ارزهای دیجیتال

چه صرافی حجم معاملات FTX را جذب کرد؟ پاسخ ها را گزارش کنید

در پی سقوط FTX، که قبلاً دومین صرافی بزرگ در جهان بود، رقبای آن حجم معاملات و سهم بازار آن را در اختیار گرفتند. بخش نوپا همچنان از پیامدهای رویدادهای اخیر رنج می برد. بسیاری از شرکت‌های ارز دیجیتال اعلام ورشکستگی کردند یا در حال افزایش نقدینگی اضطراری هستند.

پیامدهای FTX در بازار ارزهای دیجیتال تاثیر خود را گذاشته است. بیت‌کوین، اتریوم و سایر ارزهای رمزنگاری برجسته‌تر با ضرر معامله می‌شوند. هیچ دارایی دیجیتالی از حمام خونی که این بخش در هفته گذشته ثبت کرده بود فرار نکرد.

روند قیمت BNB در نمودار روزانه به سمت نزولی می رود. منبع: BNBUSDT Tradingview

سقوط FTX برندگان جدیدی در صنعت کریپتو ایجاد می کند؟

بر اساس گزارشی از شرکت تحلیلی Messari، مکان‌های معاملات ارز دیجیتال پس از ورشکستگی FTX شاهد کاهش قابل توجهی در سود کل بودند. محل داد و ستد حدود 25 درصد از سود باز جهانی بازار کریپتو را نشان می دهد.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، پویایی در بازار کریپتو در بحبوحه بحران FTX تغییر کرد. Open Interest این پلتفرم به رقبای خود مهاجرت کرده است. بایننس مهم ترین خیر بود. این پلتفرم بیشتر بهره باز سابق FTX را جذب کرد.

FTX FTT Binance
منبع: مساری

با این وجود، نمودار بالا به جای یک مسابقه با یک برنده مشخص، به داستانی از ناامیدی و وحشت اشاره می کند. علاقه باز برای پلتفرم های مبادلات ارز دیجیتال در هفته گذشته بیش از 43 درصد کاهش یافت. مساری خاطرنشان کرد:

بایننس ذینفع اصلی سقوط FTX Official بود و 9.6 درصد از سهم بازار را به دست آورد. DeFi نتوانست هیچ حجم معنی‌داری را در Fallout ثبت کند و همچنان در حدود 3% قرار دارد. یک عامل محدود کننده برای سقف DeFi، تراکنش های گران قیمت و زمان بلوک کند است.

علاوه بر تصاحب بخش مهمی از علاقه باز FTX، فعالان بازار برای تجارت دارایی های دیجیتال به Binance مهاجرت کردند. این پلتفرم شاهد افزایشی در سهم بازار خود برای حجم معاملات دائمی بود. این معیار از 57 درصد به 67 درصد افزایش یافته است.

بایننس بر بخش صرافی کریپتو تسلط دارد

در صنعت نوپا، کاربران بر این باورند که Binance و مدیر عامل آن Changpeng “CZ” Zhao از آسیب پذیری FTX برای تصاحب این بخش سرمایه گذاری کردند. CZ با بیان اینکه این صنعت از سقوط رقیب خود آسیب دیده است، این ادعا را رد کرد.

با این حال، داده های مساری تصویر متفاوتی را ارائه می دهد و به شکل گیری چشم انداز جدیدی در صنعت اشاره می کند. داده‌های اضافی از Token Terminal نشان می‌دهد که بایننس کوین (BNB) در ماه نوامبر شاهد افزایش حجم معاملات خود بود.

آشفتگی ایجاد شده توسط FTX برای مدت کوتاهی به نفع توکن بومی بایننس بود. اگرچه، حجم معاملات BNB به دنبال احساسات عمومی در بازار کریپتو کاهش یافته است.

نمودار FTX Binance BNB 2
حجم معاملات بایننس کوین در 30 روز گذشته. منبع: Token Terminal

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا