ارزهای دیجیتال

کارشناس Fidelity می گوید چرا بیت کوین با قیمت 23000 دلار ارزان است؟

بیت کوین در جلسه معاملاتی امروز بیشتر کاهش یافته و به سطوح بحرانی حمایت نزدیک شده است. اولین کریپتو بر اساس ارزش بازار، تمام سود هفته گذشته را پس داد و در 24 ساعت گذشته در وضعیت قرمز حرکت کرده است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با حرکت جانبی در روز گذشته و کاهش 2 درصدی در 7 روز گذشته با قیمت 23400 دلار معامله می شود.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSD Tradingview

مدیر کلان شرکت سرمایه گذاری Fidelity Jurrien Timmer معتقد است سرمایه گذاران بلندمدت بیت کوین فرصتی برای افزایش دارایی های خود در سطوح فعلی دارند. این کارشناس از طریق حساب توییتر خود ادعا می کند که بیت کوین ارزان است زیرا او نمودار قیمت در مقابل ارزش این ارز دیجیتال را بررسی کرده است.

تز صعودی تایمر بر اساس منحنی پذیرش بیت کوین و سناریوی احتمالی است که در آن این منحنی به روند صعودی خود ادامه می دهد و ارزش اساسی ارز دیجیتال را افزایش می دهد. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، رابطه مستقیمی بین پذیرش بیت کوین و قیمت آن وجود دارد.

نمودار زیر نسبت قیمت بیت کوین/شبکه، نحوه واکنش بیت کوین به پذیرش بیشتر و قیمت آن را نشان می دهد. متریک قبلی کمتر از قیمت BTC روند تا زمانی که توانست از یک منطقه مقاومت بحرانی عبور کند و به حمایت تبدیل شود.

بیت کوین BTC BTCUSDT Fidelity 1
منبع: جورین تایمر از طریق توییتر

بیت کوین بیش از یک ماه است که روی این حمایت حرکت می کند، همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح سالانه حدود 17700 دلار. همانطور که نمودار بالا نشان می دهد، این سطوح در طول تاریخ به خوبی عملکرد مقاومت/حمایت داشته اند و به قیمت بیت کوین اشاره می کنند که در اطراف آن منطقه به پایین ترین حد خود تبدیل شده است.

تایمر در مورد ظرفیت BTC برای ادامه افزایش در بلندمدت موارد زیر را بیان کرد:

نسبت قیمت به شبکه بیت کوین (پراکسی من برای یک مضرب ارزش گذاری) به سطح سال 2014 بازگشته است. در همین حال، شبکه آن تقریباً مطابق با منحنی رگرسیون توان به رشد خود ادامه می دهد. برای من، تفاوت اصلی، شیب منحنی پذیرش است. چه از منحنی تلفن همراه یا منحنی اینترنت به عنوان پراکسی استفاده کنیم، قیمت بیت کوین کمتر از منحنی رشد شبکه واقعی و پیش بینی شده آن است (…).

چه کسی بیت کوین را در سطح فعلی می خرد؟

اگر پیش‌بینی‌های تایمر درست باشد، قیمت بیت‌کوین باید روند صعودی داشته باشد و تا سال ۲۰۵۰ به بالاترین حد خود یعنی ۱۰۰۰۰۰ دلار برسد، زیرا افراد بیشتری آن را اتخاذ می‌کنند و عرضه در گردش آن کاهش می‌یابد. این می تواند قیمت بیت کوین را تا سال 2030 نزدیک به 1 میلیون دلار برساند.

بیت کوین BTC BTCUSDT Fidelity 2
منبع: جورین تایمر از طریق توییتر

تایمر همچنین قیمت بیت کوین را با طلا مقایسه کرد و به این نتیجه رسید که این ارز دیجیتال “بزرگترین شرایط فروش بیش از حد خود را در چند سال اخیر” تجربه کرده است. این امر از نظریه متخصصان حمایت می کند که قیمت بیت کوین ممکن است در بازه های زمانی بالاتر پایینی ثابتی پیدا کرده باشد.

داده های اضافی از تایمر افزایش تعداد دارندگان بیت کوین را ثبت می کند. 13 درصد از کل عرضه ارز دیجیتال وارد دوره 10 ساله نشده است که در بلندمدت افراد بیشتری آن را خریداری می کنند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا