ارزهای دیجیتال

کارشناس می گوید اتریوم از 1700 دلار عبور می کند، اما می تواند به مسیر درد بازگردد

اتریوم (ETH) در آخر هفته رشد کرد و در جلسه معاملاتی امروز افزایش یافته است. رمز دوم با ارزش بازار می تواند سود خود را افزایش دهد، زیرا “ادغام” به یک قطعیت تبدیل می شود.

رویدادی که انتقال اتریوم از Proof-of-Work (PoW) به Proo-of-Stake (PoS) الگوریتم اجماع را تکمیل می کند، “The Merge” برای سپتامبر 2022 تنظیم شده است. یکی از تاریخ های مورد انتظار در رمزارزها. صنعت، فعالان بازار به نظر می رسد در پیامدهای کوتاه مدت آن تقسیم شده است.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت ETH در 24 ساعت و 7 روز گذشته به ترتیب 1770 دلار با 3 درصد و 5 درصد سود معامله می شود. همانطور که NewsBTC گزارش داد، 1700 دلار یک منطقه مقاومت حیاتی برای اتریوم بود زیرا این سطح می‌تواند سرنخ‌های بیشتری در جهت قیمت اتریوم ارائه دهد.

اگر کریپتوکارنسی بتواند این سطح مقاومت را به حمایت تبدیل کند، حرکت صعودی فعلی ممکن است پایدار باشد و یک روند صعودی جدید را آغاز کند. برعکس ممکن است در سطوح فعلی قیمت ETH اتفاق بیفتد، بازار می تواند شاهد حمله خرس با قدرت جدید باشد.

موارد فوق بر اساس ایده ای از Jarvis Labs است که به بازده 30 روزه اتریوم نگاه می کند، معیاری که برای اندازه گیری سود و زیان کوتاه مدت سرمایه گذاران رمزارز در آن دوره استفاده می شود. 3 هفته پیش، این معیار پس از مدتی حرکت در قلمرو منفی، به سمت 0٪ روند داشت.

در گذشته، هر زمان که اتریوم بازدهی 30 روزه خود را به محدوده مثبت، بالای 0% تغییر می داد، قیمت ارز دیجیتال برای مدت طولانی به سمت نزول معامله می شد. بنابراین، چرا مهم است که قیمت ETH به سطوح بالاتری برسد.

رائول پال، کارمند سابق گلدمن ساکس معتقد است که قیمت اتریوم مطابق با نظریه ای که در بالا توضیح داده شد، به “مسیر درد” بازخواهد گشت. پال معتقد است که فعالان بازار با این انتظار که قیمت اتریوم به بالای 2000 دلار نرسد، موقعیت های فروش کوتاهی را اتخاذ کرده اند.

قیمت ETH با سودهای مهم در نمودار 4 ساعته. منبع: ETHUSDT Tradingview

آیا اتریوم نمی تواند به بالای 2000 دلار برسد؟

این معامله گران ممکن است در تعجب Pal’s باشند پیش بینی از آنجایی که اتریوم می تواند فراتر از انتظارات به روند صعودی خود ادامه دهد، محقق می شود:

(…) نظر من این است که نبرد بزرگتر حدود 2300 دلار است و کانال روند. معمولاً، کانال‌های اصلاحی مانند این در اولین تلاش شکسته نمی‌شوند و ابتدا به شدت در محدوده اصلاح می‌شوند، اما این چیزی است که احتمالاً برای چند هفته انجام می‌شود.

از این نظر، به نظر می‌رسد اتریوم در مسیر دستیابی به سودهای جدید بالاتر از سطوح مقاومت کلیدی است، اما معامله‌گران باید با احتیاط حرکت کنند زیرا قیمت اتریوم می‌تواند کانال پایین‌تر روند زیر را دوباره آزمایش کند، همانطور که پال گفت. این می تواند قیمت اتریوم را به کمتر از 900 دلار کاهش دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، آیا ETH شاهد فشار نزولی بلندمدت خواهد بود یا «ادغام» می‌تواند آن را به بالاترین حد قبلی برساند؟

اتریوم ETH ETHUSDT
قیمت ETH به بالای خط روند اصلی در 2000 دلار نزدیک می شود. منبع: رائول پال از طریق توییتر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا