ارزهای دیجیتال

چگونه NFT ها بازیابی رمزنگاری را پیش بینی کردند، ادعاهای گزارش نانسن

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

شرکت تحقیقاتی کریپتو Nansen گزارشی به اشتراک گذاشته شده با NewsBTC در مورد توکن های غیرقابل تعویض (NFT) و عملکرد آنها در میان روند نزولی مداوم در سراسر صنعت منتشر کرد. NFT ها از سال 2021 به بخش داغ تبدیل شده اند، زیرا پذیرش گسترده دارایی های دیجیتال را تسهیل می کنند، اما با روند نزولی بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده تلفاتی را به همراه داشته اند.

مطالب مرتبط | فروش Axie Infinity با از دست دادن بیش از 120 میلیون دلار، رکود عظیمی را ثبت کرد

روند قیمت ETH در نمودار 4 ساعته به سمت نزولی می رود. منبع: ETHUSD Tradingview

به گفته نانسن، شاخص‌های NFT Blue Chip-10 و NFT 500 ماه گذشته قدرت خود را نشان دادند. در آن زمان، بیت کوین و ارزهای دیجیتال بزرگتر در آستانه ثبت پایین ترین سطح سالانه بودند. قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح چند ساله خود یعنی حدود 17500 دلار سقوط کرد.

در همین حال، Nansen Blue Chip-10 در ژوئن 2022 افزایش 23.6 درصدی را گزارش کرد و احتمالاً به کاهش فشار فروش برای صنعت اشاره کرد. در ماه ژوئن، بازار کریپتو شاهد یک رویداد تسلیم شدن بود زیرا شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری کریپتو به فروشنده‌های اجباری تبدیل شدند، زیرا تعهدات بدهی خود را نادیده گرفتند.

NFT ها به عنوان شاخصی از فعالیت های آینده برای بازار ارزهای دیجیتال عمل می کنند. از آنجایی که شاخص‌های نانسن در طول ماه ژوئن در جهت مخالف حرکت کردند، عملکرد مثبت افزایش یافت و به شکل‌گیری پایین محلی برای بیت‌کوین و اتریوم اشاره کرد.

این گزارش در مورد احساسات عمومی در سراسر بازار کریپتو و عملکرد بهتر NFTها حتی در دوره‌های آشفتگی و فشار فروش مداوم، موارد زیر را ادعا می‌کند:

NFT های تراشه آبی منجر به تغییر روند در ماه ژوئن شدند (…). اگرچه در هفته آخر ژوئن شاهد افزایش بازار نزولی در بازار گسترده کریپتو بودیم، به نظر می رسد که این روند صعودی زودتر در بازار NFT آغاز شده است. همه بخش‌های Non-Fungible Token (NFT) در ماه ژوئن (هنگامی که بر حسب ETH اندازه‌گیری می‌شوند)، به‌جز NFT‌های بازی در پایان سه‌ماهه دوم ۲۰۲۲، جهشی را ثبت کردند.

در ماه ژوئیه، بازار ارزهای دیجیتال با افزایش قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در سال 2017، یعنی حدود 20000 دلار، کمی تسکین یافت. با این حال، قیمت BTC در حال از دست دادن است و به نظر می رسد برای دوره دیگری از حرکت جانبی و تثبیت آماده است.

آنچه NFT ها برای بازار کریپتو در کوتاه مدت می گویند

داده های اضافی ارائه شده توسط نانسن ادعا می کند که بهبود در این بخش ممکن است ناپایدار باشد. علیرغم عملکرد مثبت در ماه ژوئن، این دارایی های دیجیتال کاهشی را در حجم معاملات، تعداد تراکنش ها و کاربران فعال ثبت کردند که در زیر مشاهده می کنید.

NFT NFT
منبع: نانسن

این کاهش در فعالیت بخش با کاهش ریسک و سازگاری سرمایه گذاران NFT با شرایط کلان اقتصادی فعلی مطابقت دارد. نانسن خاطرنشان کرد:

(…) در بخش DeFi اتریوم (ETH)، ما شاهد یک رویداد اهرم‌زدایی چشمگیر با سرمایه‌گذاری قابل توجهی هستیم که زیان‌های تاریخی قابل توجهی را متوجه شده است. احساس “خطر کردن” هنوز در بازار NFT کاملا مشهود است و نقدینگی محدود در بازار NFT نشان می دهد که این روند صعودی ممکن است پایدار نباشد (…).

مطالب مرتبط | گزارش منفی CPI باعث از دست دادن 15 میلیارد دلار ارزش بازار بیت کوین در 10 دقیقه می شود

با این حال، این بخش افزایش در خریداران بار اول و کاهش در نسبت خریدار به فروشنده خود را ثبت می کند. این معیار برای اندازه گیری احساسات عمومی در بین سرمایه گذاران NFT استفاده می شود که به نظر می رسد خوش بینانه تر از بازار کلی ارزهای دیجیتال است و به گفته نانسن، “توسعه NFT ها را به عنوان یک بخش برجسته می کند”.

NFT NFTs Nansen 2
منبع: نانسن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا