ارزهای دیجیتال

کارشناسان ادعا می کنند که حملات سایبری به شرکت های رمزنگاری افزایش خواهد یافت، چه چیزی در پیش است؟

با توجه به جرایم و حملات سایبری ارزهای دیجیتال، کره شمالی یک منطقه قابل توجه با افزایش فعالیت است. بسیاری از گروه‌ها از طریق حمله به برخی از پروتکل‌های رمزنگاری، تهدیدات بالایی را ایجاد می‌کنند. همچنین گزارشی در ماه ژوئن فاش کرد که کره شمالی ۷ میلیون هکر فعال دارد.

بسیاری از وجوه دزدیده شده به میلیون ها دلار به حملات کره شمالی بازمی گردد. همچنین، اغلب وجوه دزدیده شده برای حمایت مالی از سلاح های جنگی مختلف، بمب گذاری های انتحاری و سایر جنایات استفاده می شود.

کره شمالی به ویژه با برخی تحریم های اقتصادی دست و پنجه نرم می کند که اکثر فعالیت های اقتصادی را به شدت محدود کرده است. با این حال، به نظر می رسد کاهش منابع در کشور باعث افزایش فعالیت های مجرمانه می شود.

مطلب پیشنهادی | با وجود شرایط نزولی بازار، جامعه کریپتو در مورد XRP خوشبین باقی می ماند

با گذشت زمان، افزایش و پیچیدگی قابل توجهی در حملات سایبری به شرکت‌های فناوری و ارزهای دیجیتال وجود داشته است. گروه های حمله سایبری در کشور به تدریج اقدامات نوآورانه تری را برای اجرای موفقیت آمیز اقدامات خود به دام می اندازند.

سوابق تاریخی اخیر حملات سایبری کریپتو، کره شمالی را در خط مقدم قرار داده است. در نتیجه، این کشور با از دست دادن منابع مالی زیادی مانند هک Axie Infinity 620 میلیون دلاری و هک پروتکل Harmony به ارزش 100 میلیون دلار مرتبط است.

سی ان ان روز یکشنبه گزارش داد، سو کیم، تحلیلگر سابق سیا، اظهار داشت که رژیم کره شمالی با این روند در حال تکامل است. او اشاره کرد که اقدامات کسب درآمد ارزهای دیجیتال برای آنها به یک هنجار تبدیل شده است.

سقوط بازار ارزهای دیجیتال در نمودار روزانه | منبع: Crypto Total Market Cap در TradingView.com

به گفته کیم، این کشور با چالش هایی مانند دسترسی محدود به سایر کشورها و کمبود مواد غذایی مواجه است. از این رو، هکرها از محدودیت در انجام جنایات خود استفاده می کنند، به گونه ای که گویی هیچ چیز یا کسی نمی تواند مانع آنها شود. همچنین، کیم به این احتمال اشاره کرد که مجرمان تخصص خود در حمله به کریپتو را برای همسویی با این روند افزایش دهند.

تلاش مجرمان کره شمالی برای نفوذ به شرکت های رمزنگاری

کیم، تحلیلگر، حدود دو ماه پس از انتشار مشاوره مشترک دولت آمریکا در مورد عملیات جنایتکارانه کره شمالی، نظرات خود را ارائه کرد. گزارش‌هایی در مورد نفوذ کره شمالی به مشاغل آزاد در فناوری وجود دارد. چنین اقداماتی خطرات بالای سرقت وجوه، داده ها و مالکیت معنوی را ایجاد می کند که می تواند تحریم های تحمیلی را نقض کند.

مطلب پیشنهادی | Quant (QNT) دستاوردهای روزهای گذشته را ثبت می‌کند – یک رشد کوتاه‌مدت در محل؟

علاوه بر این، کیم اشاره کرد که تجارت هک کریپتو در کره شمالی همچنان در حال بهبود است. او توضیح داد که چنین صنایع تجاری ممکن است در مورد نحوه استثمار این مهاجمان از خارجی ها کمی غیر پیچیده به نظر برسد، اما با گذشت زمان بهبود خواهد یافت.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا