ارزهای دیجیتال

چهار کلاهبرداری ارزهای دیجیتال که هر تازه واردی باید مراقب آن باشد – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

با ظهور فناوری، کلاهبرداران راه‌های جدیدی برای فریب قربانیان آنلاین دارند و ارزهای دیجیتال از این قاعده مستثنی نیستند!

قبل از اینکه تصمیم به سرمایه گذاری بگیرید، همیشه باید دقت لازم را انجام دهید. در اینجا چهار کلاهبرداری ارز دیجیتال وجود دارد که هر مبتدی باید مراقب آنها باشد.

وب سایت های تلفن

حتی اگر تخصص زیادی در کسب و کار ارزهای دیجیتال داشته باشید، باز هم می توانید با کلیک اشتباه بر روی یک لینک و فرود در یک وب سایت جعلی که توسط کلاهبرداران راه اندازی شده است، قربانی کلاهبرداران شوید. تعداد شگفت انگیزی از وب سایت ها شباهت زیادی به شرکت ها یا پروژه های راه اندازی خوب دارند. هنگام بازدید از یک وب سایت، اولین چیزی که باید به دنبال آن باشید نماد قفل کوچک در نزدیکی نوار URL است که باید حاوی “HTTPS” باشد که نشان می دهد اتصال رمزگذاری شده است.

بازاریابی جعلی و اشتباهات املایی و گرامری نیز پرچم قرمز است. بنابراین، همیشه وب‌سایت‌ها را دوباره بررسی کنید، حتی اگر کاملاً معتبر هستند مانند Binance یا Bitcoin Loophole.

برنامه های موبایل جعلی

1663747308 896 چهار کلاهبرداری ارزهای دیجیتال که هر تازه واردی باید مراقب

روش دیگری که کلاهبرداران برای فریب قربانیان خود استفاده می کنند، از طریق برنامه های موبایل تقلبی است که می توانند از فروشگاه اپل اپ یا گوگل پلی دانلود شوند. اگرچه ذینفعان اغلب به سرعت متوجه چنین برنامه های جعلی می شوند و آنها را حذف می کنند، این برنامه ها قبلاً افراد را تحت تأثیر قرار داده اند. داده های گذشته نشان می دهد که برنامه های کاربردی می توانند از یک فرد بین 260 تا 2500 دلار … و خیلی بیشتر سرقت کنند.

هر معامله گر مبتدی باید بداند که چگونه برنامه های موبایل ارزهای دیجیتال جعلی را شناسایی کند تا از کلاهبرداری جلوگیری کند. حتماً بررسی، غلط املایی و ظاهرهای غیراصیل را بررسی کنید که از آرم ها و رنگ های غیر معمول تشکیل شده است. اگر به هر یک از این موارد مشکوک هستید، در بارگیری برنامه تلفن همراه تجدید نظر کنید.

کلاهبرداری در رسانه های اجتماعی

1663747308 118 چهار کلاهبرداری ارزهای دیجیتال که هر تازه واردی باید مراقب

اگر افراد مشهور را در رسانه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، هیچ تضمینی وجود ندارد که یک حساب جعلی را دنبال نکنید. ربات های مخرب گسترده هستند و اکانت های جعلی همه جا هستند. بنابراین، در مورد پیام‌ها یا پیشنهادهایی که از سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک یا توییتر می‌آیند، مطمئن شوید.

به حساب‌هایی که ادعا می‌کنند افراد مشهور ارزهای دیجیتال را می‌دهند، اعتماد نکنید. اگر شخصی آنلاین حتی مقدار ناچیزی از ارز دیجیتال شما را درخواست کرد، جزئیات خود را ندهید، زیرا این احتمال وجود دارد که هرگز نتوانید پول خود را پس بگیرید. شما باید بیشتر مراقب باشید.

ایمیل های کلاهبرداری

1663747308 387 چهار کلاهبرداری ارزهای دیجیتال که هر تازه واردی باید مراقب

بازاریابی ایمیلی یکی از قدرتمندترین ابزارها در شیوه های تجاری امروزی است. متأسفانه، بسیاری از کلاهبرداران کاربران را از طریق ایمیل های فیشینگ فریب می دهند. هشیار باش! آیا آدرس ایمیل قانونی است؟ آیا کاری وجود دارد که می توانید انجام دهید تا بررسی کنید که آیا ایمیل مستقیماً از طرف شرکتی است که ادعا می کند؟

به طور نگران کننده ای، در طول بحران کنونی، کلاهبرداران به یک فعالیت کلاهبرداری جدید روی آورده اند: آنها ممکن است از نام های دولتی برای تبلیغ وام، ارائه کمک های اجتماعی یا مطالبه پرداخت سوء استفاده کنند. مطمئن شوید که از ایمیل و اطلاعات شخصی خود به صورت آنلاین محافظت می کنید.

نتیجه

متأسفانه، روش‌های زیادی وجود دارد که کلاهبرداران از آنها استفاده می‌کنند: از هک کردن سیستم‌های محاسباتی ناامن گرفته تا تبلیغ ICOهای جعلی و ایجاد سایت‌ها و برنامه‌های ساختگی.

همیشه ابزارهایی را که استفاده می‌کنید دوباره بررسی کنید و به یاد داشته باشید که حتی اگر بتوانید قربانی کلاهبرداری‌های رمزنگاری نشوید، تجارت ارزهای دیجیتال پرخطر باقی می‌ماند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا