ارزهای دیجیتال

چرا Cradles: Origin of Species نظر شما را در مورد بازی NFT تغییر خواهد داد

بازی NFT، اگرچه احتمالاً جنبه جدیدی در بازی‌های بلاک چین است، دیگر نمی‌توان آن را یک جا در نظر گرفت، بلکه بخشی ثابت از بازی‌های ساخته شده بر روی بلاک چین است.

بازی NFT با توانایی کسب درآمد که جذابیت زیادی برای گیمرها دارد، تعداد زیادی از بازیکنان جدید را به خود جذب کرده است. در مقطعی در سال 2021، پخش کننده های بازی وجود داشتند که به دلیل شرکت در این بازی های NFT، هر هفته درآمد هزاران دلاری را منتشر می کردند.

طبیعتاً با توجه به اینکه بیشتر این بازی‌ها در بازار گاوی عرضه شده بودند، قیمت توکن‌های آن‌ها و درآمد گیمرها نیز افزایش یافت. اما این بازی‌های NFT اکنون مورد آزمایش قرار می‌گیرند زیرا بازار کریپتو وارد بازار نزولی اجتناب‌ناپذیر دیگری شده است.

با کاهش قیمت ها، علاقه گیمرها نیز کاهش یافته است. تعداد زیادی از بازی‌هایی که به دلیل افزایش قیمت توکن محبوب بودند، اکنون در بازار نزولی رنج می‌برند. حتی بازیکنان بزرگی مانند Axie Infinity نیز در این مدت شاهد کاهش شدید علاقه بوده اند. این امر نیاز به نوآوری بیشتر و تمرکز کمتر بر روی قیمت های رمزی در بازی NFT دارد. این در صورتی است که این بازی ها قصد دارند در بازار نزولی فعلی جان سالم به در ببرند.

قیمت توکن نباید در کانون توجه قرار گیرد

مشکل بازی‌های بلاک‌چین موجود این واقعیت است که ارزش کل اکوسیستم بازی تنها به نحوه عملکرد قیمت‌های توکن آن‌ها بستگی دارد. زمانی که قیمت توکن‌های آن‌ها در حال افزایش است، علاقه زیادی به آن‌ها می‌بینند، اما هر کاهشی باعث می‌شود بازیکنان تعداد زیادی از آنها را ترک کنند. بدیهی است که چنین مدلی ناپایدار است و برخی از کارشناسان صنعت حتی مدل‌های فعلی را شبیه طرح‌های پونزی می‌دانند که برای ادامه آن نیاز به جریان ثابتی از ورودی‌های جدید دارند.

استفاده از چنین مدل هایی فقط گیمرهایی را جذب می کند که فقط به قیمت توکن هایی که به دست می آورند اهمیت می دهند. نتیجه این مهاجرت انبوهی است که در بخش بازی رخ داده است زیرا کریپتو از بازار نزولی دیگری استقبال کرده است.

یک شرکت جدید در این فضا ابتکار عمل را برای مقابله با مشکلاتی که در حال حاضر گریبانگیر فضای بازی NFT شده است، انجام داده است. Cradles: Origin of Species یک بازی بلاک چین است که به جای قیمت توکن، بر نوآوری و جامعه آن تمرکز دارد. این بازی قول می‌دهد قابلیت‌هایی را که تا به حال دیده نشده‌اند را به بازی‌های NFT بیاورد تا فراتر از مدل‌های مشکوک به‌کار رفته در بازی‌های بلاک‌چین موجود فراتر رود.

چگونه Cradles خود را متمایز می کند

Cradles: Origin of Species بر نوآوری تمرکز دارد تا جامعه خود را درگیر و علاقه مند نگه دارد تا قیمت نمادین. سازندگان با اتخاذ رویکرد اول گیمر، تجربه‌های جدیدی از بازی متاورس را معرفی می‌کنند. این موارد از جنبه‌های محبوب اکوسیستم play-2-earn تا ویژگی‌های متاورز جدید را شامل می‌شود که آن را چیزی فراتر از یک تجربه بازی واقعیت مجازی می‌سازد. یکی از نوآوری‌های تیم Cradles: Origin of Species، معرفی پیشنهاد EIP-3664 برای نوع جدیدی از NFT است.

با معرفی ویژگی‌های انقلابی در مورد نحوه ایجاد توکن‌ها، مسیر ERC-20 را دنبال می‌کند. برخلاف ERC-721 یا سایر استانداردهای توکنی که در حال حاضر برای NFT ها استفاده می شود، EIP-3664 دارای چندین ویژگی جدید است که انواع مختلفی از جنبه های قابل تعویض و غیرقابل تعویض را مجاز می کند. بازیکنان می‌توانند اجزایی را به NFT‌های خود اضافه و حذف کنند، و همچنین ویژگی‌های جدیدی را به آن‌ها بدهند، که گیم‌پلی مداوم و پویا را بر خلاف NFT‌های سنتی، که ویژگی‌های آن از قبل تنظیم شده است و نمی‌توان تغییر داد، فعال می‌کند.

لوازم، کاراکترها و حالت‌های عملکرد بازی‌ها با استفاده از EIP-3664 می‌توانند به طور کامل به عنوان قراردادهای هوشمند نشان داده شوند. این گیم پلی مختلف را ترویج می کند و انواع NFT ها را در شبکه اتریوم گسترش می دهد تا تجربه بازی قوی تر و متنوع تری به ارمغان بیاورد.

بازی و کسب درآمد، نه بازی برای کسب درآمد

استراتژی گیمر اول Cradles باعث شده است که از مدل سنتی بازی برای کسب دور شود و بازیکنان را به دنیای جدید بازی و کسب درآمد برساند. این کمک می‌کند تمرکز بازیکنان از قیمت توکنی که در بازی به دست می‌آید به انجام بازی برای لذت خالص تغییر کند. به این ترتیب، توکن‌هایی که توسط گیمرها به دست می‌آیند، تنها به یک انگیزه اضافی برای بازی تبدیل می‌شوند که در طول بازی پیشرفت می‌کنند، نه انگیزه اصلی برای بازی.

همچنین این اولین بازی مبتنی بر اشتراک است که فضای بازی بلاک چین را زیبا کرده است. این به همه بازیکنان اجازه می دهد تا بدون نیاز به خرید NFT های گران قیمت از قبل، فوراً به بازی دسترسی داشته باشند. با خرید یک کارت ماهانه، کاربران می توانند تمام آن ماه را در Cradles بازی کرده و کسب درآمد کنند.

این بازی همچنین برای تراکنش های کوچک کارمزد تراکنش صفر دارد. اینها تراکنش هایی هستند که بین بازیکنان و تراکنش های همتا به همتا اتفاق می افتد. برای معاملاتی که شامل اقلام با ارزش تر است، مالیات کمی وجود دارد.

سرمایه گذاری در NFT ها

همانطور که قبلا ذکر شد، بازیکنان Cradles: Origin of Species نیازی به سرمایه گذاری اولیه قابل توجهی قبل از بازی Cradles ندارند. اختراع دیگری که این امکان را فراهم می کند، ویژگی Staking Into NFTs (SIN) در بازی است.

این به کاربران اجازه می‌دهد تا در NFT‌هایی که قبلاً توسط بخارپز یا پخش‌کننده حرفه‌ای مورد علاقه‌شان نگهداری می‌شد، شریک شوند. بنابراین اگر بازیکنی به سلاح قدرتمندی در بازی دسترسی نداشته باشد و یک استریمر به آن دسترسی داشته باشد، می‌تواند توکن‌های خود را در NFT استریمر قرار دهد تا به تقویت قدرت سلاح کمک کند. این به پخش کننده برتری نسبت به حریفان خود را می دهد تا به آنها کمک کند تا برنده شوند و جوایزی را که بین پخش کننده و کسانی که در NFT آن ها شریک شده اند توزیع می شود.

تمامی آیتم های درون بازی در Cradles: Origin of Species نیز توسط بازیکنان ساخته شده است. هیچ NFT خارجی قبل از ورود به بازی فروخته نمی‌شود و بازیکنان می‌توانند آزادانه به لطف عرضه اقلام کاملاً غیرمتمرکز، اقلام را با یکدیگر جابجا کنند و تجارت کنند.

Cradles اخیراً 5 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری خصوصی برای ساخت متاورس خود جمع آوری کرده است. این بازی توسط برخی از بزرگترین بازیکنان در فضا، از جمله Animoca Brands، Signum Capital و Huobi Global پشتیبانی می‌شود.

نوآوری پشت Cradles: Origin of Species چیزی است که آن را بالاتر از سایر بازی های بلاک چین قرار می دهد. با جدا کردن موفقیت آمیز ارزش بازی از قیمت توکن، مطمئن می شود که جامعه آن همیشه بدون توجه به بالا رفتن یا کاهش قیمت توکن درگیر است. یک بازی کامل که تکامل متاورس را آغاز می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا