ارزهای دیجیتال

چرا سرمایه گذاران رمزارز از بیت کوین به آلت کوین می چرخند؟

بازار کریپتو در حال عقب نشینی از حمایت است و ممکن است در کوتاه مدت با بادهای مخالف بالقوه روبرو شود. در 10 ارز دیجیتال برتر، بیت کوین با اتریوم و بایننس کوین نسبت به بخش آلتکوین ها بهتر عمل کرده است و پولکادوت همچنان برخی از دستاوردهای هفته گذشته خود را حفظ کرده است.

این نشان دهنده تغییر در پویایی بازار ارزهای دیجیتال است زیرا به نظر می رسد سرمایه گذاران در حال بازیابی اعتماد به این بخش و دور شدن از بیت کوین هستند. بنابراین، به نظر می‌رسد ارز دیجیتال شماره یک از نظر ارزش بازار عقب مانده است که به کاهش تسلط بیت کوین منجر می‌شود.

همانطور که در زیر مشاهده می کنید، این معیار از ماه می 2022 پس از مشاهده یک فشار کوچک به سمت بالا حرکت کرده است. در سال 2021، زمانی که اتریوم و سایر آلت کوین ها به بالاترین حد خود رسیدند، تسلط بیت کوین به سطوح فعلی کاهش یافت.

سلطه بیت کوین به سمتی حرکت می کند زیرا قیمت بیت کوین در نمودار 4 ساعته نسبت به بخش آلتکوین ها عقب مانده است. منبع: BTC.D Tradingview

اگر روند فعلی ادامه یابد، بیت‌کوین از بخش آلت‌کوین عقب‌تر است، این معیار می‌تواند پایین‌ترین سطح سالانه خود را مجدداً آزمایش کند و از 43 درصد به منطقه بالای 30 درصد کاهش یابد که می‌تواند فضای بیشتری را برای آلت‌کوین‌ها برای بازپس گیری قلمرو از دست رفته قبلی فراهم کند.

طبق گزارشی از Arcane Research، شاخص‌های رمزنگاری آلت‌کوین‌ها در ماه آگوست بازدهی مثبتی را نشان می‌دهند. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، شرکت تحقیقاتی 9٪، 7٪ و 5٪ سود برای شاخص کل، متوسط ​​و کوچک خود ثبت می کند در حالی که بیت کوین سود 2٪ را ثبت می کند.

آلت کوین های رمزنگاری بیت کوین
منبع: Arcane Research

دومی بیشترین افزایش را با روند رو به رشد مواجهه با ریسک نشان می دهد و سهم بازار استیبل کوین ها از مسیری مشابه با تسلط بیت کوین پیروی می کند. Arcane Research اشاره کرد:

با عملکرد ضعیف بیت کوین نسبت به آلتکوین ها، سلطه بیت کوین از اوج 47 درصدی در اواسط ژوئن به 40.5 درصد در حال حاضر کاهش یافته است. همانطور که احساسات بازار بهبود یافته است، معامله گران بیشتر علاقه مند به قرار گرفتن در معرض آلت کوین ها هستند تا بیت کوین.

در بازار کریپتو، ممکن است آلت کوین ها در کوتاه مدت به تسلط خود ادامه دهند زیرا قیمت بیت کوین به سمتی حرکت می کند. بنابراین، سرمایه‌گذارانی که به دنبال بازدهی بالاتر هستند، ممکن است در صورت تحمل ریسک بیشتر، به ارزهای رمزنگاری‌شده با ارزش بزرگ تا متوسط ​​و سرمایه‌گذاری کوچک تبدیل شوند.

چرا بازار کریپتو با اقدام کوتاه مدت قیمت نزولی مواجه است؟

علیرغم یک ماه مثبت برای اکثر بازار ارزهای دیجیتال، اکثر ارزهای دیجیتال در بازه‌های زمانی پایین، قیمت‌های نزولی را تجربه می‌کنند. این به دلیل تأثیر بالقوه کوتاه مدت عوامل کلان اقتصادی مؤثر بر این بخش است.

فردا، فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) چاپ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) جولای را منتشر خواهد کرد. این معیار برای اندازه گیری تورم به دلار آمریکا استفاده می شود که روند صعودی داشته و در بالاترین حد خود در 40 سال گذشته قرار داشته است.

بنابراین، فدرال رزرو در تلاش برای کاهش نرخ تورم، نرخ بهره را افزایش داده و سیاست پولی خود را تغییر داده است. اگر چاپ CPI ژوئیه به موفقیت در این تلاش ها اشاره کند، ممکن است موسسه مالی تمایل داشته باشد کمتر تهاجمی عمل کند.

این می تواند منجر به یک حرکت صعودی قوی تر در دارایی های ریسک پذیر مانند بیت کوین و بازار کریپتو شود. در این بین، به نظر می رسد فعالان بازار در حاشیه قرار گرفته اند و منتظر نتیجه فردا هستند. یک تاجر با نام مستعار گفت موارد زیر در مورد بالا:

رابطه CPI با بیت کوین اکنون که قیمت بنزین در حال کاهش است، شاهد کاهش یا حفظ/سرد شدن تورم خواهیم بود. این اعتماد به سرمایه گذاران را باز می گرداند. نرخ بهره فدرال رزرو در نشست بعدی FOMC به 50 واحد در ثانیه کاهش یافت که نشان دهنده خوش بینی به سرمایه گذاران است. قبل از حرکت به سمت بالا تکان نخورید.

بیت کوین کریپتو آلتکوین
منبع: IncomeSharks از طریق توییتر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا