ارزهای دیجیتال

کاردانو Vasil Hard Fork زنده می‌شود، قرارداد هوشمند و بهبود مقیاس‌پذیری را به ارمغان می‌آورد – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

کاردانو Vasil Hard Fork زنده می‌شود، قرارداد هوشمند و بهبود مقیاس‌پذیری را به ارمغان می‌آورد - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 3

خوراکی های کلیدی:

  • ارتقاء Vasil در 22 سپتامبر در شبکه اصلی Cardano منتشر شد
  • Vasil ویژگی‌های جدید Plutus v2، پیشرفت‌های امنیتی و تراکنش‌های بهینه داده را به ارمغان می‌آورد
  • اعتقاد بر این است که مجموعه ای از پیشرفت ها مقیاس پذیری کلی Cardano را بهبود می بخشد و توان عملیاتی شبکه را افزایش می دهد.

Vasil با موفقیت در شبکه اصلی Cardano مستقر شده است

پس از ادغام اتریوم در اوایل این ماه، یک بلاک چین پیشرو دیگر با موفقیت یک ارتقاء نرم افزاری بزرگ را اجرا کرد. دیروز، هارد فورک جدیدی از بلاک چین کاردانو (ADA) که به عنوان ارتقاء “Vasil” شناخته می شود، روی شبکه اصلی راه اندازی شد.

بنیاد کاردانو به اشتراک گذاشته شده است این خبر روز پنجشنبه در توییتر

این راه اندازی به دنبال یک سری از تعویق ها بود که تاریخ عرضه نهایی را از اوایل تابستان 2022 به سپتامبر منتقل کرد. واسیل بلاک چین کاردانو را تقریباً در همه زمینه‌ها، از عملکرد قراردادهای هوشمند گرفته تا تراکنش‌های سریع‌تر و مقیاس‌پذیری بهتر، بهبود می‌بخشد.

مسلماً مهمترین جنبه ارتقاء جدید انتشار Plutus v2 است، دومین نسخه از پلتفرم قرارداد هوشمند Cardano (در ابتدا به عنوان بخشی از ارتقاء Alonzo در سپتامبر 2021 راه اندازی شد). Plutus v2 به اشتراک گذاری داده روی زنجیره، داده های درون خطی، اسکریپ های مرجع و یک سری پیشرفت های دیگر مرتبط با قرارداد هوشمند را معرفی می کند.

در اینجا آمده است که چگونه Input Output هنگ کنگ (IOHK) – شرکت سازنده کاردانو – ارتقا را در یک پست وبلاگ اخیر خلاصه کرده است:

ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید Plutus v2 به توسعه‌دهندگان DApp این امکان را می‌دهد تا تجربیات جدید و هیجان‌انگیزی ایجاد کنند، در حالی که خط لوله انتشار پتانسیل را برای توان عملیاتی و ظرفیت شبکه بیشتر باز می‌کند.

به لطف Vasil، شبکه Cardano اکنون از یک سیستم امنیتی بهینه‌تر استفاده می‌کند که «به طور کلی اعتبارسنجی بلوک و زمان همگام‌سازی شبکه را سریع‌تر می‌کند». به گفته توسعه دهندگان، کاربران Cardano می توانند منتظر عملکرد بهتر بدون خطرات امنیتی باشند.

هم بهبود در قراردادهای هوشمند – که حجم تراکنش ها را کاهش می دهد و شبکه را کارآمدتر و قادر به پردازش انتقال داده های بیشتر می کند – و هم امنیت، باید مقیاس پذیری کلی شبکه ها را افزایش دهد.

شایان ذکر است که استقرار کامل ویژگی های Plutus v2 در شبکه اصلی در تاریخ 27 سپتامبر انتظار می رود.

قیمت ADA پس از ارتقا شاهد فعالیت قیمت نسبتاً متوسطی بود – سکه در 24 ساعت گذشته عمدتاً شاهد معاملات جانبی بود و در زمان انتشار 0.453 دلار تغییر کرد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا