ارزهای دیجیتال

چرا قیمت اتریوم ممکن است قبل از “ادغام” سود کند

قیمت اتریوم به بازپس گیری منطقه از دست رفته طی اقدام نزولی دیروز نزدیک است در حالی که بیت کوین به آرامی به 19000 دلار باز می گردد. دومین ارز دیجیتال با ارزش بازار در آستانه تجربه یک رویداد بزرگ با پتانسیل بالا برای عملکرد به عنوان یک کاتالیزور صعودی، “ادغام” است.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت اتریوم در هفته گذشته با 1570 دلار با 3 درصد سود معامله می شود. از آنجایی که بیت کوین توسط یک گام جدید سقوط کرد، فعالان بازار ETH را به عنوان ناجی بالقوه این بخش می دانند.

قیمت اتریوم در نمودار 4 ساعته حرکت می کند. منبع: ETHUSDT Tradingview

آیا گاوها یا خرس ها کنترل قیمت اتریوم را در دست خواهند گرفت؟

با توجه به اهمیت آن، بسیاری از کارشناسان در مورد پتانسیل “ادغام”، انتقال از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS)، برای حمایت از یک رالی امدادی در بازار حدس و گمان می زنند. برخی دیگر معتقدند که این رویداد به عنوان “شایعه را بخر، رویداد خبری را بفروش” عمل خواهد کرد.

مورد دوم اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که یک رویداد به طور گسترده مورد انتظار در این بخش وجود دارد که منجر به یک رالی و پس از آن یک تصادف ناگهانی در مدت کوتاهی پس از از بین رفتن هیاهو می‌شود. هفته آینده، فدرال رزرو ایالات متحده چاپ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) خود را منتشر خواهد کرد، معیاری که برای اندازه گیری تورم استفاده می شود.

الکس کروگر، اقتصاددان ادعا می‌کند که چاپ CPI ممکن است از دارایی‌های ریسک‌پذیر حمایت کند تا افزایش یابد. در گذشته، پس از این رویداد، ارزهای رمزپایه روند صعودی داشته اند. همراه با “ادغام”، قیمت اتریوم برای نوسانات صعودی به نظر می رسد. متخصص گفت در مورد راه اندازی بالقوه برای معامله گران ETH:

اگر برای ادغام به صورت جهت دار دلار ETH را معامله کنید، احتمالاً می خواهید برای مدت طولانی در رویداد با توقف هایی درست بالاتر از پایین ترین سطح آگوست حرکت کنید و برای یک شکست 1700 شلیک کنید تا قیمت را به محدوده 1800-2100 برسانید.

کروگر معتقد است که آیا قیمت ETH می‌تواند حرکت صعودی پس از “ادغام” را حفظ کند، کروگر معتقد است که این به قدرت عمل قیمت بستگی دارد. اگر اتریوم بتواند در رویداد داغ شود، ممکن است قیمت بتواند سطوح مقاومت کلیدی را به پشتیبانی تبدیل کند.

آیا «ادغام» می‌تواند باعث اجرای جدید کریپتو بول شود؟

کروگر معتقد است علیرغم اهمیت آن، «ادغام» ممکن است نتواند بازار ارزهای دیجیتال را به سمت کشف قیمت سوق دهد. بازارهای مالی قدیمی در کنار ارزهای رمزپایه روند نزولی دارند. این مهمترین مقاومت سربار تنها چند روز قبل از این رویداد است. کروگر افزود:

اساساً ادغام جذابیت ETH را از طریق مصرف انرژی کمتر و مهمتر از آن بهبود چشمگیر توکنومیک (…) بهبود می بخشد. این به احتمال زیاد برای شروع یک بازار صعودی به خودی خود کافی نیست. برای آن به یک بازار صعودی در سهام نیاز دارید. برای من، ایده جداسازی $ETH چیزی است که من آن را پایپرویم می نامم.

اگر ارزش سهام با چاپ CPI افزایش یابد، کریپتو پشتیبانی بیشتری خواهد یافت. با این حال، همانطور که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اشاره کرد، ممکن است شرایط کلان برای بقیه سال 2022 نامطلوب باقی بماند.

در ویدیوی زیر، مدیر تحریریه ما، تونی اسپیلوترو، با ارائه یک تز مخالف، به شرایط فعلی بازار و اینکه چرا کاهش تسلط بیت کوین ممکن است به فصل جدید آلتکوین اشاره کند، می پردازد. این می تواند پیامدهای مثبتی برای قیمت اتریوم به سمت «ادغام» داشته باشد. نگاهی بیاندازید.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا