ارزهای دیجیتال

کارشناس چرایی را توضیح می‌دهد، کریپتو به این زودی‌ها اجراهای بولد را نخواهد دید

بازار کریپتو در یک محدوده تنگ گیر کرده است زیرا ارزهای دیجیتال بزرگتر قادر به شکستن بالاتر از سطوح اصلی مقاومت نیستند. این بخش بیشتر از سپتامبر که اتریوم «ادغام» را تکمیل کرد، به سمت نزولی متمایل شده است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با 2 درصد سود در 24 ساعت گذشته با قیمت 19500 دلار معامله می شود در حالی که اتریوم در مدت مشابه سود 3 درصدی را ثبت کرده است. سایر ارزهای رمزنگاری شده مسیر مشابهی را در جریان معاملات امروز دنبال می‌کنند و XRP و Cardano جزو بدترین دارایی‌های این بخش هستند.

قیمت بیت کوین در نمودار روزانه به سمتی حرکت می کند. منبع: BTCUSDT Tradingview

ارزهای دیجیتال و بازارهای جهانی نزدیک به پایین، اما دور از گاو نر

تکمیل موفقیت آمیز «ادغام» بازار کریپتو را بدون روایتی از خود باقی گذاشت. بنابراین، طبقه دارایی های نوپا همگام با سهام سنتی و شاخص های اصلی حرکت می کند.

در حالی که فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) برای کاهش نرخ تورم عجله دارد، نیروهای اقتصاد کلان بر قیمت دارایی های دارای ریسک، بیشتر ارزهای دیجیتال و سهام تسلط دارند. این موسسه مالی نرخ بهره را افزایش داده و بازار نزولی را ایجاد کرده است که در سراسر جهان مالی موج زده است.

در این شرایط، هر شرکت کننده در بازار می‌خواهد بداند بالاخره چه زمانی کریپتو به پایان می‌رسد. برای اینکه این اتفاق بیفتد، سهام باید ابتدا یک کف پیدا کند و الفطبق گفته یورین تایمر، مدیر Macro for Fidelity، ممکن است این اتفاق نزدیک باشد.

تیمر از طریق دسته رسمی توییتر خود، وضعیت فعلی را با دوره های تورمی ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۷ در ایالات متحده مقایسه کرد. این کشور آمریکای شمالی پس از جنگ جهانی دوم دوره تورم بالایی را پشت سر می گذاشت.

تایمر از این وضعیت به عنوان یک کوکتل مالی/پولی یاد کرد، کشور در حال بهبودی از یک درگیری بزرگ با اکثر نقاط جهان در ویرانه بود و هنوز از هزینه های هنگفت و منابع کم آسیب می دید. در آن زمان، S&P 500 کاهش 30 درصدی را تجربه کرد.

در حال حاضر، این شاخص به پایین‌ترین حد خود نزدیک می‌شود، زیرا مسیر مشابهی را دنبال می‌کند. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، S&P 500 برای چندین سال به سمت پایین حرکت کرد زیرا تورم به اوج خود در 19.6٪ رسید. در مقایسه، تورم امروز در بالاترین میزان خود در ماه به ماه به 8.9 درصد رسید. تایمر گفت:

بازار نزولی 49-1946 کاهش اسمی 30 درصد و کاهش واقعی 46 درصد (در میان تورم 20 درصد) داشت. این کاملا ناشی از ارزش گذاری ها بود. آنالوگ نشان می دهد که ما نزدیک به پایین هستیم، اما با گاو نر بعدی فاصله زیادی داریم.

نمودار 2 Crypto Bitcoin BTC BTC BTCUSDT
منبع: جورین تایمر از طریق توییتر

دیگر کارشناسان انتظار دارند سناریوی مشابهی برای بیت کوین و بازار کریپتو. این ممکن است برای دارندگان بلندمدت که به دنبال انباشت در سطوح فعلی هستند، خبر مثبتی باشد، اما نه برای کسانی که روی یک روند صعودی جدید در سال 2022 یا حتی 2023 شرط بندی می کنند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا