ارزهای دیجیتال

چگونه فناوری بلاک چین نقدینگی را برای دارایی های دنیای واقعی باز می کند

بلاک چین در خط مقدم فناوری های مخرب قرار دارد. شفافیت، امنیت و کارایی آن به بسیاری از صنایع مانند زنجیره تامین و پرداخت‌ها در جهش کوانتومی بعدی کمک کرده است.

با این حال، حداقل کشش در 360 تریلیون دلار وجود داشته است1 بازار دارایی های واقعی (RWA) شامل مالکیت معنوی، کالاها و سایر دارایی ها.

بازارهای این دارایی ها تکه تکه و پر از اصطکاک است که منجر به کمبود نقدینگی و منافع صاحبان دارایی و سرمایه گذاران می شود.

با مشاهده حجم فرصت های بازار، پلتفرم های بلاک چین با راه حل های امیدوارکننده ای شامل توکن سازی دارایی ها ظهور کردند. با استفاده از قراردادهای هوشمند و فناوری بلاک چین، RWA می‌تواند به توکن‌های دیجیتال تبدیل شود و در نتیجه دسترسی بیشتری به قرار گرفتن در معرض و نقدینگی داشته باشد.

1ارزش دارایی دنیای واقعی 256 تریلیون دلار در سال 2018 تخمین زده می شود و تا سال 2025 رشد سالانه 5 درصد اعمال می شود (مقاله آینده پژوهی بر اساس ارقام Credit Suisse)

جان بخشیدن به دارایی های دنیای واقعی

بیایید نمونه ای از کالاها را انتخاب کنیم. طبق گزارش اخیر موسسه جهانی مک کینزی، هر بشکه طلا، بشکه نفت و اینچ از املاک و مستغلات تا سال 2021 در مجموع ارزشی معادل 510 تریلیون دلار دارد. با این حال، تنها کسری از این دارایی ها نقدینگی در نظر گرفته می شوند.

برای اینکه RWA نقدینگی داشته باشد، سهام مالکیت باید توزیع شود، مشابه اینکه چگونه شرکت ها هنگام انتشار IPO مقادیر هنگفتی پول جمع آوری می کنند. با بلاک چین، دارایی ها به صورت توکن ها (توکن های دارای پشتوانه دارایی) نمایش داده می شوند که می توانند به راحتی در یک بازار آزاد معامله شوند. سرمایه گذاران می توانند از کارگزاران سنتی دوری کنند و با هزینه کمتر معامله کنند.

بلاک چین همچنین شفافیت و اثبات پذیری توکن ها را در دفتر کل توزیع شده تضمین می کند که به کشف قیمت و بازارسازی کمک زیادی می کند. حتی در بخش نظارتی، شرکت‌ها در هنگام انتشار توکن‌هایی که توسط RWA پشتیبانی می‌شوند، چه محسوس و چه نامشهود، مجبور به بررسی دقیق نخواهند بود.

در نتیجه، موانع ورود و “حق بیمه نقدینگی” به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. به نظر می رسد راه حل های برد-برد برای هر دو طرف معادله درست است؟

باز کردن قفل تامین مالی دارایی های دنیای واقعی

تبدیل دارایی های غیر نقد به نقدینگی تنها بخشی از معادله است. برای اینکه یک شرکت بتواند به طور موثر از دارایی های خود برای افزایش سرمایه در گردش استفاده کند، باید ارزش گذاری ها را نیز به درستی انجام دهد. زمانی که شخصی تصمیم می گیرد از مالکیت معنوی مانند علائم تجاری و پتنت ها به عنوان وثیقه استفاده کند، این امر حتی ضروری تر است.

اما مشکل ارزش گذاری RWA این است که داده ها یا تاریخچه مالی کافی وجود ندارد. این شامل فرضیات بسیاری در مورد جریان های نقدی و رشد آینده است. بنابراین نیاز به یک تخمین‌گر ارزش دقیق برای پر کردن شکاف‌های تامین مالی RWA وجود دارد. در حالی که بازارها برای استفاده از این فرصت بیدار می شوند، تعداد کمی از مؤسسات مالی آن را کشف کرده اند.

از سوی دیگر، فناوری عمیق و پلتفرم‌های نرم‌افزاری مانند Ovenue در حال ادغام بلاک چین با فناوری‌های هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) برای توسعه راه‌حل‌های نوآورانه هستند. از ارائه ارزش‌گذاری و چارچوب قانونی گرفته تا توکن‌سازی دارایی و بازار، Ovenue مجموعه کاملی از محصولات مالی را برای استخراج حداکثر ارزش برای RWAها ساخته است. مدل Ovenue به راحتی قابل درک است. ارزش گذاری کنید، نشانه گذاری کنید و درآمدزایی کنید.

در حال حاضر، هفته‌ها و حتی ماه‌ها و چندین ذینفع برای کسب درآمد از اکثر RWA طول می‌کشد که منجر به پیچیدگی، هزینه‌ها و همچنین تعصبات و خطاهای زیادی می‌شود.

با Ovenue، این فرآیندها اکنون تجربه ای بدون اصطکاک را از طریق فناوری پیشرفته دنبال می کنند. ارزش گذاری دارایی و نشانه گذاری اکنون چند دقیقه طول می کشد!!

با بیش از 80 میلیون دلار در RWA تحت مدیریت، Ovenue در حال ایجاد راه هایی برای صاحبان دارایی برای افزایش سرمایه و سرمایه گذاران برای تنوع بخشیدن به پرتفوی خود است.

علاوه بر این، Ovenue از فناوری‌های پیشرفته برای پیاده‌سازی روش‌های استاندارد صنعتی مانند Relief from Royalty استفاده می‌کند تا به طور کامل پتانسیل RWA را باز کند. در حال حاضر، مجموعه دارایی‌های متنوع در Ovenue دارای مارک‌های مد، موجودی برای پلتفرم‌های تجارت الکترونیک، پتنت‌های پزشکی و فناوری پاک، قراردادهای حق چاپ و حق امتیاز و املاک و مستغلات برتر است.

توکن‌های دارای پشتوانه، شکلی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) که برای صاحبان دارایی صادر می‌شود، می‌توانند ابزارها و فرصت‌های مختلفی را نشان دهند که واقعاً توسط مالک دارایی تعیین می‌شوند.

به عنوان مثال، مالک دارایی می تواند با استفاده از توکن های دارای پشتوانه دارایی (در قالب NFT) به عنوان وثیقه، بودجه غیر کاهش دهنده به دست آورد.

از آنجایی که Ovenue از قراردادهای هوشمند استفاده می کند، شرایط و ضوابط معامله را می توان با استفاده از ابزارهای مالی مختلف سفارشی کرد. امکانات بی پایان هستند.

توکن های صادر شده توسط Ovenue توکن های دارای پشتوانه دارایی هستند نه اوراق بهادار. آنها نوعی NFT هستند، یک شناسه دیجیتال منحصر به فرد که قابل کپی، جایگزینی یا تقسیم بندی نیست، که در یک زنجیره بلوکی ثبت می شود و برای تأیید صحت و مالکیت استفاده می شود.

راه اندازی کلاس جدید سرمایه گذاری های جایگزین

Ovenue می تواند بدتر شدن ترازنامه یک شرکت را با توکن کردن RWA و استفاده از فن آوری جبران کند. این به ایجاد بازارهای خصوصی برای استخرهای دارایی همگن کمک می کند و ارزیابی دقیقی را ارائه می دهد. در نتیجه، دارایی هایی که به سادگی بیکار بودند، می توانند به عنوان وسیله ای برای رشد عمل کنند. بسیاری از کسب و کارها دارایی های افشا نشده و کمتر از ارزش گذاری شده دارند. Ovenue ارزش RWA شما را باز می کند و کسب درآمد می کند.

علاوه بر این، نشانه گذاری دارایی های RWA ها همچنین سرمایه گذاری های جایگزین را در بازارهای مالی ایجاد می کند. سرمایه گذاران در نهایت می توانند از طیف گسترده ای از طبقات دارایی با رشد بالا استفاده کنند و واقعاً پرتفوی خود را متنوع کنند. با آگاهی بیشتر و مشارکت نهادی، چنین راه حل های بلاک چین می تواند واقعاً انقلابی در امور مالی ایجاد کند و صنعت را برای همه در دسترس قرار دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا