ارزهای دیجیتال

چرا قیمت بیت کوین پس از جلسه امروز FOMC ممکن است افزایش یابد؟

قیمت بیت کوین در چند روز گذشته صرفاً به عوامل اقتصاد کلان محدود شده است. ارز دیجیتال معیار پس از «ادغام» از 20000 دلار رد شد و به نظر می رسد در جلسه معاملاتی امروز با نوسان مواجه شود.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با حرکت جانبی در 24 ساعت گذشته و کاهش 5 درصدی در هفته گذشته با 19200 دلار معامله می شود. همانطور که بازار از «ادغام» عبور می‌کند، کریپتو به همبستگی خود با بازارهای جهانی و مهم‌ترین عوامل محرک قیمت‌ها بازگشته است: تورم و نرخ بهره.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

برای قیمت بیت کوین قبل از جلسه FOMC چه انتظاری باید داشت؟

بعداً امروز، فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) را برگزار خواهد کرد که در آن افزایش نرخ بهره آتی خود را اعلام خواهد کرد. همانطور که در ماه گذشته اتفاق افتاد، بازار کریپتو آماده است تا شاهد افزایش نوسانات قبل از این رویداد بزرگ باشد.

به نظر می رسد فعالان بازار پس از چاپ آخرین شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و معیارهای حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) منتظر افزایش 75 واحد پایه دیگر باشند. نتایج این گزارش‌ها حاکی از تداوم تورم اصلی در دلار آمریکا بود. با توجه به میز معاملات QCP Capital.

این شرکت معتقد است که بازار به افزایش نرخ بهره امروز، برنامه فدرال رزرو برای آینده سیاست پولی خود و واکنش آن به تورم توجه خواهد کرد. از این نظر، FOMC امروز برای فعالان بازار بسیار مهم خواهد بود تا بینش عمیق تری نسبت به استراتژی فدرال رزرو داشته باشند. میز معاملات نوشت:

(…) ما معتقدیم که تمرکز روی طرح نقطه خواهد بود. بازارها به دنبال راهنمایی روشن در مورد تعداد مورد انتظار افزایش برای 3 جلسه آخر FOMC در سال 2022 و همچنین نرخ به روز شده ترمینال اعضای FOMC برای سال آینده خواهند بود.

بدون اینکه «ادغام» به‌عنوان یک کاتالیزور صعودی عمل کند، و با تجارت اتریوم تحت تنظیمات «sell the news»، قیمت بیت‌کوین و بازار کریپتو به سطوح ترس شدید رسیده است. به نظر می رسد این احساس در همه بخش های مالی عادی است.

همانطور که در زیر مشاهده می شود، حتی طلا همبستگی بالایی با دارایی های ریسک پذیر نشان می دهد، QCP Capital بیان کرد. این فلز گرانبها در شرایطی که طلا باید در حال افزایش باشد، با تورم بالا و درگیری تسلیحاتی بزرگ در اروپا (روسیه به اوکراین حمله می کند) عملکرد ضعیفی داشته است.

قیمت بیت کوین BTC BTCUSDT
همبستگی بین روند صعودی طلا و S&P500 (دارایی های ریسک) منبع: QCP Capital از طریق توییتر

قیمت بیت کوین برای رالی امدادی تعیین شده است؟

در نهایت، QCP Capital بر این باور است که قیمت بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال می تواند کمی تسکین یابد. اگر فدرال رزرو در حد انتظارات بازار باقی بماند، اعلام افزایش نرخ بهره 75 بیتی بر ثانیه، ارزهای رمزپایه و سایر خطرات روی دارایی ها می تواند به روند صعودی واکنش نشان دهد.

همانطور که شرکت تجاری اشاره کرد، هر جلسه FOMC در سال 2022 منجر به افزایش کمک به ارزهای دیجیتال شده است، به نظر می رسد این بار آماده حرکت همراه با داده های تاریخی است. سرمایه QCP اضافه شد:

این رالی چقدر طول می کشد، سوال دیگری است. آیا فشار کوتاه یک روزه مانند ماه مه و ژوئن خواهد بود؟ یا بالاخره می‌توانیم در سه هفته آینده مقداری حرکت مثبت را در Q4 و چرخش بعدی CPI حفظ کنیم.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا