ارزهای دیجیتال

چگونه Aave به JP Morgan کمک کرد تا اولین تراکنش DeFi خود را انجام دهد

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

موسسات مالی قدیمی از رمزنگاری و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) استقبال می‌کنند و پروتکل Aave مبتنی بر اتریوم اثبات آن است. امروز، تیم پشت پروتکل اعلام کرد غول بانکی JP Morgan Chase اولین تراکنش DeFi خود را انجام داد.

این یک نقطه عطف بزرگ برای این بخش است که با وجود روند نزولی در بازار کریپتو، همچنان شاهد تقاضای بالا و پذیرش است. دو سال پیش، ارزش کل بخش DeFi، همانطور که با ارزش کل قفل شده (TVL) اندازه گیری شد، کمتر از 5 میلیارد دلار بود.

بر اساس داده‌های DeFi Llama، در یک دوره کوتاه، این متریک بیش از 20 برابر افزایش می‌یابد و تا سال 2021 به بالاترین حد خود یعنی حدود 170 میلیارد دلار خواهد رسید. نقطه عطف امروز دوره جدیدی را برای بخش نوپا و دارایی های دیجیتال نشان می دهد.

بخش DeFi TVL در اوج خود است. منبع: دیفی لاما

Aave از تراکنش اصلی JP Morgan پشتیبانی می کند

بر اساس اعلام رسمی، JP Morgan از یک نسخه “تغییر یافته” پروتکل Aave استفاده کرد. به دلیل مقیاس پذیری بالاتر، این پروژه از راه حل لایه دوم اتریوم، Polygon استفاده کرد. تیم پشت پروتکل گفت:

پروتکل Aave با شامل عرضه و استقراض معاملات ارزی توکن شده، با استفاده از سپرده های توکن شده SGD (نخستین صدور سپرده های توکن شده توسط یک بانک!) صادر شده توسط JP Morgan و دارایی های توکن شده JPY صادر شده توسط SBI Digital Asset Holdings استفاده شد.

این تراکنش ها بخشی از «پروژه گاردین» به رهبری اداره پولی سنگاپور (MAS) است. این ابتکار راه‌هایی را برای ایجاد پل ارتباطی بین مؤسسات مالی قدیمی با تأمین مالی غیرمتمرکز «در طیف وسیع‌تری از موارد استفاده» بررسی می‌کند.

علاوه بر JP Morgan، سایر موسسات بانکی بزرگ دیگر از جمله بانک DBS، SBI Digital Asset Holding و انجمن اولیور وایمن در این طرح مشارکت دارند. این تراکنش‌ها اولین مورد از یک سری آزمایش‌های آزمایشی هستند که پتانسیل DeFi و دارایی‌های دیجیتال را برای بهبود قابلیت همکاری و کارایی بازارهای مالی قدیمی بررسی می‌کنند.

Aave AAVE AAVEUSDT JP Morgan
قیمت AAVE در نمودار روزانه ضرر می کند. منبع: AAVEUSDT Tradingview

Project Guardian در می 2022 اعلام شد و هدف آن “شناسایی” مناطق کلیدی است که موسسات مالی سنتی و پروتکل های DeFi می توانند با یکدیگر همکاری کنند. تاکنون، این ابتکار برنامه‌های آزمایشی را برای «باز کردن قفل ارزش اقتصادی»، مطالعه نظارتی و مدیریت ریسک، توسعه استانداردهای فناوری، و سایر موارد به عنوان حوزه‌های مورد علاقه شناسایی کرده است. Sopnendo Mohanty، مدیر ارشد فناوری مالی MAS، گفت:

آزمایش‌کنندگان زنده به رهبری شرکت‌کنندگان صنعت نشان می‌دهند که با وجود نرده‌های محافظ مناسب، دارایی‌های دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز پتانسیل تغییر بازارهای سرمایه را دارند. این یک گام بزرگ در جهت فعال کردن شبکه های مالی جهانی کارآمدتر و یکپارچه تر است. Project Guardian درک MAS از اکوسیستم دارایی دیجیتال را عمیق تر کرده است (…).


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا