ارزهای دیجیتال

کارشناس می گوید چرا بازار کریپتو می تواند 65 درصد افت داشته باشد؟

بازار کریپتو در هفته گذشته ضررهای خود را افزایش داده است، زیرا همچنان به شتاب نزولی خود ادامه می دهد. ارزهای رمزپایه اصلی در بین 10 ارز برتر از نظر ارزش بازار، با حفظ مقدار بسیار کمی از سود هفته گذشته خود، در قرمز معامله می شوند.

در زمان نگارش این مقاله، ارزش کل بازار کریپتوها به 1.09 تریلیون دلار می رسد که در نمودار 4 ساعته 2 درصد زیان دارد. این بخش در مقاومت 1.2 تریلیون دلاری رد شد و به نظر می رسد در مسیر زیان بیشتری در کوتاه مدت باشد.

ارزش کل بازار کریپتو در نمودار 4 ساعته به سمتی حرکت می کند. منبع: Tradingview

جاستین بنت، تحلیلگر معتقد است که اگر این بخش به زیر سطح حمایت 760 میلیارد دلار برسد، ممکن است روند کاهشی داشته باشد. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، ارزش کل بازار کریپتو بیش از 4 سال است که در یک کانال حرکت می کند.

هر بار که ارزش کل بازار به بالای این کانال می رسد، ارزهای دیجیتال روند کاهشی پیدا می کنند. در زمان نگارش این مقاله، این بخش یک تقاطع بزرگ است و در صورت افزایش فشار نزولی، می‌تواند تلاش کند تا حمایت را در حدود 300 میلیارد دلار دوباره آزمایش کند. این تحلیلگر گفت:

آیا کاهش 65 درصدی دیگر در کارت های ارزهای دیجیتال وجود دارد؟ آن را رد نکنید. 760 میلیارد دلار همچنان برای TOTAL قابل توجه خواهد بود. اما در صورت شکست، آزمایش مجدد این کانال چند ساله با قیمت 370 میلیارد دلار محتمل به نظر می رسد.

کریپتو بیت کوین JB 1
ارزش کل بازار کریپتو پس از رد شدن مهم در بالای یک کانال مهم به سطح حمایت نزدیک می شود. منبع: جاستین بنت از طریق توییتر

عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند به فشار فروش در بازه‌های زمانی مختلف کمک کند. امروز، فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) در مورد چشم انداز کلان اقتصادی فعلی صحبت خواهد کرد. بسته به اظهارات رسمی موسسه مالی، دارایی‌های دیجیتال می‌توانند کمی آرامش را تجربه کنند.

هفته گذشته، ایالات متحده چاپ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) خود را برای ماه جولای منتشر کرد، معیاری که برای اندازه گیری تورم به دلار آمریکا استفاده می شود. این معیار روند نزولی داشته است و می تواند فضایی را برای فدرال رزرو برای تسهیل سیاست های پولی خود فراهم کند.

امروز باید سرنخ های بیشتری در مورد جهت گیری مالی که ممکن است اتخاذ کند ارائه کند. در همان زمان، بازار کریپتو می‌تواند شاهد افزایش نوسان باشد.

چه چیزی می تواند کریپتو را کاهش دهد

علاوه بر این، بنت خاطرنشان کرد که شاخص S&P 500 در حال «تقلید» از سقوط خود در سال 2008 است. در آن زمان، یکی از بدترین بحران‌های تاریخ اخیر، سیستم مالی قدیمی را تا مرز فروپاشی پیش برد.

بنت معتقد است که سهام ممکن است مشابه سال 2008 حرکت کند که به ضرر بیشتر برای دارایی‌های ریسکی مانند ارزهای دیجیتال اشاره دارد. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، S&P 500 ممکن است قبل از اینکه به پایین ترین سطح خود در سال 2008 برسد، افزایش هایی را ثبت کند.

کریپتو بیت کوین JB 2
S&P 500 از مسیر 2008 پیروی می کند؟ منبع: جاستین بنت از طریق توییتر

از این نظر، بنت گفت که پایین “برای سهام یا ارزهای دیجیتال نیست” در حالی که او احتمال “سقوط ویرانگر” در طبقه دارایی های نوپا را در نظر می گیرد. این تحلیلگر افزود:

و اگر این امر ممکن به نظر نمی رسد، بدانید که S&P در طول سقوط سال 2000 50 درصد و در سال 2008 57 درصد کاهش یافت. همچنین فدرال رزرو در هر دوی این سقوط ها در موقعیت بسیار بهتری برای ورود و نجات بازارها قرار داشت.

با این حال، ارزهای دیجیتال بزرگتر مانند بیت کوین و اتریوم علیرغم شرایط کلان اقتصادی، توانسته اند سطوح پشتیبانی کلیدی را حفظ کنند. اگر فدرال رزرو رویکرد خود را برای مبارزه با تورم با یک استراتژی کمتر تهاجمی تغییر دهد، این دومی ممکن است اثرات منفی خود را بر دارایی های دیجیتال کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا