ارزهای دیجیتال

چگونه سیگنال های زنجیره ای بیت کوین یک مورد محکم برای پایین بازار ارائه می دهند

قیمت بیت کوین زیر بالاترین رکورد قبلی خود که پنج سال پیش ثبت شده بود، باقی می ماند. کاهش تکان دهنده یکی از بدترین زمستان‌های رمزارز در تاریخ بوده است و بازار برای ادامه سقوط آماده است.

با این حال، مجموعه‌ای از شاخص‌های زنجیره‌ای در بیت‌کوین می‌تواند سرنخ‌هایی از نزدیک شدن ما به پایین‌ترین قیمت ارائه دهد. بیا یک نگاهی بیندازیم.

یک سری از شش نشانگر روی زنجیره فریاد می زنند: بیت کوین پایین است

بازارهای نزولی در بیت کوین یا موارد دیگر وحشیانه هستند، زیرا پایین بودن آن فقط در آینده مشخص است. این احساس که بازارها برای همیشه سقوط خواهند کرد، این ترس را ایجاد می کند که سرمایه گذاران را از خرید در پایین ترین سطح دراز مدت منجمد می کند.

تجزیه و تحلیل تکنیکال ابزاری است که می تواند برای یافتن شرایط فروش بیش از حد یا سایر سیگنال هایی که از ایده پایین بودن حمایت می کنند استفاده شود. منحصر به فرد برای ارزهای دیجیتال، زیرمجموعه ای از تحلیل های بنیادی کمی است که بر سیگنال های زنجیره ای تمرکز دارد. چندین ابزار از این دست به طور بالقوه نشان می‌دهند که پایین است.

در اینجا ما Puell Multiple را داریم. Puell Multiple با تقسیم ارزش انتشار روزانه بیت کوین (به دلار) بر میانگین متحرک 365 روزه ارزش انتشار روزانه محاسبه می شود.

Puell Multiple | Source: glassnode

ریسک ذخیره بیت کوین در حال حاضر جذاب ترین راه اندازی ریسک/پاداش تا کنون را نشان می دهد. ریسک ذخیره به عنوان قیمت / بانک HODL تعریف می شود. برای ارزیابی اعتماد دارندگان بلندمدت نسبت به قیمت سکه بومی در هر مقطع زمانی استفاده می‌شود.

glassnode-studio_bitcoin-reserve-risk

Bitcoin Reserve Risk | Source: glassnode

در این نمودار MVRV Z-Score را داریم. MVRV Z-Score برای ارزیابی زمانی که بیت کوین نسبت به “ارزش منصفانه” بیش از ارزش یا کمتر از ارزش آن است، استفاده می شود.

glassnode-studio_bitcoin-mvrv-z-score-7d-exponential-moving-average

MVRV Z-Score | Source: glassnode

زیان خالص واقعی بزرگترین زیان تا کنون است. سود/زیان خالص تحقق یافته، سود یا زیان خالص تمام سکه های جابجا شده است و با تفاوت سود تحقق یافته – زیان تحقق یافته تعریف می شود.

glassnode-studio_bitcoin-net-realized-profit-loss-usd

Net Realized Profit/Loss | Source: glassnode

نسبت سود به ارزش تحقق یافته نیز در منطقه پایین قرار دارد. نسبت سود تحقق یافته به ارزش به عنوان نسبت سود تحقق یافته و سقف تحقق یافته تعریف می شود. این معیار میزان سود در بازار را با هزینه کلی آن بر اساس دلار به دلار مقایسه می کند.

glassnode-studio_bitcoin-realized-profits-to-value-rpv-ratio

Realized Profits-to-Value Ratio | Source: glassnode

در نهایت، سود/زیان خالص تحقق نیافته تسلیم شدن را نشان می دهد. جالب اینجاست که بیت کوین هرگز به حالت سرخوشی و طمع در آخرین دوره بالای بازار نرسید. این مجموعه داده نیز با گذشت زمان کمتر نوسان می کند، دقیقاً مانند قیمت خود بیت کوین. سود/زیان خالص تحقق نیافته تفاوت بین سود نسبی تحقق نیافته و زیان نسبی تحقق نیافته است.

glassnode-studio_bitcoin-net-unrealized-profit-loss-nupl

Net Unrealized Profit/Loss | Source: glassnode

در حالی که هیچ یک از این سیگنال‌ها تایید نمی‌کنند که قیمت بیت‌کوین پایین است، اما هر ابزار در منطقه‌ای است که از لحاظ تاریخی در آن بازارهای نزولی گذشته بوده است. اگر کریپتوکارنسی برتر بر اساس ارزش بازار در اینجا پایین بیاید، این کوچکترین حداکثر کاهش در تاریخ بیت کوین خواهد بود.

دنبال کردن @TonySpilotroBTC در توییتر یا ملحق شوید تلگرام TonyTradesBTC برای بینش منحصر به فرد بازار روزانه و آموزش تحلیل تکنیکال. لطفا توجه داشته باشید: محتوا آموزشی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا