ارزهای دیجیتال

چرا سولانا می تواند برای قیمت 40٪ به سمت صعودی حرکت کند؟

سولانا یکی از دارایی‌های با بهترین عملکرد در صدر 10 کریپتو با جفت شدن بازار اتریوم در آخر هفته بوده است. این ارز دیجیتال برخی از دستاوردهای هفته گذشته خود را حفظ کرده است، اما در 24 ساعت گذشته موانعی را ثبت کرده است.

در زمان نگارش مقاله، سولانا (SOL) با 1% ضرر در روز گذشته و 10% سود در 7 روز گذشته با 44.5 دلار معامله می شود. در این بازه زمانی، تنها اتریوم (13٪ سود) و Dogecoin (13٪ سود) عملکرد بهتری را ثبت کردند.

قیمت SOL بر روی نمودار 4 ساعته حرکت می کند. منبع: SOLUSDT Tradingview

علیرغم اقدام کوتاه مدت قیمت نزولی، جاستین بنت، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، معتقد است که قیمت SOL در مسیر ثبت افزایش گسترده است. این حرکت بزرگ به سمت صعودی می‌تواند در طول ماه‌های آینده اتفاق بیفتد و قیمت سولانا را به سمت صعود 40 درصدی سوق دهد.

به گفته بنت، SOL در ماه های گذشته یک الگوی مثلث ترسیم کرده است. قیمت Solana به سمت بالای این مثلث حرکت کرده است که باید به عنوان مقاومت بحرانی در شمال سطوح فعلی SOL عمل کند.

در نمودار روزانه زیر و همانطور که توسط تحلیلگر بیان شده است، ضلع بالای این الگوی مثلث را می توان تا سال 2021 دنبال کرد، زیرا SOL به بالاترین حد خود رسیده است. از آنجایی که قیمت Solana شروع به کاهش قیمت کرد، این ارز رمزپایه پشتیبانی را در این خط پیدا کرد و هنگامی که SOL به زیر آن رسید، شاهد یک شکست بزرگ بود.

Solana SOL SOLUSDT 1
قیمت SOL در یک نقطه ساخت یا شکست است زیرا به سمت بالای یک الگوی مثلث در نمودار روزانه حرکت می کند. منبع: جاستین بنت از طریق یوتیوب

اکنون، قیمت در تلاش است تا از این مثلث عبور کند که می تواند منجر به افزایش بیشتر شود. بنت در مورد اینکه چرا قیمت SOL و کل بازار کریپتو در نقطه بسیار مهمی قرار دارند، بیان کرد:

چیزی که در مورد الگوی این چنینی وجود دارد این است که ذاتاً صعودی یا نزولی نیست. بله، ما در یک روند نزولی بزرگتر هستیم، بنابراین شما باید به آن توجه کنید، اما در نهایت ما منتظریم تا بازار در اینجا رخ دهد، تا تصمیم خود را در مورد وضعیت آب و هوایی که می خواهد بالاتر یا پایین تر حرکت کند (…). در حال حاضر ما در حالت انتظار برای سولانا هستیم.

سولانا در بازه‌های زمانی کم، چه چیزی می‌تواند باعث ضرر بیشتر در روزهای آینده شود؟

این تحلیلگر ادعا می کند که 40 دلار یک سطح بحرانی برای قیمت SOL خواهد بود. در این نقطه قیمت، ارز دیجیتال سطوح بالایی از حجم معاملات را تجربه کرده است که حفظ آن را برای جلوگیری از ضرر بیشتر به سطح ضروری تبدیل می کند.

اگر قیمت SOL به سمت پایین کاهش یابد، 32 دلار و 27 دلار باید به عنوان سطوح پشتیبانی اضافی عمل کنند. اگر سولانا یک شمع روزانه بالاتر یا کمتر از 40 دلار را ببندد، شرکت‌کنندگان بازار سرنخ‌های بیشتری در مورد افزایش بالقوه قیمت SOL دریافت خواهند کرد یا این سطوح پشتیبانی را مجدداً آزمایش خواهند کرد. اولی به معنای صعودی است و دومی به ضررهای بیشتر اشاره دارد.

در کوتاه‌مدت، بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند موانعی را در برابر دلار قوی‌تر ببیند. به گفته بنت، روند نزولی ارز در اواخر ژوئیه به دارایی‌های ریسک‌پذیر اجازه می‌دهد تا کمی تسکین پیدا کنند، اما به نظر می‌رسد در تلاش است تا بالای یک خط روند مهم را پس بگیرد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا