ارزهای دیجیتال

چرا گلدمن ساکس انتظار دارد این کلاس دارایی بهتر از بیت کوین عمل کند؟

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

یادداشت تحقیقاتی گلدمن ساکس که روز دوشنبه منتشر شد، طلا را نسبت به قیمت بیت کوین نشان می دهد. یادداشت تحقیقاتی این بانک در زمانی منتشر می شود که کل بازار کریپتو با ناملایماتی مواجه است و قیمت بیت کوین بیش از 70 درصد از قیمت بالای آن در سطوح فعلی کاهش یافته است. به گفته گلدمن ساکس، طلا در واقع فرصتی است که به نظر می رسد سرمایه گذاران در بیت کوین به دنبال آن هستند.

طلا محافظ تورم بهتری است

در یادداشت تحقیقاتی، گلدمن ساکس می‌گوید که انتظار دارد طلا در درازمدت با توجه به موارد استفاده از آن، عملکرد بهتری نسبت به بیت‌کوین داشته باشد. اولاً، طلا به عنوان یک محافظ در برابر تورم و کاهش ارزش دلار باقی می ماند و همچنین در مقایسه با بیت کوین، تنوع سبد سهام بهتری دارد.

علاوه بر این، گلدمن ساکس توضیح داد که طلا به اندازه بیت کوین تحت تأثیر نقدینگی محدودتر قرار نمی گیرد. از آنجایی که تقاضا برای طلا بیشتر است، در شرایطی مانند اینها بهتر عمل می کند، در حالی که دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین تمایل به تسلیم شدن در برابر چنین بحران نقدینگی دارند.

یادداشت تحقیقاتی همچنین بیت کوین را با “سهام شرکت فناوری با رشد بالا” مقایسه می کند. و همچنین ارزش دارایی دیجیتال بر اساس موارد استفاده آتی به جای موارد استفاده ثابت مانند مورد طلا است. این توضیح داد که از آنجایی که بیت کوین “راه حلی است که به دنبال یک مشکل است”، بیشتر مستعد نوسانات است و در مقایسه با طلا دارایی سوداگرانه تری است.

BTC trending at $17,400 | Source: BTCUSD on TradingView.com

آیا بیت کوین می تواند شکاف را کاهش دهد؟

بیت کوین به دلیل عملکرد آن در طول سال ها اغلب به عنوان “طلای دیجیتال” شناخته می شود. بسیاری از افراد در مراحل مختلف از آن به عنوان یک محافظ تورم استفاده کرده‌اند، اما چرخه‌های گاو و خرس می‌تواند باعث شود که بیت کوین به عنوان یک پوشش در چنین مواقعی کوتاه بیاید. اضافه کردن به سقوط بازیگران اصلی در فضا و دارایی دیجیتال در سال گذشته بازدیدهای گسترده ای داشته است.

گلدمن ساکس به انفجار اخیر صرافی رمزارز FTX در نوسانات بالای اخیر بیت کوین اشاره می کند و چنین سقوط هایی را دلیل کاهش می داند. در یادداشت تحقیقاتی آمده است: «نوسانات بیت کوین به سمت نزول نیز به دلیل نگرانی های سیستمی افزایش یافته است، زیرا چندین بازیگر بزرگ اعلام ورشکستگی کردند.

با توجه به این موارد، بانک سرمایه گذاری معتقد است که طلا در بلندمدت بهتر از بیت کوین خواهد بود. علاوه بر این، طلا ممکن است از نوسانات کلان ساختاری بالاتر و نیاز به تنوع در معرض سهام بهره مند شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا