ارزهای دیجیتال

چرا سرمایه گذاران بیت کوین باید به محیط کلان توجه کنند؟

دیگر نمی توان انکار کرد که قیمت بیت کوین به شدت تحت تأثیر محیط کلان قرار گرفته است. همبستگی بازار سهام در اوایل سال به بالاترین حد خود رسیده بود و بازار کریپتو هنوز از آن جدا نشده است. با توجه به این موضوع، سرمایه گذاران بیت کوین بهتر است واکنش نشان دهند و برای پیش بینی احتمالی قیمت بیت کوین به بازار سهام توجه کنند و در اینجا دلایلی وجود دارد.

سرمایه گذاران نهادی اینجا هستند

درخواست برای پذیرش نهادی در طول چند سال گذشته با صدای بلند بود و این بازیگران بزرگ در واقع شروع به حرکت به بازار کرده بودند. در حالی که این امر با نکات مثبت زیادی مانند افزایش تقاضا برای بیت کوین همراه بود، اما به طور ناخواسته قیمت بیت کوین را به بازار سهام گره زد که این بازیگران بزرگ بسیار قابل مشاهده هستند.

نتیجه این امر همبستگی قوی تر بیت کوین با روندهای رخ داده در بازار سهام بود. این بدان معناست که هر آنچه که بر سرمایه گذاران نهادی در بازار سهام به دلیل شرایط مالی تأثیر می گذارد، به بیت کوین نیز سرازیر شده است. از این رو، اگر بازار سهام در حال کاهش بود، بیت کوین اکنون به احتمال زیاد از آن پیروی می کند. و چه چیزی بیشتر این است که بیت کوین در واقع این کار را با نوسانات بیشتری انجام می دهد و باعث نوسان بزرگتر قیمت در مقایسه با سهام می شود.

Correlation with stock market remains high | Source: Arcane Research

بنابراین اگر سرمایه گذاران نهادی مجبور به فروش سهام خود شوند، همانطور که اخیراً مشاهده شد، به بیت کوین نیز سرازیر می شود. از این رو، زمانی که فروش اجباری در بازار سهام وجود دارد، فروش اجباری در کریپتو نیز وجود دارد. بنابراین کاهش در بازار سهام به معنای کاهش قیمت بیت کوین است.

افزایش نرخ بهره بر بیت کوین تاثیر می گذارد

سال 2022 بازارهای مالی را با آسیب های زیادی مواجه کرده است و با ثبت سطح تورم بدتر شده است. فدرال رزرو مجبور به ارائه راه های جدیدی برای مبارزه با این موضوع شده است که منجر به افزایش چشمگیر نرخ بهره شده است.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC trading at $23,516 | Source: BTCUSD on TradingView.com

این افزایش نرخ بهره یکی از دلایل اصلی کاهش بیت کوین بوده است. به یاد بیاورید که کاهش در بازار کریپتو در واقع زمانی آغاز شده بود که برخی از بازیگران بزرگ در این فضا شکست خورده بودند، اما زمانی که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را در ماه مارس اعلام کرد که نرخ صندوق را از 0% به 2.25%-2.5% رساند، بیشتر به جلو کشیده شد. .

به همین دلیل است که توجه به محیط کلان برای پیش بینی آینده بیت کوین مهم است. با توجه به همبستگی فعلی آن با بازار سهام و نحوه واکنش قیمت به افزایش نرخ‌های بهره، آگاهی از تغییرات در بازار سهام و همچنین نحوه مدیریت فدرال رزرو با نرخ‌های بهره، سرمایه‌گذار را در موقعیتی قرار می‌دهد که بهترین عملکرد را داشته باشد. تصمیم آگاهانه

Featured image from GOBankingRates, charts from Arcane Reseach and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا