ارزهای دیجیتال

چرا نهنگ های اتریوم ETH را به روشی “غیر طبیعی” جمع می کنند؟

پس از سقوط FTX، اتریوم و کل صنعت ارزهای دیجیتال به طور کلی یکی از چالش برانگیزترین دوره های خود را تجربه کردند. به همین دلیل، ارزش ETH، یک ارز جایگزین قابل توجه، در هفته گذشته بیش از 36 درصد کاهش یافته است.

ممکن است احساسات نزولی در بازار ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد، اما دومین ارز رمزنگاری محبوب در حال حاضر تقریباً یک طرفه معامله می شود. اما @sanr king، یکی از مشارکت‌کنندگان در بینش‌های Santiment، به این ثبات قیمت‌گذاری فکر کرده است.

باید با احتیاط به مشاهده او از نفوذ زیاد نهنگ ها در بازار نگاه کرد، زیرا این اغلب پیش درآمدی برای یک بازار نزولی شدیدتر است. حال، نمودار ETH چه چیزی را نشان می دهد؟

پیش آگهی ETH: ابرهای تاریک در پیش رو

به گفته @sanr king، مدل فعلی بازار نمی تواند دوره انباشت “غیر طبیعی” نهنگ ها را توضیح دهد. این یک ریسک است زیرا نشان می دهد سکه نسبت به کل بازار قیمت مناسبی دارد.

برای بازپس گیری حرکت صعودی، ETH به بازار نیاز دارد تا ارزش بیش از حد خود را تصحیح کند، که در حال حاضر با توجه به روند نزولی فعلی، یک سفارش بلند است. پس از از دست دادن 6.4 درصد در هفته گذشته، قیمت اتریوم در حال ایجاد یک کف دو برابری در مقابل حرکات قیمت قبلی است.

این شکل گیری نزولی پس از یک عقب نشینی رخ می دهد که در این نمونه در محدوده قیمتی 1214 دلار رخ داد. آخرین حرکت قیمت به سختی بالاتر از خط اصلاح فیبوناچی 23.60 است.

شکست زیر این سطح فیبوناچی، شکست نزولی را تایید می کند و حرکت نزولی موجود در بازار را تقویت می کند.

این واقعیت که سرمایه گذاران آمادگی بیشتری برای HODL دارند تا فروش، که نشان دهنده سطح بالایی از اعتماد سرمایه گذاران در جهت بازار فعلی است، کمکی نمی کند. که در این مورد یک کاهش است.

خرس‌های ETH روی صندلی راننده می‌نشینند

بعید است وضعیت فعلی در آینده نزدیک بهبود یابد، زیرا احتمال وقوع کاهش بیشتر از بازگشت است. حتی اگر مقادیر RSI در بلندمدت در حال افزایش است، ارزش CMF 0.18- نشان دهنده یک تصاحب کامل بازار نزولی است.

با بدتر شدن سناریو در روزها و هفته های آینده، بخش کریپتو رنج بسیار بیشتری را متحمل خواهد شد. اتریوم به زودی جایگاه خود را در 1200 دلار از دست خواهد داد و ممکن است تا محدوده 1100 دلار سقوط کند.

ETH total market cap at $147 billion on the daily chart | Featured image from Watcher Guru, Chart: TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا