ارزهای دیجیتال

کارشناس کریپتو پیش‌بینی می‌کند قیمت بیت‌کوین در سه ماهه چهارم امسال پایین‌تر خواهد بود

ریزش بیشتر قیمت بیت کوین به گودال احتمالاً قبل از پایان سال جاری اتفاق می افتد.

هفته گذشته، بازار ارزهای دیجیتال 165 میلیارد دلار از کل سرمایه بازار خود را کاهش داد و بیت کوین پیشتاز کریپتوها در یک رگه نزولی سقوط کرد.

با این پیشرفت، هم معامله‌گران و هم سرمایه‌گذاران اکنون تلاش‌های آگاهانه‌ای برای نگاه کردن به پایین‌ترین ارز دیجیتال پیشرو دارند.

Rekt Capital، یک کارشناس معروف تجارت کریپتو، بینش هایی در مورد آینده بیت کوین به اشتراک گذاشت و گفت که تا پایان سال جاری ممکن است این دارایی به یک نقطه پایین دیگر برسد.

این کارشناس حرکت ثبت شده قیمت کریپتو را در طول یک دوره خاص، درست قبل از اینکه پاداش استخراج بلوک آن به نصف کاهش یابد، در نظر گرفته است – فرآیندی که در این فضا به عنوان نصف شدن شناخته می شود.

در پایان، Rekt Capital گفت که بیت کوین ممکن است در سه ماهه آخر سال جاری، بیش از 500 روز از نصف شدن برنامه ریزی شده آن در آوریل 2024، به پایین ترین سطح خود برسد.

محدوده حمایت ضعیف بیت کوین

در وبلاگ خود، کارشناس معاملاتی همچنین در مورد اینکه چگونه آلفای کریپتو در محدوده قیمت پشتیبانی 20 هزار دلاری آن ضعف نشان می دهد، بحث کرد.

Rekt Capital خاطرنشان کرد که بازگشت مشاهده شده از این قیمت حمایت خاص ضعیف بوده است و این می تواند برای بیت کوین زشت باشد زیرا به مانع 20 هزار دلاری تبدیل شدن به محدوده مقاومت جدید برای دارایی اشاره می کند.

اگر این اتفاق بیفتد، عموم می‌توانند به محدوده‌های حمایتی بسیار پایین‌تری نگاه کنند که در 17165 دلار و 13900 دلار تعیین شده است. با این حال، طرفدار ارزهای دیجیتال گفت که ممکن است در این ماه اتفاقات بیشتری بیفتد. اما اگر این روند ادامه یابد، این تئوری ها می توانند واقعیت هایی باشند که سرمایه گذاران بیت کوین باید با آن دست و پنجه نرم کنند.

قیمت بیت کوین به کجا می رسد؟

اگر بیت کوین واقعاً تا پایان سال جاری به پایین ترین سطح خود برسد، قیمت آن در کجا خواهد بود؟ Rekt Capital نیز نظرات خود را در این مورد به اشتراک گذاشت.

این کارشناس با استفاده از تجزیه و تحلیل Historical Death Cross خود توانست تعیین کند که از آنجایی که قیمت آن در حال حرکت به سمت یک مقاومت جدید است، ممکن است ارز دیجیتال پیشرو بین 16985 تا 23467 دلار پایین بیاید.

در زمان انتشار، داده‌های ردیابی CoinGecko نشان می‌دهد که اولین ارز دیجیتال با قیمت ۱۹۴۰۳.۸۹ دلار معامله می‌شود و ۱۳.۱ درصد از قیمت خود را در هفت روز گذشته از دست داده است.

در همین حال، قیمت این دارایی می‌تواند تا 11500 دلار کاهش یابد و در صورتی که اوضاع به سمت پایین پیش برود، بسیار پایین‌تر از حمایت ماهانه پیش‌بینی شده 13900 دلار خواهد بود.

در کوتاه‌مدت، بیت کوین تا 16700 دلار کاهش می‌یابد، اما ممکن است حتی این اتفاق نیفتد.

BTC total market cap at $370 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Featured image from Al Bawaba, chart from TradingView.com

(The analysis represents the author's personal views and should not be construed as investment advice).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا