ارزهای دیجیتال

کاپیتولاسیون دارنده بلندمدت بیت کوین به منطقه پایین نزدیک می شود، اما هنوز کاملاً وجود ندارد

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که تسلیم طولانی‌مدت دارندگان بیت‌کوین اخیراً عمیق‌تر شده است، اما هنوز به منطقه پایین تاریخی وارد نشده است.

دارنده بلندمدت بیت کوین SOPR به مشاهده ارزش های عمیق زیر ‘1’ ادامه می دهد

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant توضیح داده شده است، دارندگان بلندمدت BTC در هفته های اخیر متوجه ضرر شده اند.

«نسبت سود خروجی مصرف شده» (یا به طور خلاصه SOPR) شاخصی است که به ما می گوید آیا سرمایه گذاران بیت کوین در حال حاضر با سود یا زیان می فروشند.

این متریک با بررسی تاریخچه زنجیره ای هر سکه فروخته شده کار می کند تا ببیند آخرین بار به چه قیمتی جابه جا شده است. اگر این آخرین ارزش فروش هر سکه کمتر از قیمت فعلی بیت کوین بود، آن سکه اکنون با سود فروخته شده است.

مطالب مرتبط | آیا این نسبت بیت کوین می تواند نکاتی برای پایین آمدن داشته باشد؟

از سوی دیگر، بیشتر بودن قیمت قبلی از قیمت فعلی به این معنی است که سکه مقداری ضرر کرده است.

وقتی SOPR بیشتر از یک باشد، به این معنی است که کل بازار بیت کوین در حال حاضر سودهایی را به دست می آورد. برعکس، ارزش کمتر از آن به معنای تحقق ضرر در بین سرمایه گذاران بیت کوین در حال حاضر است.

گروه “دارنده بلندمدت” شامل تمام سرمایه گذاران بیت کوین است که سکه های خود را حداقل 155 روز قبل از فروش یا انتقال آنها نگه داشته اند. نمودار زیر روند MA SOPR 14 روزه را به طور خاص برای این LTH ها نشان می دهد:

The value of the metric seems to have been going down recently | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا می بینید، کوانت تمام نقاط روند مربوطه را برای SOPR دارنده بلندمدت 14 روزه MA بیت کوین مشخص کرده است.

به نظر می‌رسد هر زمان که ارزش اندیکاتور به مقدار حدود 0.48 کاهش پیدا کرد (که با خط سبز در نمودار مشخص می‌شود)، ته‌های اصلی در تاریخ کریپتو شکل می‌گیرد.

مطالب مرتبط | 15 هزار دلار پایین ممکن برای بیت کوین؟ “کلاه دلتا” چنین می گوید

این نوع ارزش زمانی رخ می دهد که LTH ها وارد کاپیتولاسیون عمیق می شوند. از آنجایی که این گروه بیت کوین کمترین احتمال فروش را در هر نقطه ای دارد، متوجه شدن زیان زیاد از سوی آن ها می تواند نشان دهنده نزدیک شدن به کف خرس باشد.

در حال حاضر، این اندیکاتور نیز زیر 1 است، اما همچنان مقداری در حدود 0.62 دارد، کمی بالاتر از منطقه پایین تاریخی. این نشان می دهد که اگرچه بیت کوین ممکن است به سمت پایین حرکت کند، هنوز کاملاً به آنجا نرسیده است.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.4 هزار دلار شناور بود که در هفته گذشته 9 درصد کاهش داشت. نمودار زیر روند ارزش کریپتو را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the price of the coin has been moving sideways over the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Brent Jones on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا