ارزهای دیجیتال

چگونه از الگوی ABCD در تجارت کریپتو استفاده کنیم – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

چگونه از الگوی ABCD در تجارت کریپتو استفاده کنیم - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 5

الگوی ABCD یکی از اساسی‌ترین و ساده‌ترین الگوهای معاملاتی است که در دسترس همه، به‌ویژه تازه واردان در تجارت کریپتو است. در واقع، قاعده ای که شامل آن می شود، به طور خلاصه تجارت است. معامله گران مدتی است که از آن استفاده می کنند، که به آنها کمک می کند تا روانشناسی بازار را درک کنند. الگوی ABCD در میان معامله‌گران رمزارز به خوبی پذیرفته شده است، بنابراین اگر می‌خواهید به این روند بپیوندید، نحوه عملکرد این الگو را بدانید.

الگوی ABCD چیست؟

حروف ABC و D نشان دهنده نقاط موجود در نمودار کریپتو هستند. A نقطه شروع و به دنبال آن B، C و D است. به یاد داشته باشید که الگوهای ABCD با یک حرکت رو به بالا شروع می شوند. خریداران کریپتو به شدت در نقطه شروع یا نقطه A خرید می کنند، که باعث می شود قیمت به شدت به نقطه دوم یا نقطه B افزایش یابد. این دنباله تجارت وسوسه انگیز است زیرا فکر می کنید بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال است. از آنجایی که افزایش قیمت ناگهانی است، معامله گران معتقدند که می توانند از آن سود بیشتری ببرند.

اما به یاد داشته باشید، شما نباید این معامله را تعقیب کنید و بی دقت وارد شوید زیرا قیمت از A تا B بسیار تند و سریع است. می دانیم که در نمودارهای کریپتو، قیمتی که به شدت افزایش می یابد نیز به سرعت کاهش می یابد. اگر می خواهید در مورد این مفهوم بیشتر بدانید، توضیحات Investopedia در مورد آن را بخوانید. علاوه بر این، نمی‌توانید بگویید که در این دنباله معاملاتی، توقف ضرر را کجا قرار دهید. همانطور که اکثر معامله گران باتجربه می گویند هرگز بدون درک استاپ خود وارد معامله ای نشوید. و این ایده به خصوص برای معامله گران روزانه غیرقابل انکار است.

معامله گرانی که در نقطه A خرید کرده اند، بلافاصله شروع به فروش و کسب سود در نقطه B می کنند. در نتیجه این اتفاق، قیمت کاهش می یابد. برخی از شما ممکن است تصور کنید که این لحظه بهترین زمان برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است. شما نمی توانید این کار را انجام دهید، زیرا قیمت همچنان در حال کاهش است. قبل از ورود به معامله باید منتظر صاف شدن یا کاهش قیمت باشید. این زمانی است که نقطه C وارد تصویر می شود. نقطه C نشان می دهد که دارایی قبلاً پشتیبانی ممکن را در این زمان پیدا کرده است.

معامله گران چگونه الگوی ABCD را تفسیر می کنند؟

کد سبک ماتریسی
چگونه از الگوی ABCD در تجارت کریپتو استفاده کنیم - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 6

برای تجارت خود برنامه ریزی کنید و یک نقطه توقف ضرر و سود ایجاد کنید. در الگوی ABCD، اکثر معامله گران بلافاصله در نقطه A خرید نمی کنند. وقتی قیمت یک ارز دیجیتال افزایش می‌یابد، هیجان‌زده نمی‌شوند، اما در عوض، با تماشای اخبار، اطلاعیه‌ها، رویدادها یا هر محرک دیگری که ممکن است باعث افزایش قیمت شود، منبع را بررسی می‌کنند. معامله گران باتجربه فوراً در این توالی معاملات شرکت نمی کنند زیرا ابتدا آنها را مشاهده می کنند. این یک ویژگی است که می توانید در معامله گران رمزنگاری خبره ببینید. معامله گران تازه کار از طریق پلتفرم هایی مانند Kucoin و Immediate Edge از آنها مشاوره حرفه ای دریافت می کنند.

هنگامی که معامله گران ببینند که قیمت کریپتو پس از رسیدن به نقطه B به شدت کاهش نمی یابد، به آن علاقه مند می شوند. از آنجایی که اکثر معامله گران از قبل این الگو را می دانند، منتظر تثبیت قیمت خواهند بود. آنها می دانند که وقتی قیمت ثابت می شود یا نوسان نمی کند، نشانه آن است که قیمت پتانسیل افزایش مجدد دارد. آنها حرکت تثبیت شده قیمت را به عنوان حمایت بالقوه تفسیر می کنند. در این مرحله معامله گران شروع به ورود به معامله می کنند که باعث افزایش سرسام آور قیمت می شود. الگوی ساده است.

نکات حرفه ای الگوی ABCD

نکات و ترفندها
چگونه از الگوی ABCD در تجارت کریپتو استفاده کنیم - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 7

نقطه C همیشه بالای نقطه A، معمولا در وسط یا اطراف نقطه B قرار دارد. بنابراین، معامله‌گران باید توقف ضرر را زیر نقطه C قرار دهند تا در صورت شکست الگوی ABCD، از دست دادن پول زیادی جلوگیری کنند. از آنجایی که هیچ الگوی بی عیب و نقصی نیست، باید دائماً حرکت قیمت را زیر نظر داشته باشید.

الگوی ABCD به طور گسترده در بازارهای فارکس، سهام و سایر بازارها از جمله ارزهای رمزنگاری شده به کار گرفته می شود. همیشه مطمئن شوید که از شاخص های دیگر برای حمایت از پیش فرض خود استفاده می کنید. اگر بتوانید آن را به درستی اجرا کنید، این الگو بسیار سودآور است.

افکار بسته

الگوی ABCD، مانند آنچه آنها می گویند، به آسانی 1234 است. این اساس اصل حرکت قیمت است که همه باید قبل از شروع معامله بدانند. اطلاعات تکمیلی مانند آنچه شاخص‌های فنی ارائه می‌دهند نیز می‌تواند به معامله‌گر کمک کند تا یک نتیجه‌گیری یا فرضی محکم در مورد حرکت قیمت ایجاد کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا