرها به طور متوسط ​​48 روز به طول انجامیده است، که به فشار فروش ماینرها در اواسط ژانویه 2023 پایان می دهد.

با این حال، آخرین کاپیتولاسیون تنها پس از دو ماه، در 18 اوت به پایان رسید. پایان، سومین تسلیم طولانی ترین تاریخ را رقم زد. بنابراین گاوهای بیت کوین باید در ماه دسامبر و ژانویه محتاط باشند و مراقب رفتار استخراج کنندگان بیت کوین باشند.

در زمان انتشار، BTC اندکی افزایش یافت و با قیمت 16481 دلار معامله شد.

BTC USD 2022-11-29
قیمت بیت کوین، نمودار 1 ساعته. منبع: TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا