ارزهای دیجیتال

کارشناس بهترین دارایی های رمزنگاری را برای نگهداری در زمستان کریپتو معرفی می کند

بازار کریپتو پس از مدت‌ها روند نزولی در بازار، گسترده‌ترین فضای سبز خود را به خود دیده است. این رویداد پس از گزارش مثبت CPI (شاخص قیمت مصرف کننده) که توسط اداره آمار کار ایالات متحده در ماه ژوئیه ارائه شد. این اعلامیه فشار اصلی بر قیمت بیت کوین و اتریوم بود.

بر اساس گزارش‌های گذشته، CPI در ماه جولای کمتر از 8.5 درصد پیش‌بینی‌شده بود. با این حال، به نظر نمی رسد که این به تورم احتمالی کمک کند. به همین منظور، کارشناسان اکنون نسبت به آنچه که تورم چسبنده را در نظر می گیرند، ابراز نگرانی می کنند.

مایکل اشتون، مدیر عامل شرکت Enduring Investments LLC، دلیل کاهش CPI را فاش کرده است.

به گفته اشتون، عوامل قابل توجهی که در کاهش CPI نقش داشتند، اقلام انعطاف پذیر بودند. وی نمونه هایی از این اقلام انعطاف پذیر را پوشاک و بلیط هواپیما عنوان کرد.

وی افزود، با این حال، این امر بر برخی از بخش های چسبنده اقتصاد تأثیر نخواهد گذاشت. به عنوان مثال، قیمت برخی از قطعات اقتصادی چسبنده، مانند اجاره، بدون توجه به کاهش CPI، همچنان در حال افزایش است.

وی در ادامه اظهار داشت: در شاخص تورم چسبنده شتاب مستمر وجود خواهد داشت. وی افزود: علاوه بر این، هیچ وعده ای مبنی بر توقف افزایش تورم در اقتصاد آمریکا به این زودی ها وجود ندارد.

تاثیر تورم بر دارایی های رمزنگاری شده

در حال حاضر، افزایش شدیدی در صنعت ارزهای دیجیتال وجود دارد. این اثر گزارش مثبت CPI (شاخص قیمت مصرف کننده) است.

علاوه بر این، بسیاری از آلتکوین ها، از جمله بیت کوین و اتریوم، پس از یک دوره طولانی تغییرات قیمت، به بالاترین سطح خود رسیده اند. بیت کوین در حال حاضر با قیمتی کمتر از 24000 دلار معامله می شود.

بیت کوین در نمودار به زیر 24000 دلار سقوط کرد منبع: BTCUSDT در TradingView.com

در همین حال، اتریوم به زیر 1900 دلار روند. این نتیجه احساسات خوب بازار در صنعت است.

بررسی اجمالی داده های اداره آمار کار ایالات متحده

شاخص قیمت مصرف کننده یک شاخص موثر است که اطلاعات دقیقی در مورد وضعیت تورم اقتصاد ایالات متحده ارائه می دهد. دپارتمان ایالات متحده مسئول گزارش های CPI، اداره آمار کار ایالات متحده است. معمولاً این بخش هر ماه گزارش هایی را در مورد CPI ارائه می دهد.

در همین حال، اداره ای که تورم بالا را در کشور کنترل می کند، فدرال رزرو است. این گروه از طریق افزایش نرخ بهره و انقباض کمی به اهداف خود دست می یابد.

گزارش ها در ژوئن به سقوط ارزهای دیجیتال و یک فدرال رزرو به شدت تهاجمی به دلیل افزایش بیش از حد CPI اشاره کردند. این همچنین بیت کوین را به یکی از بدترین وضعیت های خود در آن زمان رساند. علاوه بر این، بازارهای سهام در این مدت از قلم نیفتادند، زیرا بسیاری از سهام با قیمت‌های متفاوتی سقوط کردند.

اشتون به سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال هشدار می دهد، بنابراین، در حال حاضر سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال توصیه نمی شود. این به دلیل ناامنی پوشش های تورمی است.

برای این منظور، او به سرمایه گذاران توصیه کرد که دارایی های مشهود را انتخاب کنند. وی به نمونه هایی از دارایی های واقعی اشاره کرد: املاک، کشاورزی، فلزات گرانبها و انرژی.

Featured image from Pixabay, Charts from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا