ارزهای دیجیتال

چرا قیمت بیت کوین ممکن است برای بازگشت به 20000 دلار آماده باشد؟

قیمت بیت کوین توانست شمع روزانه دیروز را بالای سطح حمایت بحرانی ببندد و به گاوها فرصت مبارزه برای جلوگیری از نزول بیشتر را بدهد. با این حال، جلسه معاملاتی امروز به نفع خرس‌ها بوده و بیت کوین به زیر محدوده 19000 دلاری رسیده است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین ۱۸۹۰۰ دلار است که در ۲۴ ساعت ۱ درصد و در یک هفته ۲.۴ درصد از دست داده است. سایر ارزهای رمزنگاری شده در 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار، روند مشابهی را دنبال می کنند به جز کاردانو و سولانا. این ارزهای دیجیتال در حال ثبت ضررهای سنگین در سراسر جهان هستند.

قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTCUSDT Tradingview

قیمت بیت کوین نقدینگی را کاهش می دهد

هفته گذشته، قیمت بیت کوین به چاپ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) سپتامبر منتشر شده توسط دولت ایالات متحده واکنش منفی نشان داد. این معیار یکی از معیارهای تورم است و چاپ سپتامبر آن به سطوح بالاتر اشاره دارد.

به نوبه خود، فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) شرایط پولی بازارهای جهانی را سخت تر خواهد کرد. این سیاست به محدود کردن هر حرکت صعودی برای بیت‌کوین و دارایی‌های ریسک‌پذیر، از جمله دارایی‌های موجود در بازارهای قدیمی ادامه می‌دهد.

این واکنش به تورم بالاتر و یک فدرال رزرو جنگ‌طلب، باعث شد که قیمت بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح سالانه خود نزدیک به 17600 دلار در ماه سپتامبر بازگردد. این سقوط کوتاه مدت بود زیرا BTC به منطقه بالای 19000 دلار بازگشت.

در طول سقوط فلش، بسیاری از معامله گران پوزیشن های لانگ باز کردند در حالی که بیت کوین بازگشت. این معامله گران انتظار حرکت بالاتری را داشتند و موقعیت های اهرمی آنها نقدینگی زیادی را به سمت نزول گذاشت. به گفته تحلیلگر جاستین بنت، قیمت بیت کوین قبل از از سرگیری حرکت صعودی خود، این نقدینگی را می گیرد.

بنت اشاره کرد که بیت کوین در محدوده محدودی بین 18600 تا 19800 دلار حرکت می کند. ممکن است قبل از تلاش برای شکستن مقاومت بحرانی دیگر در نزدیکی منطقه 20000 دلاری، ارز دیجیتال به آن سطوح بازگردد. تحلیلگر گفت موارد زیر هنگام به اشتراک گذاری نمودار زیر:

این برنامه من برای BTC دلار در تمام هفته بوده است. این ترکیبی از فتیله پایین طولانی پنج شنبه گذشته بود که تا حدی پر شد + شکاف نقدینگی در اواسط 18 هزار دلار + پشتیبانی کانال.

نمودار قیمت بیت کوین BTC BTCUSDT نمودار 2
قیمت بیت کوین نقدینگی را 18600 دلار می گیرد و به 19800 دلار می رسد. منبع: جاستین بنت از طریق توییتر

بیت کوین نشانه هایی از کاپیتولاسیون را نشان می دهد

در زمان نگارش این مقاله، به نظر می رسد قیمت بیت کوین این مسیر را دنبال می کند. ارز دیجیتال به محدوده خود بازگشته است و می تواند در صدر کانال باشد.

در بازه‌های زمانی بالاتر، بنت گفت که در حالی که 18700 دلار در نمودار روزانه باقی می‌ماند، بیت کوین ممکن است در حال حرکت برای ورود به منطقه مرکزی در منطقه 20،000 دلاری قبل از سقوط مجدد باشد.

داده های شرکت تحقیقاتی Santiment نشان می دهد که بیت کوین نشانه هایی از تسلیم شدن را نشان می دهد. بسیاری بر این باورند که در ماه‌های گذشته، دارندگان بیت‌کوین به‌طور انبوه تسلیم شدند و این دوره طولانی تثبیت را به گامی دردناک برای آماده‌سازی حرکت بعدی به سمت صعود تبدیل کردند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا