ارزهای دیجیتال

چرا RSI هفتگی می تواند نشان دهد که پایین بیت کوین وارد شده است؟

قیمت بیت کوین در حال حاضر در حدود 23500 دلار در زمان نوشتن این مقاله معامله می شود که بیش از 30 درصد از پایین ترین سطح و 10 درصد در هفته افزایش یافته است. این بهبود، RSI هفتگی را پس از رسیدن به سطوح تاریخی، از قلمرو فروش بیش از حد خارج کرده است.

در اینجا این است که چرا این راه‌اندازی می‌تواند سیگنال خریدی باشد که گاوهای نر منتظر آن بوده‌اند، و اینکه چگونه شاخص قدرت نسبی در حال حاضر به آخرین پایین بازار نزولی شباهت دارد.

هفتگی RSI بیت کوین از شرایط پیش فروش تاریخی بهبود می یابد

در تحلیل تکنیکال، گاهی اوقات کمتر، بیشتر است. معامله گران معمولاً نمودار را با خطوط یا نشانگرها پر می کنند و ناامیدانه به دنبال برتری در بازار هستند. در واقع، این مزیت صبر و تماشای سیگنال های مناسب برای خرید و فروش بیت کوین است.

مطالب مرتبط | RSI هفتگی بیت کوین رکورد بیشترین فروش بیش از حد در تاریخ را ثبت می کند، بعد چه می شود؟

با توجه به شاخص قدرت نسبی هفتگی، زمان خرید بیت کوین ممکن است نزدیک باشد. مقایسه با بازارهای نزولی گذشته نشان می‌دهد که این سیگنال می‌تواند در بلندمدت پایین بیاید.

Bitcoin weekly RSI has recovered from oversold conditions | Source: BTCUSD on TradingView.com

RSI هفتگی از شرایط فروش بیش از حد به بالای 30 صعود کرده است. این به تنهایی برای تحلیلگران فنی کافی است تا به دنبال آن باشند.

یک سیگنال خرید در RSI پس از اینکه اندیکاتور آستانه پایین تر را در 30 بازیابی کرد، دوباره دنبال می شود، نگه می دارد و سپس از اولین اوج عبور می کند، تولید می شود. این سیگنال در پایین ترین سطح بازار نزولی 2018 مشخص است و به توده ها گفت که زمان خرید BTC فرا رسیده است.

BTCUSD_2022-07-19_15-19-34

An example of an RSI buy signal at the 2018 bear market bottom | Source: BTCUSD on TradingView.com

چرا پایین بازار خرس از قبل می‌توانست پشت سر ما باشد؟

شاخص قدرت نسبی در TradingView شامل میانگین متحرکی است که در پیش‌فرض به طول 14 تنظیم شده است. بازیابی میانگین متحرک پس از بهبود شرایط فروش بیش از حد، در گذشته در بلندمدت به پایین ترین سطح خود رسیده است.

BTCUSD_2022-07-19_15-21-19

The weekly RSI reached the most oversold conditions ever | Source: BTCUSD on TradingView.com

نمودار بالا همچنین نشان می دهد که پایین ترین نرخ اخیر RSI هفتگی بیشترین فروش بیش از حد ارز دیجیتال برتر در طول تاریخ بوده است.

مطالب مرتبط | برچسب های ماهانه بیت کوین باند بولینگر پایین تر، نکات سازنده ابزار در پایین

در گذشته، بیت کوین همیشه به رکوردهای جدید بهبود یافته است. با این حال، دارایی‌های سفته‌بازی می‌توانند بیش از حد مورد انتظار بیش از حد خرید یا فروش بیش از حد باقی بمانند. در مورد این پایین ترین رکورد اخیر در RSI چه اتفاقی می افتد؟ آیا این پایین در کریپتو بود؟

دنبال کردن @TonySpilotroBTC در توییتر یا ملحق شوید تلگرام TonyTradesBTC برای بینش منحصر به فرد بازار روزانه و آموزش تحلیل تکنیکال. لطفا توجه داشته باشید: محتوا آموزشی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا