ارزهای دیجیتال

چرا کاپیتولاسیون «کم» ممکن است به درد بیشتر قیمت بیت کوین اشاره کند

قیمت بیت کوین پس از اعلامیه دیروز فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) در مورد سیاست های پولی، در محدوده محدودی گیر کرده است. نیروهای کلان بازارهای جهانی را تحت کنترل خود درآورده اند و همبستگی را در بین تمام طبقات دارایی افزایش داده اند.

برای بررسی عمیق چگونگی تاثیر افزایش امتیاز 75 فدرال رزرو بر قیمت بیت کوین و نگاهی به پویایی داخلی بازار ارزهای دیجیتال، تحلیل مدیر تحریریه ما تونی اسپیلوترو را بررسی کنید. لینک زیر:

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در 24 ساعت و 7 روز گذشته به ترتیب با 2% و 7% زیان 18900 دلار معامله می شود. کل ده کریپتو برتر از نظر ارزش بازار در بازه‌های زمانی مشابه ضرر می‌کنند، به استثنای XRP که با افزایش 29 درصدی در هفته گذشته به روند صعودی خود ادامه می‌دهد.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

چرا قیمت بیت کوین به کاپیتولاسیون بیشتری نیاز دارد؟

همانطور که NewsBTC دیروز گزارش داد، بازار کریپتو تمام کاتالیزورهای اصلی قیمت را در کوتاه مدت با “ادغام” اتریوم تکمیل کرده است. اکنون بازار همگام با عوامل کلان اقتصادی و با بازارهای سنتی در حال حرکت است.

در صورتی که شاخص‌های مالی اصلی در یک جهت یا جهت دیگر حرکت کنند، این ممکن است فضایی را برای افزایش تسکین یا نزولی بیشتر فراهم کند. به گفته یورین تیمر، مدیر کلان شرکت سرمایه گذاری Fidelity، «تسلیم اندکی» برای S&P 500 وجود داشته است.

علیرغم این واقعیت که شاخص سهام از زمان رسیدن به بالاترین سطح تاریخ در 4819 به سطح فعلی خود در 3837 در یک روند نزولی قرار داشته است، تایمر معتقد است که بازار انعطاف پذیر بوده و ممکن است نیاز به تسلیم شدن بیشتر قبل از تشکیل کف باشد. این کارشناس از طریق توییتر با به اشتراک گذاری نمودار زیر، موارد زیر را گفت:

جای تعجب است که چقدر تسلیم در بازار کم بوده است. بله، نظرسنجی های احساسات همه منفی هستند، اما جریان های واقعی وجود نداشته است. به نظر می رسد که این با عدم نوسانات در بازار مطابقت دارد (…).

نمودار قیمت بیت کوین BTC BTCUSDT نمودار 2
S&P 500 با پایین ترین سطح خود در سال 2020 فاصله زیادی دارد. منبع: جورین تایمر از طریق توییتر

موارد فوق با نگاه تحلیلگر Dylan LeClair به چرخه های قبلی بیت کوین همزمان است. این تحلیلگر بر این باور است که بیت کوین پس از “تسلیم نهایی” بخش معدن به پایین ترین سطح خود می رسد. این رویداد ممکن است منجر به از کار افتادن هش ریت شبکه شود که هنوز دیده نشده است. لیکلر گفت:

من معتقدم با شرایط کلان اقتصادی به عنوان کاتالیزور، چیزی مشابه تکرار خواهد شد. ما هنوز آنجا نیستیم.

آیا بیت کوین پایین ترین سطح خود را در سال 2020 دوباره آزمایش خواهد کرد؟

اما قیمت بیت کوین و بازار کریپتو چقدر می تواند پایین بیاید؟ این ارز دیجیتال معیار در حال حاضر 80 درصد کمتر از بالاترین قیمت خود یعنی 69000 دلار معامله می شود. این از لحاظ تاریخی قیمت BTC را پایین آورده است و مانعی در برابر نزولی بیشتر ایجاد کرده است.

از این نظر، به جای یک رکود تازه، ممکن است ارز دیجیتال در سال 2022 شاهد حرکت های جانبی بیشتری باشد، زیرا فدرال رزرو همچنان به افزایش نرخ بهره و روند بازارهای سنتی به سمت نزول ادامه می دهد. این تز ممکن است توسط یک فشار نزولی بالقوه برای دلار آمریکا (DXY) پشتیبانی شود.

این ارز روند صعودی داشته است و برخلاف قیمت بیت‌کوین و دارایی‌های ریسک‌پذیر حرکت می‌کند، اما به نظر می‌رسد در منطقه مقاومت بحرانی قرار دارد. این ممکن است فضایی را برای بازار ارزهای دیجیتال فراهم کند. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، شاخص DXY می تواند در بالا باشد تا شاهد افزایش فشار فروش باشیم.

نمودار قیمت بیت کوین شاخص DXY 3
شاخص DXY (دلار آمریکا) وارد مقاومت می شود. منبع: جکیس (@i_am_jackis) از طریق توییتر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا