ارزهای دیجیتال

چرا قیمت بیت کوین در 16000 دلار شانس بالایی دارد؟

قیمت بیت کوین روند نزولی دارد و به نظر می رسد در مسیری برای آزمایش مجدد پایین ترین سطح سالانه خود در 15550 دلار است. طبقه دارایی نوپا با پیامد سقوط FTX مواجه است. این شرکت که زمانی دومین پلتفرم بزرگ تجارت کریپتو در جهان بود، درخواست حمایت از ورشکستگی داد.

از زمان نوشتن این مقاله، قیمت بیت کوین تحت فشار فروش گسترده است. این ارز دیجیتال با قیمت 15900 دلار با 4% و 2% زیان در بازه‌های زمانی پایین و بالاتر معامله می‌شود. بیت کوین از نظر ارزش بازار نسبت به سایر دارایی های موجود در 10 کریپتو برتر پایدارتر بوده است.

در مقابل، اتریوم (ETH) 10 درصد زیان را در هفته گذشته ثبت کرد، در حالی که Cardano (ADA) و Dogecoin (DOGE) به ترتیب 9 درصد و 14 درصد ضرر را در مدت مشابه ثبت کردند. سایر ارزهای رمزنگاری شده از این روند پیروی می کنند به جز XRP که هنوز مقداری سود را حفظ می کند.

روند قیمت BTC در نمودار روزانه به سمت نزولی می رود. منبع: BTCUSDT Tradingview

هفته کم حجم می تواند مانعی برای قیمت بیت کوین باشد

به نظر می رسد که احساسات عمومی در بازار نسبت به سقوط فلش ​​دیگری مغرضانه است. با این حال، بازار ایالات متحده ممکن است در روزهای آینده کمتر فعال شود.

این کشور تعطیلات مربوط به کریسمس خود را از این هفته با جشن گرفتن روز شکرگزاری توسط شهروندانش آغاز خواهد کرد. بنابراین، بازار ممکن است شاهد حجم معاملات کم باشد.

با توجه به یک تحلیلگر از متریال اندیکاتورز، هفته طولانی تعطیلات ممکن است ضررهای قیمت بیت کوین و بازار کریپتو را افزایش دهد، به خصوص این روزها که احساسات بدبینانه شدید و اخبار منفی در طبقه دارایی های نوپا وجود دارد:

توجه داشته باشید، این یک هفته تعطیلات در ایالات متحده است، بنابراین حجم صدا ممکن است کم باشد. می‌توان شاهد برداشت زیان مالیاتی سه‌ماهه چهارم در TradFi بود که به شتاب نزولی در Crypto که توسط FUD مربوط به سرایت FTXscam کمک می‌کند، کمک می‌کند.

این تحلیلگر تصویر زیر را به اشتراک گذاشت و دفترچه سفارشات صرافی بایننس را نشان داد. در این محل معامله، سمت پیشنهاد (خرید) ضخیم تر به نظر می رسد.

نمودار قیمت بیت کوین BTC BTCUSDT نمودار 2
منبع: شاخص مواد از طریق توییتر

در زمان نگارش مقاله و در بازه‌های زمانی بالاتر، سفارش‌های خرید بیشتری می‌توانند به عنوان پشتیبانی از قیمت بیت کوین عمل کنند. از این نظر، Material Indicators و دیگران بر این باورند که بازار کریپتو مجبور به اقدامات جانبی قیمت است.

اگر اخبار منفی جدیدی در رابطه با سقوط FTX یا ویرانی سرایت در سراسر صنعت وجود داشته باشد، این نظریه می تواند باطل شود. بر اساس شایعاتی که در سراسر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است، خطر ورشکستگی یک شرکت بزرگ ارز دیجیتال در روزهای آینده وجود دارد.

چشم انداز اقتصاد کلان در حال بهبود است و تورم ایالات متحده در نهایت به اوج خود می رسد. به گفته یورین تایمر، تحلیلگر ماکرو فیدلیتی، این اوج تورم تأثیر مثبتی بر بازارها خواهد داشت. اگر گاوها بتوانند از محدوده فعلی و پایین‌ترین سطح سالانه قبلی دفاع کنند، بازار کریپتو ممکن است دوباره رشد کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا