ارزهای دیجیتال

چه کسی بیشتر می درخشد؟ سولانا اتریوم را در این منطقه کلیدی شکست می دهد

سولانا در اوایل صبح روز 13 اکتبر به 28.35 دلار پایین ترین سطح چهار ماهه خود رسید و برای اولین بار از 13 ژوئن که در 28.19 دلار تغییر کرد، دوباره به زیر 30 دلار سقوط کرد.

اگرچه آلت‌کوین تنها موردی نیست که از بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین و اتریوم، نمودارهای خود را قرمز رنگ کردند، اما SOL بیشترین ضربه را خورد.

با این حال، این ارز دیجیتال توانست ضررهای خود را کاهش دهد و به بالای محدوده 30 دلار برگردد. در زمان مطبوعات، ردیابی از کوینگککو نشان می دهد که دارایی با قیمت 31.36 دلار معامله می شود.

علیرغم این بازگشت، سولانا همچنان 5.9 درصد در 7 روز گذشته کاهش یافته است و از نظر زیان در همان بازه زمانی بعد از Cardano در بین 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار قرار دارد.

اما علیرغم اینکه سولانا به شدت تحت تاثیر اصلاح قیمت قرار گرفت، توانست از پادشاه همه آلتکوین ها یعنی اتریوم پیشی بگیرد، در دسته ای که ممکن است بسیاری از افراد درگیر در فضای کریپتو را شگفت زده کند.

سولانا در فضای NFT اتریوم را شکست داد

سولانا فروش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) خود را در 30 روز گذشته تا 100 درصد افزایش داد و از دیگر بلاک‌چین‌ها از جمله اتریوم شکست داد.

بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی توسط Solana Daily، SOL در رتبه 2 قرار داردnd، از نظر رشد فروش NFT در یک دوره یک ماهه پشت سر Immutable (IMX) قرار می گیرد.

IMX توانست فروش خود را 112 درصد افزایش دهد. در همین حال، Flow Blockchain توانست 36 درصد افزایش را ثبت کند.

اتریوم در این بخش عملکرد ضعیفی داشت، زیرا رشد فروش آن در این دوره 17-% بود. بایننس شبکه دیگری بود که با 26- درصد رشد منفی داشت.

علاوه بر این، سولانا همچنین با توجه به جستجوهای انجام شده در Coingecko در بین 10 ارز دیجیتال پرطرفدار قرار گرفت.

اتفاقاً، این تنها ارز در بین 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار است که در لیست ترند قرار می گیرد و بیت کوین و اتریوم را کنار گذاشته است.

Haunted By Mango Hack

اگرچه سولانا توانست در سایر بخش ها نسبت به سایر ارزهای دیجیتال پیروز شود، نمودار آن همچنان قرمز رنگ بود و از نظر سود هفتگی -10 درصد بود.

یکی از دلایل بالقوه برای این نمایش ضعیف می تواند هک اخیر پروژه Mango DeFi باشد که بر روی بلاک چین Solana ساخته شده است.

هکرها پس از بهره برداری از وثیقه Mango توانستند تعداد قابل توجهی وام از خزانه شرکت دریافت کنند. ارزیابی اولیه بیش از 100 میلیون دلار ضرر داشت.

علاوه بر این، هفته گذشته، فعالیت توسعه سولانا شاهد کاهش بود که تلاش کمتری را از سوی توسعه دهندگان برای بهبود شبکه ایجاد کرد.

SOL total market cap at $11.26 billion on the daily chart | Featured image from WallpaperAccess, Chart: TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا