ارزهای دیجیتال

چرخه ترس بی پایان در کریپتو بریک، اکنون چه اتفاقی می افتد؟

بازار کریپتو رو به افزایش است زیرا بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال بزرگتر در حال تبدیل نقاط مقاومت حیاتی به پشتیبانی هستند. قیمت ETH در حال حاضر منجر به بهبود بازار می شود زیرا در هفت روز گذشته سود 40 درصدی را ثبت کرده است که با قیمت 1500 دلار معامله می شود.

مطالب مرتبط | سولانا 70 درصد درخشش بیشتر می‌افزاید – آیا SOL می‌تواند روشنایی را حفظ کند؟

از سوی دیگر، قیمت بیت کوین محافظه کارانه تر است اما شروع به ثبت دستاوردهای مهمی کرده است. در زمان نگارش این مقاله، BTC با 22800 دلار با 14 درصد سود در مدت مشابه معامله می شود و در مسیر تضمین سودهای بیشتر است.

قیمت ETH با افزایش جزئی در نمودار 4 ساعته. منبع: ETHUSDT Tradingview

بر اساس گزارشی از Arcane Research، در نتیجه حرکت صعودی، شاخص ترس و طمع از رگه 74 روزه خود خارج شده و به سطوح ترس شدید رسیده است. باز هم، این موضوع سودآوری گرفتن موقعیت های خرید زمانی که این شاخص در اطراف آن سطوح تثبیت می شود، تایید می کند.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، شاخص ترس و طمع کریپتو به سطح سه ماهه اول سال 2022 بازگشته است. این شاخص در ماه مه زمانی که قیمت بیت کوین از مرز 30000 دلار شکست و در حدود 17500 دلار به پایین ترین حد چند ساله خود رسید، سقوط کرد.

Crypto BTC BTCUSDT ETHUSDT AR 1
منبع: Arcane Research

علیرغم حرکت صعودی فعلی، شاخص همچنان در قلمرو ترس در حال حرکت است و نشان می‌دهد که BTC، ETH، و بازار کریپتو باید از این شاخص پیروی کند و قیمت‌های سه ماهه اول 2022 خود را بازپس گیرد تا بیشتر فعالان بازار خوشبین‌تر شوند. Arcane Research به موارد زیر اشاره کرد:

در حالی که احساسات در حال بهبود است، شاخص ترس و طمع عمیقاً در قلمرو ترسناک باقی می‌ماند و سایر شاخص‌های احساسی قابل دوام از بازار مشتقات نشان می‌دهد که فعالان بازار همچنان محتاط هستند.

نمودار بالا نشان می دهد که این بخش در نقطه عطفی قرار دارد زیرا در شاخص ترس و طمع کریپتو به بالای 30 می رود. شکست بیش از این سطوح می تواند تغییر در روند فعلی بازار را تایید کند.

چرا بازار کریپتو می تواند از این پنجره فرصت استفاده کند؟

در کوتاه مدت، بازار کریپتو فرصتی برای گسترش حرکت صعودی دارد. به نظر می رسد عواملی که BTC و ETH را به پایین ترین حد سالانه سوق می دهند، کاهش دهنده هستند.

اینها شامل تلاش فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) برای جلوگیری از تورم با افزایش نرخ بهره است. این موسسه مالی وارد دوره خاموشی شده است، به این معنی که نمایندگان آن تا جلسه بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) اظهارات عمومی نمی کنند.

به نظر می رسد تورم، همانطور که توسط شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود، در آستانه کاهش است. همانطور که NewsBTC گزارش داد، این معیار یک افزایش 40 ساله را تجربه کرد، اما ممکن است یک گام به عقب برداشته شود زیرا نفت، مس و سایر موارد به سمت نزول روند. چاپ CPI به شدت به قیمت کالاها بستگی دارد.

مطالب مرتبط | قیمت چند ضلعی تا 60٪ منفجر می شود – آیا MATIC به هدف 1 دلار نزدیک می شود؟

بازار کریپتو نیز ظاهراً از سهام سنتی حمایت می‌شود. این دو بخش از زمان شروع روند نزولی با هم مرتبط بوده اند و بنابراین بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ممکن است از جهش سهام به سطوح قبلی سود ببرند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا