ارزهای دیجیتال

چگونه بلاک چین شبکه های ارتباطی تجاری را متحول می کند؟

مدل سنتی شبکه های ارتباطی مبتنی بر یک زیرساخت متمرکز است که در آن یک نهاد واحد کل شبکه را کنترل می کند. این رویکرد دارای چندین معایب از جمله آسیب پذیری در برابر حملات و سانسور اطلاعات است.

از نقطه نظر تجاری، بیشتر شرکت ها به دلیل هزینه های بالای ساخت و ساز و نگهداری، برای زیرساخت های ارتباطی خود به نهادهای خارجی متکی هستند. با این حال، این باعث می شود که شبکه های ارتباطی siled فاقد قابلیت همکاری و ناکارآمدی باشند.

علاوه بر این، با افزایش استفاده از ابزارهای حذف ایمیل، کارمندان روزانه حدود دو ساعت را صرف حذف هرزنامه از ایمیل‌های ضروری می‌کنند. با در نظر گرفتن چنین بمباران صندوق‌های ورودی سازمانی با ارتباطات ناخواسته، کنترل بیشتر افراد بر اینکه چه کسی می‌تواند به آنها پیام دهد، ضروری است.

با استفاده از فناوری بلاک چین و رمزنگاری، پلتفرم‌های پیام‌رسان نوآورانه مانند TokLok به مسائل فوق، همانطور که در این مقاله بحث شد، می‌پردازند.

شبکه های مجاز، ارتباطات خصوصی

شبکه ارتباطی مجاز جایی است که هویت شرکت‌کننده به درستی تأیید می‌شود، حتی اگر به طور عمومی فاش نشده باشد. ایجاد چنین شبکه هایی با استفاده از بلاک چین امکان پذیر است که در آن کاربران می توانند هویت دیجیتالی منحصر به فرد و قابل تایید رمزنگاری داشته باشند. می توان از این هویت برای دسترسی به خدماتی که فقط برای کاربران مجاز در دسترس است استفاده کرد.

با فعال کردن کاربران برای میزبانی از کانال‌های ارتباطی خصوصی به صورت مقرون‌به‌صرفه، بلاک چین امنیت داده‌ها و اطلاعات را نیز افزایش می‌دهد. کمترین زمینه برای سانسور و نقض حریم خصوصی وجود دارد زیرا کاربران کنترل کاملی بر داده های ارتباطی خود دارند.

علاوه بر افراد، شبکه‌های مجاز به ویژه برای شرکت‌هایی که به ابزارهای امن برای برقراری ارتباط اطلاعات حساس داخلی و خارجی نیاز دارند، مفید هستند. و با توجه به آمار فوق، ارتباطات خصوصی و بدون هرزنامه بهره وری کلی نیروی کار را افزایش می دهد. بنابراین، شبکه های مبتنی بر بلاک چین می توانند ارتباطات تجاری را به طور کلی تغییر دهند.

TokLok – قفل کردن گفتگو

TokLok پیشگام در استفاده از فناوری بلاک چین برای اطمینان از ارتباطات تجاری بهتر و ایمن تر است. بنابراین تیم تصمیم به توسعه یک برنامه پیام‌رسانی فوری با پشتیبانی از TokLok Token ($TOL) کرد.

پیام رسان خصوصی مبتنی بر اتریوم به کاربران این امکان را می دهد که انتخاب کنند چه کسی می تواند با آنها ارتباط برقرار کند. علاوه بر این، TokLok علاوه بر رمزگذاری قوی، ناشناس بودن کامل را تضمین می کند زیرا پیام های کاربران را ذخیره نمی کند. بنابراین یکی از امن‌ترین برنامه‌های پیام‌رسانی فوری رمزگذاری‌شده سرتاسر است.

$TOL یک توکن ERC-20 است که برای دسترسی به TokLok لازم است. این در وب سایت رسمی پروژه موجود است و با BTC، ETH، złoty لهستانی (PLN) و یورو قابل خرید است. از 7 ژوئیه 2022، TokLok 15٪ از توکن های اختصاص داده شده برای دور اول فروش عمومی خود را که در 15 ژوئیه 2022 به پایان می رسد، فروخته است. از آنجایی که پذیرش زودهنگام برای توسعه بلندمدت پروژه بسیار مهم است، به سرمایه گذاران در این دور مزایای انحصاری ارائه می دهد. مانند درآمد غیرفعال و دسترسی مادام العمر به برنامه TokLok.

صحبت در مورد آینده

بدیهی است که نیاز به شبکه های ارتباطی بهتر واقعی و مبرم است. مزایای استفاده از بلاک چین برای ایجاد شبکه های ارتباطی مجاز بسیار زیاد است. بنابراین TokLok از قدرت بلاک چین برای ایجاد یک شبکه ارتباطی تجاری ایمن تر و کارآمدتر استفاده می کند.

همانطور که جهان به سمت آینده غیرمتمرکزتر حرکت می کند، پروژه هایی مانند TokLok به طور فزاینده ای مرتبط خواهند شد. در فوریه 2022، تیم نسخه iOS این برنامه را راه اندازی کرد و در حال حاضر بر فروش توکن، پیاده سازی ارتباطات در مؤسسات و معرفی ویژگی های جدید در برنامه تمرکز دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا