ارزهای دیجیتال

چرا قیمت بیت کوین ممکن است تا نوامبر در 19000 دلار باقی بماند؟

قیمت بیت کوین محدود است و هنوز نمی تواند مسیر روشنی را در نیمه دوم اکتبر پیدا کند. این ارز دیجیتال به سود بیشتر در هفته گذشته اشاره کرد، اما این افزایش کوتاه مدت بود زیرا BTC از یک منطقه بحرانی رد شد و قادر به آزمایش مجدد منطقه 20000 دلاری نبود.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت‌کوین با کاهش ۲ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته و حرکت‌های جانبی در ۷ روز گذشته به ۱۹۱۵۹ دلار معامله می‌شود. سایر ارزهای دیجیتال در 10 ارز برتر از نظر ارزش بازار، پس از بیت کوین، فعالیت های جانبی را در همان دوره ثبت کردند.

قیمت بیت کوین در نمودار روزانه به سمتی حرکت می کند. منبع: BTCUSDT Tradingview

چه زمانی قیمت بیت کوین به این محدوده می رسد؟

بیت کوین بین 18600 تا 20500 دلار معامله می شود که تمام شتاب صعودی آن توسط نیروهای اقتصاد کلان محدود شده است. این بخش از سپتامبر، پس از ادغام اتریوم، به دلیل فقدان روایت‌های صعودی، قدرت خود را از دست داده است.

با تمرکز بر فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) و اقدامات آن برای کاهش تورم، فعالان بازار در تاریکی هستند. با افزایش نرخ بهره توسط موسسه مالی و تلاش برای کاهش آن، این معیار به بالاترین حد خود در 40 سال اخیر می رسد.

این اقدامات منجر به از بین رفتن ریسک پذیری برای فعالان بازار و سقوط قیمت بیت کوین و سهام سنتی شده است. میز معاملات QCP Capital معتقد است که این وضعیت ممکن است در ماه های آینده به پایان برسد.

در به‌روزرسانی بازار، این شرکت به سیگنال‌های خاصی اشاره کرد که حاکی از یک چرخش بالقوه در رویکرد بانک‌های مرکزی برای حمله به تورم است. اول، QCP Capital معتقد است که بریتانیا، جایی که دولت جدید در مورد دارایی های ریسک پذیر مانند بیت کوین اعلامیه های صعودی ارائه کرده است:

اخبار سرفصل هانت بریتانیا که بودجه کوچک تراس را پاره کرد، طرح های کاهش مالیات را معکوس کرد و سقف قیمت 2500 پوندی انرژی را بررسی کرد، احساسات مثبتی را برای بازارها به همراه داشت. 30Y Gilt در حال حاضر با 4.29% معامله می شود، که پس از اعلامیه هانت، 48bps سقوط کرد.

موارد فوق حاکی از انقباض کمتر و فضای بیشتر برای بازگشت ریسک به بازارهای جهانی است. سایر بانک های مرکزی در نیمکره غربی ممکن است اقدامات کمکی خود را دنبال کنند.

در ایالات متحده، فدرال رزرو از سوی متحدان بین المللی و نهادهای داخلی خود با فشار مواجه است، اما این موسسه مالی تمایلی به تغییر موضع خود ندارد. تا زمانی که فدرال رزرو تندرو باشد، قیمت بیت کوین و قیمت دارایی های مرتبط محدود می شود.

از سوی دیگر، QCP Capital ادعا می کند که چین ممکن است تلاش کند رشد خود را تقویت کند، اما این کشور آسیایی داده های اقتصادی خود را مخفی می کند. این عدم اطمینان به دلیل ترس از اینکه اقتصاد چین ممکن است “بدتر از حد انتظار” باشد، احساسات نزولی در بازار آسیا ایجاد می کند.

طبق معمول، بازارهای جهانی به دنبال چین و ایالات متحده هستند. اگر این کشور آسیایی داده های اقتصادی خود را به اطلاع عموم برساند، این ممکن است ابهام را از سوی فعالان بازار برطرف کند.

در این کشور آمریکای شمالی، نشست آتی کمیته بازار آزاد فدرال فدرال (FOMC) ممکن است نوسانات را به بازار بازگرداند. از این نظر، این شرکت انتظار دارد که قیمت بیت کوین تا این رویداد محدود باقی بماند. بازارها ممکن است در هفته های آینده کمی شفافیت را ببینند. سرمایه QCP گفت:

با رویدادهای تقویمی کمی تا FOMC بعدی در اوایل نوامبر، کریپتوها همچنان از ارزش سهام عقب می مانند و انحرافات نزدیک به ساختارهای نزولی محافظ صاف، ارزان ترین سطوحی هستند که از ژوئن تاکنون داشته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا