ارزهای دیجیتال

چرا StarkWare به دلیل طراحی توکن با واکنش شدید مواجه می شود؟

شرکت مقیاس‌پذیر لایه دوم اتریوم StarkWare شایعات مربوط به راه‌اندازی آتی توکن StarkNet را تایید کرد. هدف از این دارایی، قادر ساختن پروژه به بهره برداری از یک اکوسیستم غیرمتمرکز و ایجاد مکانیزمی موثر برای “مدیریت تکامل آن” است.

مطالب مرتبط | چند ضلعی 20٪ در دیزنی گلی بالا می رود – آیا MATIC می تواند در این ماه سود کند؟

StarkNet یک راه حل مقیاس پذیری لایه دوم اتریوم است که بر اساس فناوری جمع آوری دانش صفر (ZK) است. این برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) را با مقیاس‌پذیری «نامحدود» بدون به خطر انداختن امنیت، عدم تمرکز و ترکیب‌پذیری فراهم می‌کند.

توکن StarkNet برای نیرو و انگیزه دادن به عناصر کلیدی در این شبکه طراحی شده است. این اعلامیه ادعا می کند که اینها کاربران، اپراتورها و توسعه دهندگان StarkNet هستند.

از این نظر، این شرکت ساختار کارمزد و مکانیزم ضرب توکن را برای جلوگیری از «دستکاری سوداگرانه»، با فرآیندهای «تا حد زیادی خودکار»، و سابقه عملکرد کارآمد در سایر بلاک چین‌ها، اجرا کرده است.

این اطلاعیه در مورد نقش های مهم اپراتورها و توسعه دهندگان بسیار صریح است. بنابراین، این اجزای اکوسیستم StarkWare بخشی از توکن StarkNet را دریافت خواهند کرد.

به عنوان مثال، توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند با بخشی از هزینه های پرداخت شده توسط کاربران برای اعمال نفوذ قراردادهای هوشمند L1 و L2 پاداش دریافت می کنند. طبق طرحی که در بالا توضیح داده شد، این فرآیند خودکار خواهد بود.

هرچه یک پروژه یا قرارداد هوشمند ارزش بیشتری برای StarkWare و اکوسیستم StarkNet ایجاد کند، توسعه‌دهندگان بیشتری با «بخش بزرگ‌تری از توکن‌های اختصاص داده شده برای این منظور» پاداش خواهند گرفت. این شرکت تصریح کرد که مکانیسم تخصیص توکن “هنوز مشخص نشده است”، اما آنها تاکید زیادی بر جلوگیری از “گیمیفیکیشن” خواهند داشت و در مورد این فرآیند شفاف خواهند بود.

علاوه بر این، این شرکت گفت که توکن StarkNet عرضه ثابتی نخواهد داشت. برعکس، عرضه “به مرور زمان افزایش خواهد یافت”. برنامه ضربات نیز قرار است توسط جامعه StarkNet تعیین شود.

تخصیص توکن StarkWare مانع از “گمان‌زنی” می‌شود؟

این شرکت ادعا می کند که ده میلیارد توکن استارک نت را ضرب کرده است. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، این توکن ها دارای تخصیص زیر خواهند بود: 32.9٪ برای “مشارکت کنندگان اصلی”، 50.1٪ توسط StarkWare به بنیاد StarkNet اخیراً ایجاد شده و 17٪ برای سرمایه گذاران StarkWare.

منبع: StarkWare via Medium

تخصیص توکن بنیاد استارک نت با 18 درصد تقسیم خواهد شد که برای مفاد انجمن و تخفیفات انجمن است. این توکن‌ها به اعضای کلیدی جامعه و کاربران «که برای StarNet کار کردند» پاداش می‌دهند.

مورد دوم در کل تخصیص برای توکن‌های StarkNet کلیدی است، این پروژه به منظور پاداش دادن به کار و جلوگیری از گمانه‌زنی افراد و «بازی‌سازی» مکانیزم تنظیم شده است. همانطور که در اعلامیه گفته شد “هیچ میانبری برای دریافت توکن ها وجود نخواهد داشت”. StarkWare در مورد دوره های قفل شدن و واگذاری خود موارد زیر را بیان کرد:

برای همسو کردن مشوق‌های بلندمدت مشارکت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران اصلی با منافع جامعه استارک‌نت، و پیروی از رویه‌های رایج در اکوسیستم‌های غیرمتمرکز، همه توکن‌های تخصیص داده‌شده به مشارکت‌کنندگان اصلی و سرمایه‌گذاران مشمول یک دوره ۴ ساله قفل می‌شوند. رهاسازی خطی و یک صخره یک ساله.

برخی از اعضای جامعه کریپتو با تخصیص توکن مخالفت کردند و ادعا کردند که کاربران و اپراتورها، که ظاهراً دو جزء اصلی اکوسیستم هستند، غرامت مناسبی دریافت نخواهند کرد. برای کاربران StarkNet، این شرکت با توجه به راه اندازی توکن آینده، موارد زیر را توصیه می کند:

اگر کاربر نهایی هستید، از StarkNet استفاده کنید – اما فقط همانطور که امروز نیازهای شما را برآورده می کند. از آن برای آن دسته از تراکنش‌ها و برنامه‌هایی استفاده کنید که برای آنها ارزش قائل هستید، نه در انتظار پاداش در آینده از توکن‌های StarkNet.

مطالب مرتبط | ادغام ETH آینده باعث مثبت شدن احساسات سرمایه گذاران نهادی می شود

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم (ETH) با قیمت 1140 دلار با 7 درصد سود در 24 ساعت گذشته معامله می شود.

استارک ور اتریوم
روند قیمت ETH در نمودار 4 ساعته به سمت نزولی می رود. منبع: ETHUSD Tradingview


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا