ارزهای دیجیتال

چگونه Metaverse صنعت موسیقی را متحول می کند؟ – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

چگونه Metaverse صنعت موسیقی را متحول می کند؟ - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 3

در حالی که تصاویر و ویدیوها اولین چیزهایی هستند که هنگام فکر کردن در مورد NFT به ذهن خطور می کنند، موسیقی را می توان در قالب NFT نیز نمایش داد و فروخت. با محبوبیت فزاینده کنسرت‌های متاورس، نوازندگان اکنون فرصتی برای سود بردن از فناوری بلاک چین دارند. ایجاد یک پایگاه دیجیتالی طرفداران، پخش موسیقی و فروش کلکسیون‌های انحصاری همگی می‌توانند درآمد خوبی به همراه داشته باشند.

با این حال، اطلاعات در مورد آن از امروز محدود است. بنابراین در این مقاله، همه آنچه را که باید در مورد NFT در صنعت موسیقی بدانید، گردآوری کردیم. چگونه می‌توان موسیقی در قالب NFT ایجاد کرد، چگونه متاورس روی جایگاه تأثیر می‌گذارد، و چگونه شما به‌عنوان یک موسیقی‌دان، می‌توانید از اکوسیستم جهانی NFT بهره ببرید.

NFT های موسیقی چیست؟

کلکسیون های موسیقی از همان اصول فنی NFT های استاندارد پیروی می کنند. از نقطه نظر غیر فنی، NFT های موسیقی شامل یک آهنگ منحصر به فرد و همچنین یک جزء بصری هستند. آنها مشابه NFT های معمولی عمل می کنند، جایی که می توانید مالک پیوند در یک پایگاه داده باشید، جایی که قطعه هنری دیجیتال شما ذخیره می شود.

اگرچه خرید آهنگی که بتوانید فوراً در بازاری مانند Spotify به آن گوش دهید ممکن است غیرعادی به نظر برسد، مزایای داشتن موسیقی NFT را نمی توان دست کم گرفت. اول از همه، شما با خرید یک NFT موزیکال، هنرمندان را با ارائه غرامت پولی برای زحماتشان تشویق می کنید. این حس سود متقابل بین هنرمند و طرفداران را تقویت می کند. علاوه بر آن، می توانید از فروش آلبوم حق امتیاز دریافت کنید.

تمرکز اصلی NFT های موسیقی از ارزش دیداری به ارزش شنیداری تغییر می کند، همانطور که علاقه مشتری نیز این کار را انجام می دهد. به دلیل عدم پذیرش عمومی در میان جوامع NFT، مجموعه‌های موسیقی اغلب ارزان‌تر و برای طرفداران در دسترس هستند. برای جذب خریداران بالقوه بیشتر، نوازندگان بسته هایی را طراحی می کنند که مزایای واقعی را برای مشتری فراهم می کند. به عنوان مثال، DJ 3LAU، NFT های موسیقی خود را به حراج گذاشته است که به هر توکن ضبط وینیل ملموس متصل شده است.

برای درک اینکه موسیقی NFT چقدر می تواند خلاقانه و نامحدود باشد، مجموعه Metagirl اثر سامی آریاگا را بررسی کنید. ‘1500 قلب دیجیتال پمپاژ’ به ضربان METAGIRL’، – شرح رسمی این اثر هنری است.

روندهای جالب NFT های موسیقی

به طور خلاصه، NFT موسیقی یک توکن غیرقابل تعویض است که معمولاً بر روی بلاک چین اتریوم ساخته می‌شود و مالکیت شما را بر دارایی‌های صوتی و تصویری داده شده تأیید می‌کند. اما آیا می دانستید که دو نوع NFT موسیقی وجود دارد؟ اولین مورد به صورت دستی توسط هنرمندان انسانی توسعه یافته است، در حالی که الگوریتم های دیگر توسط الگوریتم های هوش مصنوعی از نمونه های اولیه ساخته شده توسط انسان تولید می شوند.

در هر صورت، NFT های موسیقی راه حل های دنیای واقعی برای بسیاری از مشکلات ارائه می دهند. تصور کنید به آهنگی در Spotify گوش می دهید و می خواهید آن را برای پروژه خود خریداری کنید. تا زمان ظهور NFT های موسیقی، این امکان پذیر نبود. ارزش NFT موسیقی این است که شما از فروش آلبوم و در اکثر شرایط، حقوق کامل مالکیت معنوی آهنگ مورد نظر را دریافت می کنید. اکنون می توانید بدون ترس از نقض قوانین کپی رایت آن را در آثار خود بگنجانید.

اما چگونه یک طرفدار معمولی می تواند چیزی به قیمت یک تک آهنگ اسنوپ داگ یا مارشلو را بخرد؟ اگر شاهکار فراتر از توان مالی شما است، مالکیت جزئی ممکن است یک گزینه باشد. شما می توانید درصدی از یک قطعه موسیقی، مثلاً 5 درصد، را به دست آورید و بر اساس سهم خود حق امتیاز دریافت کنید.

توجه داشته باشید که کلکسیون های موسیقی در اندازه ها و شکل های مختلفی وجود دارند. مانند NFT های سنتی، برخی از پروژه ها و نام ها تنها بر بازار دیجیتال تمرکز می کنند، در حالی که برخی دیگر آن را منبع درآمد اضافی برای حرفه غیر بلاک چینی خود می دانند. اما چیزی که می توانیم ببینیم این است که روند NFT های موسیقی فقط در مراحل اولیه خود است، بنابراین به احتمال زیاد برای مدتی با ما خواهد ماند.

موسیقی NFT در Metaverse

متاورس به طرز چشمگیری دیدگاه ما را نسبت به صنایع هنری و سرگرمی تغییر داده است. موسیقی تفاوتی ندارد. این روزها، نوازندگان مشهوری مانند جاستین بیبر، تراویس اسکات و یانگ تاگ برای اجرای کنسرت های مجازی به دنیای متاورس می روند.

می‌توانید با ادغام انیمیشن‌های سه بعدی و موسیقی با کیفیت بالا، یک تجربه کنسرت در دنیای واقعی را با جزئیات زیاد بازسازی کنید. از آنجایی که کنسرت VR هنوز یک تازگی است، آزمایش‌های زیادی در حال انجام است. در ابتدا، اجراکنندگان سعی کردند کنسرت های از پیش ضبط شده را برگزار کنند، اما روند به سرعت تغییر کرد. اکنون تاکید بر تجربه زنده و احساس مشارکت واقعی است.

کنسرت جاستین بیبر در متاورس Wave یک تغییر بازی بود و اجرا کننده از تجهیزات ویژه برای آواز خواندن در مقابل تماشاچیان زنده استفاده می کرد. بینندگان ممکن است واکنش نشان دهند و فعالانه با مجری در طول نمایش تعامل داشته باشند، دقیقاً مانند یک کنسرت زنده.

یک کنسرت VR ممکن است هیجان انگیز به نظر برسد، اما مزایای آن برای هنرمند چیست؟ در این مورد، اعداد و ارقام گویای زیادی هستند. به عنوان مثال، طبق گزارش ها، تراویس اسکات برای کنسرت واقعیت مجازی خود که تنها چند دقیقه طول کشید، 20 میلیون دلار درآمد کسب کرد. در مقایسه، تور AstroWorld او که نزدیک به چهار ماه به طول انجامید، تقریباً 50 میلیون دلار به دست آورد. این قدرت متاورس در نمایش کامل است.

کنسرت‌های متاورس منبع درآمد خوبی برای هنرمندان و یک مکان قابل احترام برای روابط عمومی است، اما چگونه این تجربه می‌تواند برای طرفداران ارزشمند باشد؟ رویدادهای متاورس معمولاً ارزان هستند، اگر کاملاً رایگان نباشند. این بدان معنی است که شما می توانید به طور داوطلبانه، در چارچوب توانایی های مالی خود، «بت» خود را تشویق کنید. همچنین، برای دیدن بازی خواننده مورد علاقه خود لازم نیست خانه خود را ترک کنید. اجراهای متاورس فراتر از زمان و مکان هستند. به نظر عالی می رسد، درست است؟

در نظر بگیرید که شرکت در کنسرت یک نوازنده از کشوری دیگر در حالی که به سختی چیزی می پردازد چقدر راحت است. اکنون با متاورس کاملاً امکان پذیر است و نیازی به پروازهای طولانی، خسته کننده و ناپایدار نیست.

اشتباه نکنید: اجراهای متاورس NFT های موزیکال نیستند. با این حال، آنها به هنرمندان در به دست آوردن طرفداران و تشکیل جامعه کمک می کنند. اجراهای متاورس، به طور کلی، قرار گرفتن جامعه رمزنگاری را با موسیقی افزایش می دهد و علاقه به کلکسیون های موسیقی را به طور کلی تحریک می کند.

اکثریت اعظم بدنام ترین «بیف ها» در تاریخ موسیقی بین نوازندگان و لیبل های موسیقی بوده اند. حرص وحشیانه برچسب ها در واقع منبع اصلی چنین تعداد زیادی از اختلافات است. یک لحظه در نظر بگیرید که یک لیبل متوسط ​​ممکن است تا 90 درصد از درآمد یک هنرمند را به خود اختصاص دهد. از نظر عینی ناعادلانه است.

در نتیجه، می‌توانیم با اطمینان بگوییم که NFT‌های موسیقی و برچسب‌های Web3 برای موسیقی در معنای وسیع آن مفید هستند. آنها اقتدار و پول را از مؤسسات منسوخ حذف می کنند و به هنرمندان و هواداران پس می دهند. درست همان جایی که به آن تعلق دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا